Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mrowienie
#1
Czy mrowienie wieczorami w dloniach to rzut i jak bardzo jest to powazne ?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Odpowiedz
#2
Za rzut uznaje się objawy utrzymujace się powyżej 24 godzin. Jeśli nie jest to bardzo uciążliwe dla ciebie to ja solu bym na to nie brała... Zwróć uwagę czy pojawia się to u ciebie bez przyczyny czy jest coś co wpływa na ten objaw. U mnie mrowienia i dretwienia rąk to już norma. Ale dzieje się tak przy większym wysiłku i od trzymania rąk w ciepłej wodzie (np podczas mycia naczyn). Obserwuj się i jeśli będzie to uciążliwe albo dojdzie do tego coś jeszcze to zgłoś się do lekarza.
Odpowiedz
#3
Czy chodzi o mrowienie, które pojawia się co jakiś czas wieczorami, ale później samo mija? To prawdopodobnie nie jest rzut. Może to wynikać ze zmęczenia. Objawy SMu lubią przypominać o sobie, gdy organizm jest osłabiony. Uszkodzenia w mózgu nie znikają po rzucie, a w momentach większego obciążenia - mogą się odzywać. Tak jak pisała Klaudia - generalnie o rzucie mówi się gdy objawy utrzymują się przez ponad dobę bez przerwy (no chyba, że coś jest ewidentne, np. silny niedowład, wtedy nie należy czekać doby).
Poza tym, to wcale nie musi być objaw wynikający z SM. Problemy z kręgosłupem też mogą powodować takie wieczorne mrowienia. Dlatego jeśli się to powtarza - najlepiej skonsultuj się z lekarzem.
Odpowiedz
#4
Dziekuje

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Odpowiedz
#5
Ja też mam mrowienia, w różnych częściach ciała, z głową włącznie, przyzwyczaiłam się, raz są raz ich nie ma, i faktycznie najczęściej wieczorami
Odpowiedz
#6
(03-09-2017, 09:52)klaudia26 napisał(a): Za rzut uznaje się objawy utrzymujace się powyżej 24 godzin. Jeśli nie jest to bardzo uciążliwe dla ciebie to ja solu bym na to nie brała... Zwróć uwagę czy pojawia się to u ciebie bez przyczyny czy jest coś co wpływa na ten objaw. U mnie mrowienia i dretwienia rąk to już norma. Ale dzieje się tak przy większym wysiłku i od trzymania rąk w ciepłej wodzie (np podczas mycia naczyn). Obserwuj się i jeśli będzie to uciążliwe albo dojdzie do tego coś jeszcze to zgłoś się do lekarza.
Dzieki

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

(03-09-2017, 11:32)hela napisał(a): Ja też mam mrowienia, w różnych częściach ciała, z głową włącznie, przyzwyczaiłam się, raz są raz ich nie ma, i faktycznie najczęściej wieczorami
Dzieki

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości