Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera skutki uboczne
#51
Jaki lek nasenny brałaś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#52
(07-12-2019, 12:27)hela napisał(a): Jaki lek nasenny brałaś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cloranxen
Odpowiedz
#53
No to senność jest na pierwszym miejscu w skutkach ubocznych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#54
(07-12-2019, 13:08)hela napisał(a): No to senność jest na pierwszym miejscu w skutkach ubocznych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odstawiłam ten lek.Nie biore parę dni i jest ok.
Odpowiedz
#55
Super
Ja leki typu biore na weekendzie tylko na tyg po leku na sen z rana musialabym nie wychodzic z domu
Odpowiedz
#56
Mnie i godzine trzymal
Mialam dwa razy dziennie i codziennie
Odstawilam z rana warzywa swieze i juz mam sporadycznie i slabsze
Niektorym osobom szkodzi mleko z rana do tec czy kawa z mlekiem
Nie codziennie ale mozesz brac aspiryne na 30 min przed Tec
Ale aspiryny nie wolno brac czesto
Duzo osob zaleca maslo orzechowe na kanapki i potem tec
Flashe kazdy ma inne
Ja przez 1,5 r mialam mega uciazliwe bo cala bylam bordowa az oczy szczypalu
Mi ponoglo odstawienie do posilku swiezych warzyw- jem je w ciagu dnia ale nie rano
Odpowiedz
#57
(20-12-2019, 17:31)JMonika79 napisał(a): Mnie dzis wlasnie skrecilo tak po zupie pomidorowej wiec moze cos w tym jest . Po kawie nic mi nie jest, a za mlekiem nie przepadam, kawa tylko czarna.  Kiedys zburaczalam po yogurcie, bardzo mocno i bardzo dlugo trzymał sie flash

Ale co sam jogurt i Tec?
Odpowiedz
#58
(20-12-2019, 16:31)JMonika79 napisał(a): Hejka
Jak dlugo utrzymują sie u Was te nieszczęsne flashe?
Ja po ostatnich przebojach i rzucie zaczelam tec na nowo, bralam przez tydzień słabsza dawkę- zaczęłam dawke normalną i zas zaczęły sie problemy z ręką, równowagą oraz doszedł ten cholerny prąd wzdluz kręgosłupa.

Po konsultacji przez tel z neuro zdecydowano że mam byc na dawce poczatkowej przez 3 miesiące.

Flash byl bardzo mocny przy pierwszej tabletce, potem raz byl raz go nie bylo. Jesli byl to znikał po kwadransie- max po  pol godzinie.

Dzis mnie trzyma z półtorej godziny i odejsc nie chce,  skóra mnie piecze/ swędzi, jest czerwona itd. Najgorzej ręce,  dekolt, twarz i uszy

Pozdrawiam
Do 45min naprawdę te mocne flash
As long as you fight you are the winner Serce
Odpowiedz
#59
(20-12-2019, 22:04)JMonika79 napisał(a): Nie, zjadlam śniadanie,  wzielam tec, potem gdzies po 2 godzinach zjadlam jogurt i po jakis pol godz dostalam takiego Flasha że  babka w sklepie chciala wzywać ambulans bo wyglądalam tak zle.  i nijak jej nie szlo wytłumaczyc co sie dzieje - nie wyjaśniając prawdy o sm. Powiedzialam że to po leku to juz w ogole histeria bo ona nigdy sie z taką reakcją organizmu nie spotkala. Byla pewna ze mam wstrzas anafilaktyczny i nie szlo jej uspokoić że nic mi nie jest. Tragedia.
Nie wiem czy to mialo jakis związek bo balam sie spróbować raz jeszcze.

I dopowiem że flashe zazwyczaj jesli mnie łapią to po jakis 1,5 h po wzieciu tabletki. Minelo 1,5 h i nic sie nie dzialo, zjadlam ten jogurt i pojechałam do tesco. Czulam jak mnie bierze juz przed samym sklepem, ale pomyślałam ze przelece szybko, zabiore to co potrzebuję i dzida do auta. Niestety pomimo trzymania glowy na dol i zaslonieniu twarzy wlosami, zauwazyla ikasjerka i podbiegla. Po jej reakcji ludzie z kolejek przy kasach zaczeli sie mi przygladac co tylko pogorszylo sprawe.

Gdy powiedzialam wreszcie wkurzona ze nic mi nie jest i chce byc zostawiona w spokoju bez wzywania karetki, po powrocie do auta i spojrzeniu w lusterko sama widzialam ze wygladam zle.  Twarz byla bordowa łącznie z powiekami , uszy myslalam że  mi sie zapalą zywym ogniem, ale skora wokół ust i cala broda byla przeraźliwie blada..

Mnie w sklepie pare razy tez zapytano czy nie potrzebuje pomocy bo nagle na oczach kasjerki zrobilam sie bordowa powiedzialam ze nie ze jest ok . Ze goraco w sklepie i dziekuje za troske. Nie tlumacz sie z choroby. Mow jest ok dziekuje za troske.
Sprobuj jak mozesz aspiryne brac , ale ustal z neuro jak czesto mozesz i jaka dawka
Aspiryna niestety obciaza zoladek i rozrzedza krew a jej czeste branie obniza plytki krwi

Druga sprawa.
Jak bedziesz sie podczas flsha zachowywac podejrzanie jak glowa w dol i zakrywanie twarzy wlosami ludzie pomysla ze cos z toba nie tak
Jak bedziesz stac i przeklinac w myslach ale stac i zachowywac sie jakby nigdy nic mimo ze sie spalasz i mam ochote sie rzucic do basenu dla ochlody to ludzie nie zareaguja
Beda widziec zes bordowa ale nie nie beda miec odwagi spytac dlaczego
Zachowujac sie w taki sposob spowodowalas zainteresowanie swoja osoba
Odpowiedz
#60
Z czasem pojawia sie rzadziej i słabszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości