Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
witajcie
#1
Jestem Ela mam 62 lata i sm od ponad 30 lat (zdiagnozowane medycznie od 12 lat). Te 30 lat to całe moje dorosłe życie, w którym działy się incydenty neurologiczne typowe dla sm ale kiedyś lekarze uznawali mnie za wariata bo opowiadałam im o takich dolegliwościach, że trudno było im w nie uwierzyć, W pewnym momencie nawet myśląc że to jest przyczyna moich dolegliwości - poddałam się operacji przysadki (wbrew opini znanego endokrynologa, który wykluczył potrzebę takiego zabiegu). Ja jednak byłam już na etapie niewiary w jakąkolwiek pomoc lekarską i poddałam się operacji. Po latach spotkałam się z tym lekarzem aby przyznać mu rację i opowiedzieć swoją historię.
Mój stan obecny to: jeszcze chodzę, eds 2,5, jestem na Avonex od 12 lat czyli od diagnozy, jestem sponiewierana przez sm bólem neuropatycznym prawej strony, neuralgią nerwu trójdzielnego lewej strony (brak czucia policzka i czoła)
Do tego stany lękowe i takie tam doły jednym słowem normalka ale i tak nie jest źle. 
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Witaj :-)
Powiem Ci, że bardzo miło czyta się takie teksty. Smutno i wkurzająco na początku, a na koniec "[...] ale i tak nie jest źle."
Bo faktycznie, zawsze może być gorzej :-)
Jeszcze raz witam bardzo serdecznie.
Odpowiedz
#3
Witaj Elu.
Przychylę się do zdania Fruu. Po prostu zarażasz optymizmem.
Odpowiedz
#4
Hej Ela!

cieszy kiedy po 30 latach choroby ktos napisze 'nie jest zle' ! Uśmiech super, ze tyle lat jestes na avonexie i ze dziala (odpada chociaz stres zwiazany ze zmiana leczenia itd.). A z lekarzami ... patrzac na objawy jakie moze dawac SM to ja nadal czuje sie jak przyslowiowa wariatka, kiedy o tym mowie badz probuje wytlumaczyc co mi dolega, ale chociaz juz teraz lekarze traktuja nas powaznie.

Uśmiech
Odpowiedz
#5
Witaj Elu Uśmiech
Odpowiedz
#6
(26-06-2022, 22:20)yasmina napisał(a): Witaj Elu Uśmiech
Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie. Sprawiły mi dodatkową niespodziankę bo ja, wieczna pesymistka stałam się u Was optymistką   Uśmiech
Dobrego dnia Wam życzę i przepraszam jak coś źle zrobię przy pisaniu postów ale próbuję poznawać poruszanie się po forum
Odpowiedz
#7
Elu super się czyta takie posty Uśmiech ja jestem dalej wariatka. Ale co tam.. mogę i 30 lat Uśmiech byleby optymistycznie przez życie iść.
Odpowiedz
#8
(27-06-2022, 11:00)Ela Borys napisał(a):
(26-06-2022, 22:20)yasmina napisał(a): Witaj Elu Uśmiech
Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie. Sprawiły mi dodatkową niespodziankę bo ja, wieczna pesymistka stałam się u Was optymistką   Uśmiech
Dobrego dnia Wam życzę i przepraszam jak coś źle zrobię przy pisaniu postów ale próbuję poznawać poruszanie się po forum
Witaj Elu, ty jesteś raczej pozytywnie zakręcona, a nie żadna pesymistka  Duży uśmiech
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości