Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam :)
#1
Uśmiech 
Hej Uśmiech  Mam na imię Natalia, za kilka dni skończę 18 lat. Moja przygoda z chorobą zaczęła się prawdopodobnie 4 lata temu, miałam wtedy problemy z nogą. Twierdzili, że mam niedrożną tętnicę, po zakończeniu leczenia mój stan się poprawił. Jednak po pewnym czasie objawy znów wystąpiły, ale w mniejszym stopniu, do dziś miewam takie bóle nogi po dużym wysiłku. Po dwóch latach znów poszłam do lekarza, który zasugerował, że to może być SM. Z obawy popędziłam do neurologa, ale ten stwierdził, że nie mam SM. Nieopisana radość! Po ponad roku od tego wydarzenia, obudziłam się i zauważyłam, że coś jest nie tak, widziałam gorzej na lewe oko. Każdego dnia było coraz gorzej, ale nadal łudziłam się, że przejdzie. Po kilku dniach dotarło do mnie, że dzieje się coś złego i nie mogę czekać. Lekarz rodzinny wysłał mnie do szpitala. Kazali czytać cyferki z tablicy, a ja nawet tablicy nie widziałam, byłam całkiem ślepa na lewe oko. Badania okulistyczne w normie, a ja nadal nie widzę. Dopiero, gdy okazało się, że nie widzę barwy czerwonej i zielonej, stwierdzili zapalenie nerwu wzrokowego, a więc diagnostyka w kierunku rzutu SM. Na rezonans czekałam z niecierpliwością, w międzyczasie dostawałam sterydy. Po tygodniu odzyskałam wzrok Wywracanie oczami Udałam się do pani doktor, która chciała mi przekazać wyniki rezonansu. Zaczęła od słów „Natalia, nie ma dobrego sposobu na przekazanie takiej wiadomości”, łzy zaczęły mi lecieć ciurkiem. I diagnoza: stwardnienie rozsiane… Stanęła przede mną trudna decyzja. Miałam do wyboru leczenie u neurologa dziecięcego, do którego mam bardzo daleko lub mogłam czekać 3-4 miesiące aż skończę 18 lat. Zdecydowałam się zaczekać, do tej pory nie wiem czy to słuszna decyzja. W wakacje miałam wykonywaną punkcję 2, a nawet 3 razy po kilka wkłuć. Okropne przeżycia, do tego zespół popunkcyjny. I w taki oto sposób to były moje najgorsze wakacje. Na początku września pojawiły się mrowienia w dłoniach, stopach, ale nikt nie był mi w stanie powiedzieć czy to rzut choroby. Jestem w klasie maturalnej, mam za sobą połowę kursu na prawo jazdy, rozwijam swoje pasje i staram cieszyć się życiem. 3 października odwiedzę neurologa i będę się ubiegać o przystąpienie do programu lekowego. O chorobie wiedzą najbliżsi, staram się pogodzić z myślą o SM. Najważniejsze jest zaakceptowanie choroby, to nie zawsze jest łatwe. Zbieram siły na walkę ze stwardnieniem rozsianym i nadzieję na normalne życie!  Serce
Odpowiedz
#2
Czesc Natalia Uśmiech Witamy Cie w tym SM gronie, Jestesmy wyjatkowa grupa i tego sie trzymajmy Oczko Bardzo dzielnie znioslas diagnoze, wielu ludzi by sie zalamalo a ty juz na wstepie masz sily do walki. To duzy sukces. Nazwa SM, wielu ludziom kojarzy sie z czyms strasznym. A w rzeczywistosci nie taki diabel straszny Oczko Wiekszosc z Nas normalnie pracuje, zaklada rodziny, ma swoje pasje i cieszy sie zyciem. Po wielu z Nas nie widac choroby. Wazne jest aby jak najszybciej zaczac leczenie. Z czasem przyzwyczaisz sie do tego i to juz bedzie chleb powszedni jak np.zjedzenie bulki na sniadanie Uśmiech Wiadomo, na poczatku organizm bedzie troche sie buntowal (czytaj skutki uboczne leczenia) ale po pewnym czasie to minie. W razie watlpliwosci pytaj o wszystko lekarza no i mozesz dzielic sie tu wrazeniami na forum. Takze pytaj smialo. Trzymam kciuki za Ciebie i wiem, ze dasz rade Oczko
Odpowiedz
#3
Witaj Natalia. Dobra strona tej sytuacji to taka że już wiesz co Ci jest i jak to leczyć. Pozytywne myślenie to podstawa i pamiętaj że kolejki w różnych szpitalach są różne więc warto podzwonić i popytać jak to w danym jest.
Powodzenia i jakbyś chciała o coś pytać wal śmiało
Odpowiedz
#4
Część Natalia , dobrze że 'pogodzilas ' się z choroba tzn że pomimo młodego wieku jesteś silna kobietką . Życzę dużo zdrówka
Odpowiedz
#5
Oczko 
(23-09-2017, 04:58)Joanna napisał(a): Czesc Natalia Uśmiech Witamy Cie w tym SM gronie, Jestesmy wyjatkowa grupa i tego sie trzymajmy Oczko Bardzo dzielnie znioslas diagnoze, wielu ludzi by sie zalamalo a ty juz na wstepie masz sily do walki. To duzy sukces. Nazwa SM,  wielu ludziom kojarzy sie z czyms strasznym. A w rzeczywistosci nie taki diabel straszny Oczko Wiekszosc z Nas normalnie pracuje, zaklada rodziny, ma swoje pasje i cieszy sie zyciem. Po wielu z Nas nie widac choroby. Wazne jest aby jak najszybciej zaczac leczenie. Z czasem przyzwyczaisz sie do tego i to juz bedzie chleb powszedni jak np.zjedzenie bulki na sniadanie Uśmiech Wiadomo,  na poczatku organizm bedzie troche sie buntowal (czytaj skutki uboczne leczenia) ale po pewnym czasie to minie. W razie watlpliwosci pytaj o wszystko lekarza no i mozesz dzielic sie tu wrazeniami na forum. Takze pytaj smialo. Trzymam kciuki za Ciebie i wiem,  ze dasz rade Oczko

Jeszcze przed diagnozą uważałam, że ta choroba jest bardzo straszna. Oczywiście trochę jest, ale przecież możemy normalnie żyć  Uśmiech Mam nadzieję, że leczenie nie da mi popalić  Wywracanie oczami Dziękuję za słowa otuchy i życzę zdrowia  Przytulanie

(23-09-2017, 08:55)mufa napisał(a): Witaj Natalia. Dobra strona tej sytuacji to taka że już wiesz co Ci jest i jak to leczyć.  Pozytywne myślenie to podstawa i pamiętaj że kolejki w różnych szpitalach są różne więc warto podzwonić i popytać jak to w danym jest.
Powodzenia i jakbyś chciała o coś pytać wal śmiało

Staram się nie załamywać, to nic nie da  Duży uśmiech Prawdopodobnie w moim szpitalu bardzo szybko dostanę leki. Dziękuję i życzę zdrówka  Uśmiech

(23-09-2017, 09:43)Anna 888 napisał(a): Część Natalia , dobrze że 'pogodzilas ' się z choroba tzn że pomimo młodego wieku jesteś silna kobietką . Życzę dużo zdrówka

Muszę być silna, jeszcze całe życie przede mną  Duży uśmiech  Dziękuję za miłe słowa i również życzę zdrówka i siły  Uśmiech
Odpowiedz
#6
Czesc Natalia Uśmiech Jestes silna, mloda i madra babka. Tak trzymaj Oczko
Odpowiedz
#7
Witaj Uśmiech pozytywne myślenie naprawę dużo daje wiec tak trzymaj Uśmiech z sm można normalnie żyć Uśmiech
Odpowiedz
#8
(23-09-2017, 15:46)Anna87 napisał(a): Czesc Natalia Uśmiech Jestes silna, mloda i madra babka. Tak trzymaj Oczko

Dziękuję, takie słowa dużo mi pomagają  Serce
Odpowiedz
#9
Witaj Natalia i proszę przekazuj nam również te pozytywną siłę.
Odpowiedz
#10
(23-09-2017, 21:51)sloneczko25 napisał(a): Witaj Natalia i proszę przekazuj nam również te pozytywną siłę.

Będę się starać dzielić swoją siłą  Uśmiech

(23-09-2017, 20:22)klaudia26 napisał(a): Witaj Uśmiech pozytywne myślenie naprawę dużo daje wiec tak trzymaj Uśmiech z sm można normalnie żyć
Będę o to dbać, by pozytywne myślenie towarzyszyło mi przez całe życie  Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości