Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera skutki uboczne
#1
Zakładam wątek bo ten o tec już się rozrósł do okropnych rozmiarów, aczkolwiek jak ktoś zaczyna z tec warto go przeczytać zanim zada się znów to samo pytanieOczko

Ja ze skutków ubocznych miałam parę razy flasha, raz biegunkę, ale zbiegła się ona ze zmianą diety i czasu także tylko na tec jej nie zwalam. Na początku trochę leciały włosy i limfocyty po dwóch latach są na poziomie 0,6 przy normie od 1. Lekarze nie widzą powodu do paniki.

Jestem na tec ponad dwa lata i sobie chwałę, mam więcej energii.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#2
Flashe mialam codziennie czasem 2 razy dziennie
Mocne. Cale cialo bordowe, pieczenie przelyku i oczu po flashu leciala woda z nosa
Biore Tec od konca maja 2018. Flashe zniknely niedawno. Mam sporadycznie lekkie
Okazalo sie ze ja nie moge spozywac swierzych warzyw do sniadania.
Kanapki jem z wedlina czy serem bez ogorka czy pomidora
Poniewaz od malego mam chore jelita neuro stwierdzil ze moje jelita plus Tec powoduja ze mam jaka alergie pokarmowa i warzywa jem w ciagu dnia ale nie do porannej tabletki

Dwa razy mialam zapalenie zoladka i woreczka zolciowego
Raz ostro. Bylo to spowodowane krztusscem bo kaslalam i wymiotowalam i malo jadlam
Drugi raz po urlopie.
Zoladkowo jest ok. Pilnuje zeby jesc regularnie i nie dopuszczac do tego zeby zoladek byl pusty
Limfocyty mam niskie ok 0,5 a mialam mniej
Neuro mowi ze wynik ok
Martwi go niski poziom plytek krwi. Mam maloplytkowosc od dziecka a Tec obniza ogolnie tez plytki.
Czuje sie ogolnie lepiej niz jak bralam Betaferon
Nie choruje mimo ze limfo niskie, nie przeziebiam sie
Jedynie co to mam zespol wiecznego zmeczenia i brakuje mi sil
Jak jest zle to spie i odpoczywam ile moge ale jak za dlugo trwa to staram sie wymyslec sobie jakies zajecie poza domem i jak polatam cos porobie wraca energia
Po roku doszly nowe zmiany ale neuro nie dodal mi punktow EDSS nadal mam 2.0 i stan okreslil bez zmian
Lek nadal przyjmuje nie mowil ze mi Tec nie sluzy a ze sie zdazaja nowe zmiany mimo leczenia
Stan zdrowia bez pogorszenia
Odpowiedz
#3
Ja biorę krótko lek.Tydzien 120 i dopiero parę dni 240.Flash przy pierwszej tabletce jak na razie.Przed każdą tab biorę helicid.
Odpowiedz
#4
To dla wszystkich Tecfiderowych świeżaków historia pozytywna od ponad dwuletniej użytkowniczki leku Oczko
- po dwóch latach brak rzutów, brak nowych zmian w rezonansie
- brak skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego - ani na początku ani później
- wyniki badań krwi jak z podręcznika
- poziom limfocytów w normie
- okazjonalne czerwienienie się, zwłaszcza gdy lek był wzięty bez solidnego podkładu w postaci porządnego śniadania
- wypadanie włosów w początkowym okresie brania leku - ustąpiło po ok. 3 miesiącach, a włosy doszły do pierwotnej formy Uśmiech
Odpowiedz
#5
I takie mam jeszcze przemyślenie:

To że jesteśmy w programie, bierzemy leki nie oznacza że nie ma objawów choroby. I jak coś się dzieje to od razu skutek uboczny leków, to tak nie działa. Leki mają powstrzymać postęp choroby co nie oznacza że jej objawów nie ma. SM to poważna, nie uleczalna choroba i zmęczenie czy okresy pogorszenia będą się zdarzały. Trzeba przyjąć do wiadomości że nie jest się w pełni zdrową osobą i tyle. Jak to dotrze do człowieka to jest prościej.

A skutki uboczne należy zawsze zgłaszać lekarzowi, i przeczytać ulotkę od leku, w tej od tec nic strasznego nie maUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
Wypadały mi włosy.Wiekszosc pisała, że nie po Tecfiderdrze.Ja zastosowałam Alpicort e.Pomoglo.
Odpowiedz
#7
(16-11-2019, 15:24)Orchidea napisał(a): Wypadały mi włosy.Wiekszosc pisała, że nie po Tecfiderdrze.Ja zastosowałam Alpicort e.Pomoglo.

Orichidea ty ledwo co zaczelas brac pelna dawke
Lek  jeszcze w pelni nie dziala a tobie po kilkunastu tabl zaczely wypdac wlosy?
1 tabl ta niska dawkę wzielas 2 listopada.
Jest 16 listopad
Juz zdazyl lek tak namieszac w twoim otganizmie ze lecialy ci wlosy i znalazlas mega skuteczne tabl na wypadanie ich i juz problem znikl?
Odpowiedz
#8
(16-11-2019, 15:44)Anka napisał(a):
(16-11-2019, 15:24)Orchidea napisał(a): Wypadały mi włosy.Wiekszosc pisała, że nie po Tecfiderdrze.Ja zastosowałam Alpicort e.Pomoglo.

Orichidea ty ledwo co zaczelas brac pelna dawke
Lek  jeszcze w pelni nie dziala a tobie po kilkunastu tabl zaczely wypdac wlosy?
1 tabl ta niska dawkę wzielas 2 listopada.
Jest 16 listopad
Juz zdazyl lek tak namieszac w twoim otganizmie ze lecialy ci wlosy i znalazlas mega skuteczne tabl na wypadanie ich i juz problem znikl?
Nie tabletki tylko płyn.Bralam go 3 razy w życiu.Za kazdym razem pomagał..Ja wiem że to po tecti.Co kto myśli to już jego sprawa.
Odpowiedz
#9
(16-11-2019, 16:25)Orchidea napisał(a):
(16-11-2019, 15:44)Anka napisał(a):
(16-11-2019, 15:24)Orchidea napisał(a): Wypadały mi włosy.Wiekszosc pisała, że nie po Tecfiderdrze.Ja zastosowałam Alpicort e.Pomoglo.

Orichidea ty ledwo co zaczelas brac pelna dawke
Lek  jeszcze w pelni nie dziala a tobie po kilkunastu tabl zaczely wypdac wlosy?
1 tabl ta niska dawkę wzielas 2 listopada.
Jest 16 listopad
Juz zdazyl lek tak namieszac w twoim otganizmie ze lecialy ci wlosy i znalazlas mega skuteczne tabl na wypadanie ich i juz problem znikl?
Nie tabletki tylko płyn.Bralam go 3 razy w życiu.Za kazdym razem pomagał..Ja wiem że to po tecti.Co kto myśli to już jego sprawa.

A ja ci powiem ze lek jeszcze nie dzialal po kilku dniach
Malo tego potrzeba 3-4 mcy zeby zaczal w pelni dzialac 
Ps jak nagle zacznie cie bolec zab to od prochnicy ! Bedziesz wszytsko zwalac na Tec?
Wiesz ze wypadanie wlosow jest normalne?


Bierzesz 14 dni tec
Nie wyglupiaj sie ze po kilku dniach wlosy ci lecialy jak po chemioterapii- sama tak pisalas
I jakis plyn nagle ci pomogl
Z Tecfidera jest tak ze jest kilka skutkow ubocznych charakterystyczny dla leku ktory moze wystapic od razu po 1 tabl:
1. Flash
2. Bol zoladka
3. Mega rozwolnienie trwajace przez dluzszy czas zanim sie organizm przyzwyczai
Ty po kilku dawkach tych niskim chyba po 2 pisalas ze ci wlosy leca jak po chemii
Odpowiedz
#10
Miesięcy to trzeba,aby lek zatrzymał ewentualnie SM.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości