Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cześć :)
#1
Cześć, Gośka lat 37. 
Zdiagnozowana 8 lat temu. po pierwszym porodzie. 
Potem urodziłam jeszcze jedno dziecko. 
Pierwsze objawy - wymioty przy każdej zmianie pozycji, nietypopwe ale lekarze od razu wysłali mnie na rezonans (który też zanieczyściłam) i wszystko stało się jasne.    

Przez ponad 5 lat program lekowy AVONEX, obecnie ( ze względu na nieustające skutki uboczne) Tecifidera. 
Bez lekarstw rzut dwa razy w roku, po rozpoczęciu leczenia -  jeden na 6 lat. 

Jestem w pełni na chodzie ale zmęczenie i nerwy mnie dobijają. Kocham spać i jeść )
Odpowiedz
#2
Cześć Gośka Uśmiech Super, że zostałaś szybko zdiagnozowana mimo niespecyficznych objawów Uśmiech A jeszcze bardziej cieszy fakt, że tak fajnie odpowiadasz na leczenie - jestem krótsza stażem, więc napawa mnie to optymizmem Uśmiech Ja też jestem na Tecfiderze i bardzo sobie chwalę Uśmiech
Odpowiedz
#3
Cześć Gosia Uśmiech rzeczywiście szybciutko Cię zdiagnozowali. U mnie też od zwrotów głowy się zaczęło.
Jakie miałaś skutki uboczne  po Avonexie ? Ja obecnie biorę ten lek juz 3 rok i oprócz objawów grypopodobnych to jest ok.
Odpowiedz
#4
(15-01-2018, 12:08)Miriam napisał(a): Cześć Gośka Uśmiech Super, że zostałaś szybko zdiagnozowana mimo niespecyficznych objawów Uśmiech A jeszcze bardziej cieszy fakt, że tak fajnie odpowiadasz na leczenie - jestem krótsza stażem, więc napawa mnie to optymizmem Uśmiech Ja też jestem na Tecfiderze i bardzo sobie chwalę Uśmiech

cześć Miriam. Optymizm nam potrzebny, nie da się ukryć  Duży uśmiech Głupia choroba i dobre leczenie; jest dla nas szansa i trzymamy się ! 
Ja "Teci' sobie na razie nie chwalę bo swędzi piecze i gorąco ale podobno przejdzie.....

(15-01-2018, 12:18)Joanna napisał(a): Cześć Gosia Uśmiech rzeczywiście szybciutko Cię zdiagnozowali. U mnie też od zwrotów głowy się zaczęło.
Jakie miałaś skutki uboczne  po Avonexie ? Ja obecnie biorę ten lek juz 3 rok i oprócz objawów grypopodobnych to jest ok.skutki uboczne p
Cześć Asia. skutki uboczne pojawiły mi się gdzieś po 4,5 roku. Straszny ból nóg w nocy, sama nie wiem czy mięśni, czy stawów. ogólnie bolało powalajaco. głowa też i gorączka,  I cały następny dzień do wykasowania ) 
Czy ty po trzech latach wciąż masz grypopoodobne ?
Odpowiedz
#5
(15-01-2018, 12:27)gosgor napisał(a):
(15-01-2018, 12:08)Miriam napisał(a): Cześć Gośka Uśmiech Super, że zostałaś szybko zdiagnozowana mimo niespecyficznych objawów Uśmiech A jeszcze bardziej cieszy fakt, że tak fajnie odpowiadasz na leczenie - jestem krótsza stażem, więc napawa mnie to optymizmem Uśmiech Ja też jestem na Tecfiderze i bardzo sobie chwalę Uśmiech

cześć Miriam. Optymizm nam potrzebny, nie da się ukryć  Duży uśmiech Głupia choroba i dobre leczenie; jest dla nas szansa i trzymamy się ! 
Ja "Teci' sobie na razie nie chwalę bo swędzi piecze i gorąco ale podobno przejdzie.....

(15-01-2018, 12:18)Joanna napisał(a): Cześć Gosia Uśmiech rzeczywiście szybciutko Cię zdiagnozowali. U mnie też od zwrotów głowy się zaczęło.
Jakie miałaś skutki uboczne  po Avonexie ? Ja obecnie biorę ten lek juz 3 rok i oprócz objawów grypopodobnych to jest ok.skutki uboczne p
Cześć Asia. skutki uboczne pojawiły mi się gdzieś po 4,5 roku. Straszny ból nóg w nocy, sama nie wiem czy mięśni, czy stawów. ogólnie bolało powalajaco. głowa też i gorączka,  I cały następny dzień do wykasowania ) 
Czy ty po trzech latach wciąż masz grypopoodobne ?

No tak. Bardzo często ale to tylko noc i przeważnie do południa nastepnego dnia to odczuwam. Wspomagam  się lekami przeciwbólowymi ale następne dni juz wszystko jest ok. Nie narzekamOczko .
Odpowiedz
#6
cześć Gośka, pieczenie po tec przejdzie z czasem, chociaż ja to wyjątkowo mocno miałam dwa razy, teraz czasem trochę coś zapiecze, ale bez szałuUśmiech biorę tec od lipca
Odpowiedz
#7
Cześć imienniczko mojaUśmiech
Ja też na Tecfidere i o ile na początku było ok A tylko po roku zaczęły się swedzenia i flashe. Jednak skoro lek działa daje radę i nie planuję zmieniać
Odpowiedz
#8
Witaj u nas  Uśmiech Świetnie, że dostałaś szybko diagnozę. Ja także biorę Tecfiderę, jestem na niej dopiero niecały 3 miesiąc, ale chwalę sobie  Duży uśmiech
Odpowiedz
#9
Witaj Uśmiech fajnie że leki tak zmniejszyły ci ilość rzutów. Życzę Ci żeby tecfidera działała jeszcze lepiej niż avonex Uśmiech
Odpowiedz
#10
(16-01-2018, 00:32)klaudia26 napisał(a): Witaj Uśmiech fajnie że leki tak zmniejszyły ci ilość rzutów. Życzę Ci żeby tecfidera działała jeszcze lepiej niż avonex Uśmiech

Też mam taką nadzieję Uśmiech A świat pójdzie zaraz jeszcze bardziej do przodu i wynajdą dla nas coś niezawodnego bez skutków ubocznych )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości