Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej lniany
#1
Czy stosujecie olej lniany? I czy po prostu dodajecie do sałatki czy robicie np. pastę Budwig? A może jeszcze jakieś inne metody na niego macie? Jaki kupujecie? Ja zawsze kupowałam z apteki, taki z lodówki, bo podobno tylko w niskiej temperaturze nie traci właściwości. Ale dziś np. widziałam taki olej w Biedronce, na normalnej półce - czy ma sens taki kupować?
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#2
Ja też kupuję taki z lodówki w aptece. Taki z Biedronki czy innych sklepów, gdzie przechowywany jest bez chłodzenia, to chyba jakieś naciąganie. Przecież wszędzie trąbią, że w pokojowej temperaturze olej traci swoje dobre właściwości. Chyba, że ktoś chce kupić olej lniany tylko dla (wątpliwych) walorów smakowych i nie zależy mu na poprawie zdrowia Oczko
Odpowiedz
#3
Olej lniany jest niezastąpiony dla mózgu, dlatego stosuję go codziennie. Ale kupuję tylko w aptece albo w małych olejarniach, bo tak jak napisała Jula - tylko przy odpowiednim przechowywaniu zachowuje on wszystkie swoje właściwości.
Odpowiedz
#4
a macie jakieś sprawdzone miejsca w Trojmiescie? Ja dotychczas kupowałam w takich zielarskich sklepach, ale oni też mieli go po prostu na półkach. Potem trzymałam zawsze w lodówce. Zwracałam zawsze uwagę na datę wazności i produkcji i na to aby butelka była ciemna.
Odpowiedz
#5
Czy ktoś z was wie gdzie kupić  w gdynii olej lniany z lodówki?ja kupiłam 2 razy bez lodówki miał smak starych ryb ochydny .Może dla tego ,że był poza lodówką.Datę miał dobrą.Widzę wszędzie gdzie byłam jest poza lodówką.Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#6
Zazwyczaj olej lniany z lodówki można kupić w aptece. Jego smak jest dość specyficzny, niezależnie od temperatury przechowywania.
Odpowiedz
#7
W aptekach najłatwiej chyba kupić. Często są wystawione małe lodówki w widocznym miejscu, takie tylko z olejem lnianym.
Ja czasem zamawiałam też w internecie. Przysyłają wtedy kurierem butelkę w tzw. termosie ze styropianu - podobno to zabezpiecza przed temperaturą i utratą wartości na czas transportu.
Odpowiedz
#8
(28-05-2016, 14:04)Monika napisał(a): Zazwyczaj olej lniany z lodówki można kupić w aptece. Jego smak jest dość specyficzny, niezależnie od temperatury przechowywania.

W aptekach byłam różnych .nie było. Uśmiech
Odpowiedz
#9
Może nie w każdej, ale na pewno jest dostępny w wielu aptekach. Czasem też kupuję w Gdyni Uśmiech Zobacz np. na ul. Ramułta 45 ( apteka w przychodni) - ostatnio tam kupowałam, więc na pewno jest.

Z resztą to nie tylko kwestia Gdyni - jakby ktoś szuka w innych miastach to też polecam zacząć od apteki. Uśmiech
Odpowiedz
#10
(31-05-2016, 13:04)Monika napisał(a): Może nie w każdej, ale na pewno jest dostępny w wielu aptekach. Czasem też kupuję w Gdyni Uśmiech Zobacz np. na ul. Ramułta 45 ( apteka w przychodni) - ostatnio tam kupowałam, więc na pewno jest.

Z resztą to nie tylko kwestia Gdyni - jakby ktoś szuka w innych miastach to też polecam zacząć od apteki. Uśmiech

ok.dzięki Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości