Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Współchory? Cześć!
#51
Witajcie, po krótkiej przerwie.

Żona jest po 3 wlewach sterydowych. Szczerze powiedziawszy nie odczuła "poprawy" samopoczucia, co nie oznacza, że jest źle.

Jedynie co doskwiera to dalsze parcie na mocz (dostała lek) i "mroczki" przed oczami przy mocniejszym świetle.
Skarży się również na lekkie mrowienie w opuszkach palców, ale może to być spowodowane działaniem sterydu.

Czekamy na kontrolny rezonans i ewentualne włączenie w program lekowy.
Odpowiedz
#52
Teryd ma wyciszyc aktywne rzuty.. Dzialanie jest widoczne nawet po miesiacu od wlewow... Ja mialam juz 5 razy wlewy..efekty polepszenia po dlugim czasie byly..ja rowniez czekam na MRI kolejne.. U mnie choroba nawrocila i teraz czekam na MRI.. Jesli beda nowe rzuty beda leki po raz trzeci zmieniane?
Odpowiedz
#53
Cześć,
wracam w imieniu Kasi z informacją zwrotną. U Doktora Maciejowskiego jedynie póki co możliwe jest włączenie do badania klinicznego.
Równolegle byliśmy ponownie na wizycie u Pani Profesor Adamczyk, która ponownie po obrazie klinicznym i neurologicznym wykazała predyspozycje ku postaci PP (ale i też RRMS) i zaleciła od razu leczenie Ocrevusem.
Dla mnie z całym szacunkiem do Pani Profesor jest to nielogiczne. Kasia od pierwszych objawów (wrzesień 2019) wróciła w miarę do dobrej formy. Z nogą nie ma problemów, wzrok też lepszy. Wróciła po urlopie macierzyńskim do pracy. Jest ok, bez znaczącej progresji choroby.
Pani Doktor z kliniki MA-LEK również potwierdziła, że nie można na podstawie wywiadu, obrazu MRI stawiać takiej diagnozy. Samo badanie kliniczne kategoryzowane jest dla pacjentów 1 linii. Dzisiaj ma wizytę wstępną przed włączeniem do badania klinicznego. Zastanawiam się co jej doradzić? Czekać na możliwość programu lekowego w MA-LEK czy od razu wlewać w siebie w Ocrevusa?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#54
Witaj, jak miło usłyszeć dobre wiadomości, że Kasia ma się lepiej i wróciła do pracy Uśmiech - to Wasz wielki sukces. Duży uśmiech Trudno doradzić co zrobić, ja nie zdecydowałabym się na kliniczne leczenie. Na Forum w temacie Programy Lekowe znajdziesz wątek o Ocrevusie.
Pozdrawiam Serce
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości