Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kontrast przy rezonansie
#1
cześć Uśmiechjakie są wasze doświadczenia i wiedza w sprawie kontrastu?czy jak ma się guz tarczycy to można mieć kontrast?
Odpowiedz
#2
Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie ale z tego co kiedyś czytałam to kontrast ma jakiś wpływ na tarczyce więc na pewno powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi i zapytać czy można u ciebie zastosować kontrast.
Odpowiedz
#3
(08-01-2018, 21:48)klaudia26 napisał(a): Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie ale z tego co kiedyś czytałam to kontrast ma jakiś wpływ na tarczyce więc na pewno powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi i zapytać czy można u ciebie zastosować kontrast.

cześć Uśmiech pytałam neurologa i uważa jak nie chcę kontrastu to nie muszę ,że wtedy wpisuję ,że nie zgadzam się na kontrast i nie zrobią mi.pytałam tam gdzie robią rezonans i pani w rejestracji powiedziała ,że o kontraście decyduje lekarz.pytałam nie wiem czy to lekarz ?ta pani co robi rezonans powiedziała ,że robią kontrast przy guzie.ale nie wiem czy to lekarz robi ten rezonans ?słyszałam jak pani w rejestracji mówiła ,że to technik wykonujący ale czy to =lekarz to nie wiem .
Odpowiedz
#4
technik radiolog to nie lekarz, ale w razie wątpliwości powinien się skonsultować z lekarzem
Odpowiedz
#5
Witam.
Ja o guzie tarczycy wiem od trzech lat, dodatkowo leczę się na niedoczynność tarczycy. We wrześniu bieżącego roku miałam robiony rezonans głowy własnie z kontrastem w związku z podejrzeniem stwardnienia rozsianego. Osobiście nie miałam żadnych przeciwskazań, może dlatego że obecnie najpowszechniej stosowane przy rezonansie są kontrasty oparte na gadolinie, a nie na jodzie, który właśnie może być szkodliwy dla tarczycy. Mimo wszystko najlepiej skonsultować to ze swoim endokrynologiem. Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości