Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
witam
#1
Witam

Wczesniej korzystałem biernie z innego konta (Mirejka) które założyłem dla żony ale żona nie ma psychicznie siły udzielać się na forum i go czytać więc założyłem swoje konto i czasami cos napiszę. Jestem mężem osoby chorej na stwardnienie rozsiane pierwotnie postępujące  które wykryte zostało stosunkowo niedawno ale choroba ostatnio zawazalnie przyspiesza i żona bardzo to przeżywa psychicznie i fizycznie. Jeszcze niedawno (pół roku temu) chodziła niezbyt szybko ale sprawnie obecnie juz chodzi bardzo ciężko,niedawno doszły zaburzenia wzroku, swędzenie ciała, mnóstwo różnych dolegliwosci typu mrowienie, drętwienie i różne bóle męczą ją cały dzien i noc przez co rzadko sie wysypia (chyba że wezmie prochy). Solu medrol który podali jej podczas 1 pobytu w szpitali wyrządził dużo zła (dochodziła po nim do siebie przez rok). Oficjalna medycyna nie ma w jej przypadku nic sensownego do zaproponowania (nawet te drogie cuda mają słabą skutecznosc) bede wiec póki co szukał ratunku w mniej oficjalnych rozwiązaniach.

Pozrawiam wszystkich chorych serdecznie.
Odpowiedz
#2
A Ocrevus?
Odpowiedz
#3
No właśnie, Ocrevus jest lekiem na PP SM.
Nie za szybko postawili jej diagnozę PP SM? To wymaga długiej obserwacji. Czy te pogorszenia nie przypominają trochę rzutu?
Czy Twoja żona jest pod opieką jakiegoś neurologa specjalizującego się w SM?
Solu-Medrol pomaga wygasić rzuty w RR SM. W PP SM nie ma chyba zastosowania. Ludzie różnie znoszą Solu. Niektórzy po nim rozkwitają, inni dochodzą do siebie miesiącami.
A z "nieoficjalnymi" rozwiązaniami lepiej być ostrożnym. W najlepszym wypadku mogą tylko wyczyścić z kasy, w najgorszym można sobie tym bardzo zaszkodzić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości