Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stwardnienie rozsiane ? mrowienie
#1
Smutek 
Cześć wszystkim!
zacznę szybko ale od samego początku...około 2 lata temu zaczeło nieustannie "tykać" mi coś w uchu, wiec zgłosiłam się do laryngologa który stiwerdził że to napewno guz mózgu... no tylko ja wiem co przeżyłam do czasu rezonansu i wizyty u neurologa!
z rezonansu z kontrastem oczywiście nie wyszedł żaden guz mózgu ale w opisie widiało "Drobne ogniska nieprawidłowych sygnałów nadnamiotowej istoty białej o morfologi zmian dysmielinzacyjnych/naczyniopochodnych" zmiany po kontraście nie nasiliły sie. Lekarz stwierdził że nie mam żadnych niepokojacych obiawów i że powtórzymy rezonans za rok...
Przez ten rok było mi dosłownie wszystko... od bólu zebów który brał sie nie widomo skąd bo z prześwietlenia nic nie wychodziło...kołatanie serca, ból piersi, bóle glowy po ból "dupy"... każdy lekarz pytał czy mam jakiś stres... bo nic nie mogli znaleźć... obiawy po jakimś czasie samoczynie ustawały i pojawiało sie coś nowego
Neurolog zalecił zrobienie rezonansu po roku i tak też sie stało opis badania dokladnie taki sam drobne ogniska dysmielinzacyjne/naczyniopochodne po kontraśćie bez zmian. Jedyne na co wtedy zwróciłam uwage to to że dostyć szybko dretwieja mi kończyny... np gdy usiadłam po turecku dosłownie 3 minuty i juz musiałam zmienic pozycje ale działo sie to tylko wtedy gdy zginałam je. Lekarz stwierdził że nadal nie może wykluczyc że to SM ale narazie definiuje mnie jako osobe zdrowa i ze mam zgłosić sie za 2-3 lata co w sumie sprawiło że nadal nic nie wiem i żyje w zawieszeniu i niepewnośći.
Ale zaskocze was od niedawna mam nowy obiaw! jak chodze mam wrażenie że pływam.. nie moge nazwać tego zawrotami głowy bo nie trace równowagi i nie mam problemów z przejściem prosto tylko takie uczucie jak bym chodziła na pomoście z desek no i prawa ręka i prawa noga zaczeły mi dretwieć... w prawej nodze od ok 5 dni nieustannie czuje mrowienie w okolicach stopy tak samo jak w ręce w małym i serdecznym palcu chociaż bywa że i cała ręka i noga. Nie wiem czy może to być wynikiem tego że np zmieniłąm miejsce siedzenia w pracy z biurka profilowanego na prawo na lewa strone czy to pierwsze obiawy SM czy po prostu mam pierdo*ca Duży uśmiech dodam że w ostatnim roku naprawde stresów mi nie brakowało w ostatnich 2 tygodniach zmiarłam mi babcia o której życie walczylismy juz jakiś czas.
Pomocy?! czy to pierwszy obiaw SM czy jest szansa że to nerwica??
Odpowiedz
#2
(28-09-2021, 07:22)e-smka napisał(a): Hej, a byłaś tylko u jednego neurologa?

P.S. Przepraszam, że zwrócę uwagę, ale tak kłuje mnie w oczy... pisze się GUZ Uśmiech
tak narazie tylko u jednego prywatnie bo miał super opinie na znany lekarz
teraz wybieram sie do 2go



P.S
ups! dzięki Duży uśmiech mimo prawdopodobnego SM mam tez dysleksje Duży uśmiech
Odpowiedz
#3
Heh, ja po drodze zaliczyłem około 6-7. Co ciekawe najszybciej poszło jak już przestałem chodzić prywatnie, a zacząłem ścieżkę po linii NFZ.
Odpowiedz
#4
(28-09-2021, 14:51)e-smka napisał(a): Mnie na służbę zdrowia, czy prywatną czy na NFZ to już dawno ręce opadły...

Kurcze człowiek pół życia oddaje im połowę wypłaty i jeszcze mają to w dupie... ah

Ogólnie myślicie że takie objawy może dawać też nerwica?  Ciągle mrowienie od kilku dni ?
Odpowiedz
#5
Uprawiasz jakiś sport czy jesteś typem kanapowca?
Odpowiedz
#6
(28-09-2021, 19:01)lutu_rsl napisał(a): Uprawiasz jakiś sport czy jesteś typem kanapowca?

Zdecydowanie kanapowcem! Dodatkowo praca 8h siedzenia przed kompem
Mam 28 lat bo chyba nigdzie nie napisałam ?
Odpowiedz
#7
Hej Milaj5. Nerwice ciężko zdiagnozować. Napisałaś, że miałaś dużo stresów, może to też jest coś związane z Twoim stanem. Tak jak napisali przedmówcy, skorzystaj jeszcze z innego neurologa.

Ja staram się chodzić do lekarzy na nfz. Mam z pracy jeszcze takie ubezpieczenie gdzie mam specjalistów bez skierowania i dłuższej kolejki, ale zauważyłam, że to jest wizyta gorsza niż na nfz, takie na odwal się.

a co do drętwienia... wystarczy że chwilę posiedzę i od razu mi nogi drętwieją. Mam krzesła barowe w kuchni i nieraz po śniadaniu nie mogę ustać na nodze bo jest zdrętwiała. Bardziej mi się wydaję, że to od braku ruchy. Zawsze się z śmieje, że się zastałam.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#8
dzięki wielkie za odpowiedź !
martwi mnie to że to "mrowienie " bo to nawet bardziej mrowienie niż dretwienie jest ciagłe od kilku dni a nie dlatego że siedze za długo w jakieś pozycji,
na 14go mam neurologa innego wiec zobaczymy Duży uśmiech
Gdyby ktoś miał jakies spostrzeżenia jeszcze to chętnie poczytam !
Odpowiedz
#9
Hej. Ja mam bardzo podobne objawy . Obecnie też jestem diagnozowana. Mam podobne zmiany naczyniowe w rezonansie i nic poza tym. Na ten moment (bez emg-bo czekam ) mam polineuropatie tylko po objawach i badaniu przedmiotowym. Wykluczył nerwice ponieważ mam zniesione odruchy a przy nerwicy ponoć wzmożone.
Odpowiedz
#10
(06-10-2021, 07:16)Mahoniowa napisał(a): Hej. Ja mam bardzo podobne objawy . Obecnie też jestem diagnozowana. Mam podobne zmiany naczyniowe w rezonansie i nic poza tym. Na ten moment (bez emg-bo czekam ) mam polineuropatie tylko po objawach i badaniu przedmiotowym. Wykluczył nerwice ponieważ mam zniesione odruchy a przy nerwicy ponoć wzmożone.

Hej, ja tez nie miałam EMG ide teraz 14go do kolejnego neurologa...
ja mam jeszcze tak ze mam wrazenie ze bola mnie palce u rąk czasami.. ale nie wiem czy to nie przez to ze juz sobie wmawiam
co to znaczy "zniesione odruchy" bo ja tez sie przeszlam do psychiatry bo juz naprawde mowie moze mi odwala Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości