Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Ból całego ciała
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Ostatnio jestem mega spięta. Całe ciało spięte. Bolą mnie nogi, plecy, przedramiona.
Baclofen powoduje u mnie senność i otępienie. Mąż mi rano powiedział że w nocy obserwował mnie jak spinam się cała przez sen, jak wyginają mi się nogi i jak piętami jeżdzę po materacu. Wyglądałam jakbym chciała chodzić. Budzę się rano mega obolała.
Wizytę kontrolną mam 23.01.2024. Możecie mi podpowiedzieć jak sobie ulżyć? Jak zmniejszyć napięcie w nogach w sumie w całym ciele.
Mam wykonać jakieś badania żeby zobaczyć czy mam jakieś niedobory?
D3 to wiem że dawno nie badałam i muszę zbadać.
Dotyk mnie wkurza, boli wręcz.
Pomożecie? Jakieś sugestie?
Może weź kąpiel z dodatkiem soli Epson. Jak miałam skórze mięśni to moczyłam stopy i to pomagało. Chyba Lusia o tym pisała, ale dokładnie nie pamiętam.
(12-11-2023, 10:47)Anka napisał(a): [ -> ]Witajcie.
Ostatnio jestem mega spięta. Całe ciało spięte. Bolą mnie nogi, plecy, przedramiona.
Baclofen powoduje u mnie senność i otępienie. Mąż mi rano powiedział że w nocy obserwował mnie jak spinam się cała przez sen, jak wyginają mi się nogi i jak piętami jeżdzę po materacu. Wyglądałam jakbym chciała chodzić. Budzę się rano mega obolała.
Wizytę kontrolną mam 23.01.2024. Możecie mi podpowiedzieć jak sobie ulżyć? Jak zmniejszyć napięcie w nogach w sumie w całym ciele.
Mam wykonać jakieś badania żeby zobaczyć czy mam jakieś niedobory?
D3 to wiem że dawno nie badałam i muszę zbadać.
Dotyk mnie wkurza, boli wręcz.
Pomożecie? Jakieś sugestie?

Wygląda na paskudna przeczulice. Przy tym boli wszystko. Co do baklofenu czytałam kiedyś, że ciężko dobrac dawkę. Moze sirdalud lub jego zamiennik tizanor będzie dla Ciebie lagodniejszy. Niestety sirdalud 6 MR zostal wycofany. On się jakoś inaczej uwalnial i nie dzialal nasennie. Po 4 mam totalny odpływ, nie wiem, co się za mną dzieje. Podobno wydaje dźwięki, jakbym się dusiła. Ja to mam brać dwa razy dziennie po półtora tabletki, ale się nie da. Jedna i tylko wieczorem, przed snem.

Aaa, przez to, że jestem spieta zrobila mi się mega opuchlizna na prawej nodze. Nie jest to zakrzepics, bo robiłam i wyniki z krwi i usg zyl. Naczynia limfatyczne się podobno blokuja przez to moje spięcie.
Polecam sól Epsom lub oliwę magnezowa. Jeszcze podobno akupunktura działa cuda ale nie musiałam jak narazie stosować sól Epsom mi pomogła ale kąpałam się 3 razy w tyg po ok 20 min. Możesz też kupić magnez do picia ale conajmniej 300mg i pijesz małymi łykami cały dzień.

Wit D3 uzupełniaj od razu kup krople cały ADEK bierz conajmniej 10000iU raz na dzień przez 7 dni. Mi lekarz zalecił na początku choroby 2000iU na 1kg masy mojego ciała przez 3 dni to było jakieś 100 000 iU-niewiarygodne Oczko ale do tego K2mk7 bralam