Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z nogą
#31
"Nie jest to coś, co by od razu świadczyło o rzucie, bo mogę normalnie funkcjonować"

Definicją rzutu jest nowy objaw neurologiczny, który utrzymuje się powyżej 48 godzin, a nie to, czy można iść do pracy/ na piwo/ do kina. Zdecydowanie - mówić neurologowi.
Odpowiedz
#32
Koniecznie powiedz neuro, i najlepiej żeby Cię zbadał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#33
(04-11-2018, 21:06)Jusiapanda napisał(a): Cześć!
Myślę, że mój post pasuje do tego działu, dlatego zapytam.
Choruje na SM od roku, brałam Betaferon i niedawno miałam pierwsze badania roczne. Kilka dni temu zadzwoniła moja neurolog, żeby powiedzieć że leki nie działają i muszę przejść na inne. Bardzo przeżyłam tą rozmowę, chyba za bardzo, bo już dwa dni później zaczęłam mieć problem z lewą stroną ciała, którą do tej pory jakoś szczesliwie choroba omijała. Tak jak inni, odczuwam jakby lewa noga była cięższa, rano po przebudzeniu jest taka jakby sztywniejsza, oprócz tego mrowienie w lewej ręce i stopie.
Nie jest to coś, co by od razu świadczyło o rzucie, bo mogę normalnie funkcjonować, jednak niepokoi mnie to. We wtorek jadę do szpitala na wprowadzenie nowego leku, myślicie że powinnam o tym porozmawiać z neurolog? Sama nie wiem już co robić...

Hej, ale zmiana leku to dobra wiadomość! Betaferon to stara i mało skuteczna terapia, więc jest spora szansa, że dostaniesz coś znacznie lepszego Uśmiech  Wiesz już co dostaniesz w zamian?
Lepsza zmiana, niż lekarz, który by się upierał że lek działa, nawet jeśli nie działa. Pamiętaj, że stres może nasilać symptomy. Odpocznij, zrelaksuj się i nie myśl o tym za dużo, ale koniecznie powiedz lekarzowi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości