Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa
#1
Serce 
Witam! 

Mam 26lat. Jestem kobieta. Jak wielu z was w szkole sredniej bylam honorowym dawca krwi, dwa czasami trzy razy w roku oddawalam krew do pewnego razu. Wyszly zle wyniki podejrzenie hiv .. Wyslali mnie na badania zrobili test WB i wynik negatywny ufff. Kontrola za pol roku. I znowu to samo. Poszlam do lekarza pierwszego kontaktu okazalo sie ze wynik falszywie dodatni moze wychychodzic w przypadku innych chorb. Zrobilam markery nowotworowe-ujemie, RZS - ujemne, wiekszosc rzeczy wykluczona a reakcja ta sama. 
3 lata temu mialam pierwszy atak rwy kulszowej, 2 lata temu i rok temu kolejne. Podobno mam dyskopatie. Od jakiegos czasu mam problem z jelitami ( zatwardzenia i biegunki ) 
Czesto mam bol nog pewnie od kregoslupa, czuje jakbym miala zimne kosci, od roku nosze okulary wzrok pogorszyl mi sie w ciagu tygodnia. Nagle zaczelam niedowidziec na daleko, i czuje ze wada sie pogarsza. Kazdy wysilek strasznie mnie meczy, czuje jakby miesnie mi slably.. Powiedzcie czy to moze byc sm? Mialam robiony rezona s ale kregoslupa ledzwiowego. Obecnie czekam na wyniki i wizyte u neurologa ( dodam ze jestem pod kontrola od 3 lat) . jakie sa wasze opinie? Warto sie martwic ?
Odpowiedz
#2
Witaj Krwinko Uśmiech na pewno nie można się martwić na zapas. Musisz powiedzieć o wszystkim lekarzowi i moze powiedzieć o swoich przypuszczeniach.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
Nie przejmuj się tym na razie, czekaj spokojnie na wizytę u swojego lekarza, my lekarzami nie jesteśmy, więc ciężko nam cokolwiek powiedzieć. To może być SM, ale nie musi, więc nie ma się czym martwić  Uśmiech
Odpowiedz
#4
Witaj, kluczowym badaniem jest rezonans magnetyczny głowy, ale Twoje objawy nie są takie typowe dla SM moim zdaniem. Nie ma co się martwić na zapas, ale opisz wszystko neurologowi.
Odpowiedz
#5
Dzieki Oczko troche sie martwie, jestem mloda matka. Wiem ze ta choroba nie oznacza najgorszego, ze mozna byc w dobrej kondycji. Byc moze troche sfiksowalam , ale moje dolegliwosci bolowe ustąpiły.. Wczoraj jeszcze bylo fatalniw dzis o niwbo leouwj. Moj partner narzeka ze ciagle mnie cos boli, ciagle z czyms u lekarza jestem. Jakby nie patrzec to ma racje. Co chwile cos. Jak nie kregoslup to oczy, jak nie oczy to zaparcia (szczelina) jak nie to to okropny bol nog i ciagle nawracajace zal
Palenie slinianek... I ogolne zmeczenie. I przychodzi czas ze jest ok, do momentu az znowu cos nie wyskoczy cos nowego albo stare problemy. I te ciagle zawroty glowy.
Odpowiedz
#6
A badałaś się pod kątem boreliozy?
Odpowiedz
#7
Dokładnie o to samo miałam pytać. A borelioza? Tylko nie testem elisa a jakimś sensowniejszym
Odpowiedz
#8
Zawsze myslalam ze borelioza mozna sie zarazic tylko przez ugryzienie kleszcza ktorego nigdy nie mialam.. I tez myslalam ze mnie nie dotyczy ta choroba. Ale ostatnio sie dowiedzialam ze wcale tak nie musi byc. Dzis mam wizyte u neurologa ( ide prywatnie niestety bo na nfz dopiero za miesiac, do tego czasu oszaleje) zobaczymy co powie, jestem jej pacjentka od kilku lat pewnie bedzie wiedziala co zrobic. Dostane skierowanie na badania i tyle

Dopadl mnie w nocy okropny bol.. Jakby karku promoeniujacy miedzy lopatki. Tak jakby skorcz miesni wokol kregoslupa. Nic nie pomagalo, zmiana pozycji tez nie. Probowalam sie rozluznic i nic . w koncu przeszlo samo. Moze tez byc tak ze mam chorobe zwyrodnieniowa kregoslupa.. Zawsze mialam problem z ledzwiami. Od 4 miesiecy jest to rowniez odcinek piersiowy i szyjny. Do tego stopnia ze gdy ruszam glowa to czuje wszystko w plechach do tego zawroty glowy gdy zamkne oczy. Rano jestem sztywna muszę sie rozruszac bo pochylic glowy nawet nie moge, do tego ciarki tak jakby mi zimo bylo takie uczucie otrzepania nie wiem jak to nazwac czasami po twarzy czasami po nogach przejdzie taka jakby gesia skorka denerwujace to jest bo do chwile sie otrzepuje. Pewnie ma to swoje wytlumaczenie, byc moze wiekszosc tych doleglowosci bedzie czystym przypadkiem. Wierzę w to i jak kazdy chcialabym juz mieć to wykluczone Oczko
Odpowiedz
#9
Witam ponownie, jestem po wizyce u neurologa. Nie dostalam skierowania tylko tabletki. Wg mojego neurologa nie moze byc mowi ani o boreliozie ani o SM. Rezonans kregoslupa wyszedl ok, male uwypuklenia na kregach l. Tylko sad w takim razie taki bol nog... Zostalam akierowana na rehabilitacjie. Zobaczymy co to da. Nie potrzebnie panikwalam. Dziekuje za wsparcie Oczko
Odpowiedz
#10
Witam, jestem po rehabilitacji. Rehabilitant stwierdzil ze mam lewa noge slabsza niz prawa, i nie moze byc mowy o dyskopatii. Zasugerowal rezonans glowy i zmiane neurologa. Jutro bede zalatwiac rezonans prywatnie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie mam komu o tym powiedziec. Maz nie chce o tym slychac twierdzi ze wymyslam..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości