Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Zdrowie Rodziny"- dodatek do Rzeczpospolitej pod patronatem StwadnienieRozsiane.info
#1
Już dziś w dzienniku Rzeczpospolita dodatek poświęcony tematyce stwardnienia rozsianego. StwardnienieRozsiane.info jest jednym z partnerów medialnych publikacji. Zapraszamy do lektury!

[Obrazek: okładka.jpg]

Szczegóły dotyczące zawartości dodatku i link do pobrania - w komunikacie Wydawnictwa Medical Media Solutions, które przygotowało dodatek:

Cytat:Już dziś, 18. grudnia, wraz z dziennikiem Rzeczpospolita rusza nasza ogólnopolska kampania "Zdrowie Rodziny". Zapraszamy do lektury!
 
Znajdziecie w niej wypowiedzi wielu cenionych i wybitnych ekspertów. Tematem tej edycji ,,Zdrowia Rodziny” jest stwardnienie rozsiane i rozmowa z prof. dr hab. n. med. Krzysztofem Selmajem, który opowiada o tym, jak ważne jest szybkie rozpoznanie i wdrożenie chorych do programu terapeutycznego, jak wiele objawów może manifestować stwardnienie rozsiane i jak trudne potrafi być rozpoznanie choroby.
 
Mówimy m.in. o niebezpiecznym ryzyku utraty przez osoby chore dostępu do terapii tzw. drugiej linii, o nowoczesnych terapiach dostępnych dla chorych w ostatnich latach oraz o tym, jak ważna jest indywidualizacja leczenia, czyli dostosowanie terapii zarówno do odpowiedzi pacjenta na leczenie, jak też do jego indywidualnych potrzeb.
 
Rozmawiamy także z pacjentami o ich życiu z chorobą, o tym w jakim stopniu choroba wpływa na ich życie, ich walce z przeciwnościami oraz ogromnej sile i motywacji.
 
Do wypowiedzi w temacie stwardnienia rozsianego zaprosiliśmy również dr n. med. Iwonę Kozak-Michałowską, która mówi o istocie badań laboratoryjnych w chorobach neurologicznych oraz szczegółowo przybliża nam temat zmian w składzie płynu mózgowo-rdzeniowego w przebiegu wielu chorób oraz opowiada o tym, jak wyglądają takie badania. W publikacji znajdziecie również wypowiedź Maliny Wieczorek, prezes Fundacji SM – Walcz o siebie, mówiącą o potrzebach osób cierpiących na SM.
 
Na łamach naszej kampanii mówimy również o tym, jak ważna jest rola profilaktyki chorób serca w każdym wieku – temat ten poruszamy w rozmowie z prof. dr hab. n. med. Piotrem Hoffmanem z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który opowie nam również o najnowszych osiągnięciach medycyny w dziedzinie kardiologii.
 
O czerpaniu z życia garściami opowiadają znani i lubiani autorzy najpopularniejszego bloga podróżniczo-kulinarnego Tasteaway.pl, Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński, zapewniając nam ogromną dawkę pozytywnej energii i ukazując źródło ogromnej siły, jaka drzemie w rodzinie.
 
Możecie przeczytać u nas także o roli rodziny w terapii wielu chorób, o wsparciu osób bliskich oraz o specjalistycznej pomocy psychologicznej.  Jak ważne dla chorego jest wsparcie bliskich w sytuacji kryzysowej? Jakie znaczenie ma dla chorych udział w życiu społecznym, rodzinnym, zawodowym? Na czym polega specjalistyczna pomoc psychologiczna? – na te pytania w rozmowie z nami odpowiada nam psycholog i psychoterapeutka Gabriela Maligłówka.
 
Poruszamy też temat seniora i bardzo ważny problem niedosłuchu u osób starszych, z którym w chwili obecnej możemy skutecznie walczyć, korzystając z nowoczesnych, funkcjonalnych i dyskretnych aparatów słuchowych.
 
Poprzez wypowiedzi zaproszonych ekspertów publikacja ma edukować, wspierać, a także zachęcić do rozmów o profilaktyce, diagnostyce i istocie właściwego leczenia oraz o roli rodziny i wsparciu bliskich w chorobie. Dla naszych czytelników, publikacja dostępna również online: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uplo...ń-2017.pdf
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości