Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankieta "Ocena jakości zycia chorych na SM" praca licencjacka
#1
Szanowni Państwo,
Jestem studentem Fizjoterapii i chciałbym prosić Państwa o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, która pomoże mi w napisaniu pracy licencjackiej. Ankieta dotyczy Oceny jakości życia chorych na Stwardnienie Rozsiane-Rola nowoczesnych metod neurorehabilitacji.
Link do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/F8S6K6B6R0G5N2Z7F
Z góry dziękuje Państwu za wypełnienie ankiety
Odpowiedz
#2
Wypelnione aczkolwiek mam uwagi. Nie wszystkie pytania są doprecyzowane np. pytanie o ilość rzutów. Rzuty mogą nawet występować co kilka lub kilkanaście lat, co nie jest ujęte w odpowiedziach.
Odpowiedz
#3
Wypełniłam, ale zgadzam się z Joanną co do pytań. Np.

Pytanie 10 - stwardnienie rozsiane może mieć dziesiątki innych objawów początkowych, których brakuje w możliwych wariantach (ew. brakuje opcji "inne"). (pytanie: "Jakie były pierwsze objawy?" możliwe odpowiedzi: "pogorszenie widzenia / uczucie przewlekłego zmęczenia i osłabienia/ problemy z równowagą").
Pytanie 11 - mało który pacjent odpowie na to pytanie, niewielu lekarzy mówi do pacjenta np. "ma pani/pan hemiparetyczną postać stwardnienia rozsianego"  (Pytanie: "Jaka postać choroby występuje obecnie?  Możliwe odpowiedzi: "mózgowo-rdzeniowa (rozsiana) / rdzeniowa / móżdżkowa /hemiparetyczna").
Pytanie 16 -  Analogicznie jak w pytaniu nr 10, brakuje choćby opcji "inne". ("Które z poniższych zaburzeń dokuczają Pani/Panu najbardziej?: (można wybrać kilka wariantów)" Możliwe odpowiedzi: "zmęczenie i osłabienie / zaburzenia widzenia / zaburzenia nastroju /spastyczność").
Pytanie 25 - Jeśli nie korzysta się z wymienionych nowoczesnych form rehabilitacji, pytania 29 i 30 są bez sensu (powinna być w nich opcja "nie dotyczy").
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości