Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne od pracy a badania w programie NFZ
#11
Ja jestem chyba największym frajerem ever, bo zawsze na wszystkie wizyty brałam urlop :/ Chyba, żeby poleżeć na leżaku szpitalnym. Ale teraz na kolejny wlew Ocrevusa będę brać L4, bo mi przez branie 'urlopu' na badania, wizyty itp. zostało już prawie nic. Szczęśliwie bycie na chorobowym do 3 dni nie wymaga zwolnienia lekarskiego u mnie w firmie, chociaż moja neuro zawsze mi wystawia jak proszę.
Odpowiedz
#12
(07-06-2022, 14:28)marcepanka napisał(a):
(08-05-2022, 09:10)marcepanka napisał(a):
(07-05-2022, 19:12)smarrito napisał(a): Ja biorę urlop ale pracodawca zgadza się podzielić go na godziny, więc można tak to załatwić.  Uśmiech

Chyba tak będę musiała robić Uśmiech  ale i tak napisałam maila do sekretariatu oddziału odnośnie możliwości wystawienia L4 na odbiór leków - ciekawe co i czy w ogóle odpiszą...

Kurcze to narobiłam bigosu. Tak jak pisałam wcześniej napisałam maila o możliwość wystawienia L4 z pytaniem jak to załatwić, itd. Nie dostałam żadnej odpowiedzi, więc uznałam, że takiej możliwości nie ma i ostatecznie umówiłam się z szefową, że odrobię te godziny. Teraz przypadkiem zauważyłam, że lekarz w żaden sposób nie informując mnie wystawił to L4 (było to jakieś dwa tyg. temu). Czy jest jeszcze  szansa na anulowanie tego zwolnienia?
A w ogóle może ktoś zna się lepiej na tej zusowskiej platformie - jest jakaś opcja powiadomienia np. SMS-em o ZLA (tak jak przy receptach itd.?) EDIT znalazłam już - jest taka opcja
Niestety nie da się tego anulować. Z tego szpitala nigdy nie dają informacji. O tym, że nie ma kto wystawić zwolnienia też nie. Ja już tam kiedyś zadymę zrobiłam o bardzo wąskich kompetencjach i dowiadtwaniu się po fakcie. Ordynator usłyszał co miał usłyszeć.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#13
(08-06-2022, 10:18)Akinom napisał(a):
(07-06-2022, 14:28)marcepanka napisał(a):
(08-05-2022, 09:10)marcepanka napisał(a):
(07-05-2022, 19:12)smarrito napisał(a): Ja biorę urlop ale pracodawca zgadza się podzielić go na godziny, więc można tak to załatwić.  Uśmiech

Chyba tak będę musiała robić Uśmiech  ale i tak napisałam maila do sekretariatu oddziału odnośnie możliwości wystawienia L4 na odbiór leków - ciekawe co i czy w ogóle odpiszą...

Kurcze to narobiłam bigosu. Tak jak pisałam wcześniej napisałam maila o możliwość wystawienia L4 z pytaniem jak to załatwić, itd. Nie dostałam żadnej odpowiedzi, więc uznałam, że takiej możliwości nie ma i ostatecznie umówiłam się z szefową, że odrobię te godziny. Teraz przypadkiem zauważyłam, że lekarz w żaden sposób nie informując mnie wystawił to L4 (było to jakieś dwa tyg. temu). Czy jest jeszcze  szansa na anulowanie tego zwolnienia?
A w ogóle może ktoś zna się lepiej na tej zusowskiej platformie - jest jakaś opcja powiadomienia np. SMS-em o ZLA (tak jak przy receptach itd.?) EDIT znalazłam już - jest taka opcja
Niestety nie da się tego anulować. Z tego szpitala nigdy nie dają informacji. O tym, że nie ma kto wystawić zwolnienia też nie. Ja już tam kiedyś zadymę zrobiłam o bardzo wąskich kompetencjach i dowiadtwaniu się po fakcie. Ordynator usłyszał co miał usłyszeć.

No trudno, mam lekcję na przyszłość, dzięki za odpowiedź. Edit: przyszedł mi SMS że lekarz anulował zwolnienie, więc jednak się da
Odpowiedz
#14
(08-06-2022, 10:29)marcepanka napisał(a):
(08-06-2022, 10:18)Akinom napisał(a):
(07-06-2022, 14:28)marcepanka napisał(a):
(08-05-2022, 09:10)marcepanka napisał(a):
(07-05-2022, 19:12)smarrito napisał(a): Ja biorę urlop ale pracodawca zgadza się podzielić go na godziny, więc można tak to załatwić.  Uśmiech

Chyba tak będę musiała robić Uśmiech  ale i tak napisałam maila do sekretariatu oddziału odnośnie możliwości wystawienia L4 na odbiór leków - ciekawe co i czy w ogóle odpiszą...

Kurcze to narobiłam bigosu. Tak jak pisałam wcześniej napisałam maila o możliwość wystawienia L4 z pytaniem jak to załatwić, itd. Nie dostałam żadnej odpowiedzi, więc uznałam, że takiej możliwości nie ma i ostatecznie umówiłam się z szefową, że odrobię te godziny. Teraz przypadkiem zauważyłam, że lekarz w żaden sposób nie informując mnie wystawił to L4 (było to jakieś dwa tyg. temu). Czy jest jeszcze  szansa na anulowanie tego zwolnienia?
A w ogóle może ktoś zna się lepiej na tej zusowskiej platformie - jest jakaś opcja powiadomienia np. SMS-em o ZLA (tak jak przy receptach itd.?) EDIT znalazłam już - jest taka opcja
Niestety nie da się tego anulować. Z tego szpitala nigdy nie dają informacji. O tym, że nie ma kto wystawić zwolnienia też nie. Ja już tam kiedyś zadymę zrobiłam o bardzo wąskich kompetencjach i dowiadtwaniu się po fakcie. Ordynator usłyszał co miał usłyszeć.

No trudno, mam lekcję na przyszłość, dzięki za odpowiedź. Edit: przyszedł mi SMS że lekarz anulował zwolnienie, więc jednak się da

To może coś się zmieniło. W końcu cały czas ulepszają system Język Mój mąż dzięki temu szpitalowi został jakiś czas temu pierwszym facetem w ciąży hahaha. Wtedy poszło chyba że trzy razy zwolnienie, kadrowa oczy zrobiła, bo ciąża u faceta, za chwilę coś innego, a za chwilę opieka na mnie. I wtedy nie mogli tego wycofać. Ale ubaw był hahaha
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#15
(08-06-2022, 13:26)Akinom napisał(a):
(08-06-2022, 10:29)marcepanka napisał(a):
(08-06-2022, 10:18)Akinom napisał(a):
(07-06-2022, 14:28)marcepanka napisał(a):
(08-05-2022, 09:10)marcepanka napisał(a): Chyba tak będę musiała robić Uśmiech  ale i tak napisałam maila do sekretariatu oddziału odnośnie możliwości wystawienia L4 na odbiór leków - ciekawe co i czy w ogóle odpiszą...

Kurcze to narobiłam bigosu. Tak jak pisałam wcześniej napisałam maila o możliwość wystawienia L4 z pytaniem jak to załatwić, itd. Nie dostałam żadnej odpowiedzi, więc uznałam, że takiej możliwości nie ma i ostatecznie umówiłam się z szefową, że odrobię te godziny. Teraz przypadkiem zauważyłam, że lekarz w żaden sposób nie informując mnie wystawił to L4 (było to jakieś dwa tyg. temu). Czy jest jeszcze  szansa na anulowanie tego zwolnienia?
A w ogóle może ktoś zna się lepiej na tej zusowskiej platformie - jest jakaś opcja powiadomienia np. SMS-em o ZLA (tak jak przy receptach itd.?) EDIT znalazłam już - jest taka opcja
Niestety nie da się tego anulować. Z tego szpitala nigdy nie dają informacji. O tym, że nie ma kto wystawić zwolnienia też nie. Ja już tam kiedyś zadymę zrobiłam o bardzo wąskich kompetencjach i dowiadtwaniu się po fakcie. Ordynator usłyszał co miał usłyszeć.

No trudno, mam lekcję na przyszłość, dzięki za odpowiedź. Edit: przyszedł mi SMS że lekarz anulował zwolnienie, więc jednak się da

To może coś się zmieniło. W końcu cały czas ulepszają system Język Mój mąż dzięki temu szpitalowi został jakiś czas temu pierwszym facetem w ciąży hahaha. Wtedy poszło chyba że trzy razy zwolnienie, kadrowa oczy zrobiła, bo ciąża u faceta, za chwilę coś innego, a za chwilę opieka na mnie. I wtedy nie mogli tego wycofać. Ale ubaw był hahaha

Ja pracuję z PUE ZUS. Każdy kto ma tą platformę może ustawić powiadomienia o zwolnieniach, kiedyś kwarantannie, czy dokumentach do odebrania. Ja dostaję powiadomienia nawet o zmianie / edycji zwolnienia. 
Za pomocą tej platformy składam także 500+ i 300+oraz wykorzystywałam bon turystyczny. Można także sprawdzić kto z rodziny podlega ubezpieczeniu (kontrola kadrowej) czy sprawdzić terminowość odprowadzanych składek.
Odpowiedz
#16
Ja na orzeczeniu biorę wolne, bo należy się, jeżeli wolne potrzebne zgodnie zgodnie ze schorzeniem. Na wizycie , gdy odbieram leki, otrzymuję skierowanie na badania za 3 miesiące, robię u siebie wmieście odpowiednim laboratorium, które ma umowę i jadę z wynikami po leki. Lekarka tez je widzi w systemie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości