Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początek SM ???
#1
Chciałem się Was poradzić bo nie wiem już sam co się dzieje i co dalej robić czy badać czy odpuścić. 
W czerwcu 2016 roku ścisnęło mnie coś w głowie u podstawy czaszki po prawej stronie, na drugi dzień czułem straszne napięcie w potylicy i takie jakby zaburzenie chodu jb mnie ściągało na jedna stronę,zgłosiłem się na SOR i zrobili mi TK głowy następnie punkcję lędźwiowa pózniej MR głowy cisnienie 115/80 i powiedzieli ze wszystko Ok wypisali do domu, ale nie powiedzieli mi ze jest takie coś jak zespół popunkcyjny!!! nie wiedziałem co mam zrobić złapał mnie od razu jak wszedłem do domu trwało to jakieś dwa tyg. Po zespole popunkcyjnym cały czas przechodził mi prąd z karku okolice c2-c3 przez potylice do brwi, poszedłem do lekarza dał mi mydocalm i nimesil przeszło na dwa tyg, ale potem ból karku i bole napięciowe głowy się utrzymywały cały czas. Przy najmniejszym pochyleniu podczas leżenia cały czas tj napięcie. Poszedłem na rehabilitacje i podczas nagrzewania lampa solux nagle spięło mi wszystkie mięśnie szyjne i karku straszne wtedy to było po każdym wstawaniu rano ból był ogromny nie mogłem się schylic ani kaszląc przy schylaniu lub skręcenia głowy miałem flashe w lewym oku, (byłem u okulisty badanie wzroku Ok żadnych wad) aż to napięcie promieniowało do czoła i oczu przechodziło gdy wziąłem prysznic i trochę rozchodzilem, ale po każdym odpoczynku gdy się położyłem to napięcie wracalo. I znowu badania. Pózniej szedłem nagle zakręciło mi się w głowie i znowu chodziłem jak pijany myślałem ze zaraz zemdleje wsiadłem w samochód bo byłem akurat w sklepie i podczas jazdy nagle znów uderzenie prądu z karku na lewa potylice zrobiło mi się biało przed oczami stanąłem na poboczu serce waliło mi 200 na min tak mi się wydaje cały blady wystraszyłem się i od tamtej pory mam mrowienie policzka oraz napiety prawy mięsień klatki piersiowej czasami mrowia mi tez lewy i spina lewy mięsień. Najbardziej zaczyna mrowic gdy jest silny wiatr lub mróz. W między czasie cisnienie zrobiło mi się 130/100 ,140/100 i ból potyliczne w samym otworze potyliczny i ostatnio po wstaniu z łóżka złapało mnie znowu czyli osłabienie kończyn górnych niezborność ruchów czułem się jakbym tupał chodząc o ziemie lub na wyprostowanych nogach, schudłem już w ciągu 2 miesięcy 6 kg od trzech dni mam takie objawy ze pulsuje mi w lewym uchu, szum w głowie, uciska mnie głowa na czubku głowy, ale najbardziej martwi mnie ze osłabiło mi nogi jakby były co raz słabsze, zacząło mi mrowiec ręce nogi w lewej stopie czuje uderzenia gorąca jakby ktoś ogrzewanie włączał czuje tez to w rękach jak złapie się gorącej rurki to ciepło utrzymuje się jeszcze ze 2 min jak bym ja dotykał. Teraz napisze jakie badania wykonałem jeśli chodzi o krew to zawsze mam podniesione leukocyty Ok 25% normy trombonina gdzie norma jest od 0-3 ja mam 5,8 podniesiony cholesterol 230, dobry 33, trójglicerydy 400. Robiłem MR wynik: Pojedyncze b.drobne ognisko demielinizacji śr 2 mm w istocie białej płata czołowego prawego. Brak restrykcji dyfuzji świadczy o przewlekłym charakterze. 
Drobny linijny obszar wzmocnienia w płacie potyliczny lewym o cechach rozwojowej anomalii żylnej. 
Układ komorowy symetryczny bez ucisku. Prawidłowy sygnał z piramid k.skroniowych 
Symetryczne pogrubienie oponowe na tylnej ścianie trzonów c2-c3 szef 3,8 mm na dl 40 mm o cechach niejednoznacznych-możliwe odczynów pogrubienie naprawcze po urazie struktur wiezadlowych, nie można wykluczyć zmian zapalnych. Płyn mozgowo-rdzeniowy tez Ok tylko nie wiem czy zrobili mi pod katem sm
Cytowana 3/3
Białko 0,40
Glukoza 67
Chlorki 115.9
Odczyn Nonne-Apelta -
Odczyn Pandyego +
Teraz do sedna czy z takim badaniem mogę mieć SM,? chodzenie na rozchylonych nogach chyba raczej było to tupanie może podnoszenie wyżej nóg ściąganie w jedna stronę, pierwsze ataki trwały może godz góra dwie ten ostatni dłużej byłem w stanie jechać samochodem tylko gorzej było tak z płynnym chodzeniem czułem się jak pijany nie to ze chodziłem tak. W czwartek mam badanie EMG zobaczymy czy coś ono pokaże jeśli chodzi o te mrowienie kończyn i przechodzenie ciepła oraz tj bym miał spięte głębokie mięśnie nie mam zaburzeń wzroku
. Na podstawie moich badań wcześniejszych oraz badania neurologicznego oraz TK głowy na SOR mówi ze Ok nie wiem czy TK znalazłby zmiany w SM bo na skierowaniu było napisane zawroty głowy. Dodam ze u mnie w rodzinie nikt nie miał problemów neurologicznych czy powinnienem jakieś badania jeszcze wykonać bo do szpitala nie chcą mnie przyjąć? Pozdrawiam Was wszystkich
Odpowiedz
#2
Cześć, może nasz coś z kręgosłupem? Takie dziwne objawy mogą dawać różne jego wady (wypukliny, przepukliny itp)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
No może jakieś tam sa zmiany w kręgosłupie ale w tym momencie mam straszne pieczenie ud, bóle miesni ud, i cały cza czuje przechodzenie ciepła w lewej stopie do góry trwa to chwile, i straszne mam bóle w kręgosłupie lędźwiowym.
Odpowiedz
#4
No jak te wypukliny i przepukliny zahaczają o nerwy to choć co sie może dziać,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Kamil_31 przede wszystkim,  to musisz konsultować swoje wyniki z lekarzem. My co prawda jakieś tam pojęcie mamy z racji Naszej choroby ale nie na tyle aby Cię zdiagnozować i powiedzieć co Ci jest. 
Także udaj się jak najszybciej do lekarza i daj znać czy coś się wyjaśniło.  Trzymam kciuki i życzę zdrowia i oby okazało się to coś blachego Uśmiech
Odpowiedz
#6
(09-12-2017, 22:25)Joanna napisał(a): Kamil_31 przede wszystkim,  to musisz konsultować swoje wyniki z lekarzem. My co prawda jakieś tam pojęcie mamy z racji Naszej choroby ale nie na tyle aby Cię zdiagnozować i powiedzieć co Ci jest. 
Także udaj się jak najszybciej do lekarza i daj znać czy coś się wyjaśniło.  Trzymam kciuki i życzę zdrowia i oby okazało się to coś blachego Uśmiech

Wszystko sie zgadza tylko do szpitala nie chca mnie przyjac bo w badaniu neurologicznym wszystko ok.
Pieka mnie strasznie uda i caly czas mam tj by spiete sciegna/miesnie na udach i lydkach, do tego to przechodzenie ciepla w lewej stopie trwa to 2 sek i tak co jakis czas, pieczenie/mrowienie policzka bardziej prawego i spiety miesien klatki piersiowej. Na wtorek mam umowione USG nog zrobie jeszcze brzucha oraz tetnic szyjnych i kregowych. W czwartek mam EMG moze to badanie cos wykaze. Bo nie mam sily juz chyba ze to jakas nerwica?
Odpowiedz
#7
A co lekarze powiedzieli o tej rozwojowej anomalii żylnej? Może to coś z tym związane?
Odpowiedz
#8
Powiedzieli ze to nie ma wpływu neurologicznego nawet jakby jakaś żyłka pękła to może dać to zawroty głowy ale stan nie jest zagrażający życiu. Nie wiem rano było w miarę Ok ale teraz znowu czuje od bioder w dół jb ściskanie przechodzenie ciepłego powietrza od stop czasami tez w prawej ręce cały czas mam mrowienie policzka spiete miesnie klatki piersiowej i chyba spiete miesnie nog. Mysle ze w czwartek EMG dużo wyjaśni jak nic nie pokaże to chyba raczej będzie nerwica jak wynik będzie zły zgłoszę się gdzieś do innego szpitala bo wiadomo jak choroba to choroba trudno ale najpierw trzeba ja zdiagnozować poznać przyczynę a później leczyć a ja czuje ze ten stan postępuje do szpitala nie chcą przyjąć i diagnozy brak. We wtorek mam jeszcze dopllera kończyn dolnych i zrobię jeszcze przepływ tętnic szyjnych i kręgowych ze w razie jakby coś wyszło nie tak to żeby większość badań mieli i niech sobie sprawdzają i postawią diagnozę leczymy i żyjemy dalej
Odpowiedz
#9
Witam byłem w szpitalu zrobili mi EEG wykluczyli polineuropatie oraz tezyczke. I mnie wypisali powiedzieli ze w badaniu neurologicznym nic nie widza. Ja im zgłaszam ze mam straszne palenie ud orazprad przebiegający w górę i w dol w kręgosłupie lędźwiowym czuje ciepło w prawej nodze i palenie w udach a oni ze to choroba somatyczna czyli nerwica strasznie się boje bo ja ledwo chodzę. Czy takie objawy sa w SM bo w badaniu neurologicznym wszystko wychodzi Ok i tylko tyle mi pomogli
Odpowiedz
#10
Jak w badaniu neurologicznym Ok to moze faktycznie nerwica? Pomyśl o tym, psychiatra też lekarz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości