Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: mRI jak często?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miałem w przeciagu 4 miesiecy 3xrezonans bez kontrastu.Chce teraz zrobić odcinek szyjny?Czy nie za szybko?Jak często można robić MRI bez wpływu na zdrowie?
Ja miałam w jednym miesiącu 4 z kontrastem i nic się nie stało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Możesz robić ile razy chcesz.
Ok dzięki
Hej, wczoraj podczas podawania kontrastu w rezonansie pękła mi żyłaSmutny
Jutro powtórka.. jestem przerażona, że może się powtórzyć, bo ból był okropny.

Czy ma ktoś podobne doświadczenie? Macie pomysł jak polepszyć sobie żyłę do jutraOczko?
Kontrast będzie podany w innym miejscu.

Żyła sama się zregeneruje, bandażyk i oszczędzanie tej ręki przez pare dni.
No dobrze, mam nadzieje, ze będzie dobrze. Pierwszy raz zdążyło mi się coś takiego. W piątek mam pierwszy wlew ocrevusa, oby wtedy nic nie pękło, trochę szkodaOczko
Tak Uśmiech
(31-07-2018, 08:51)miesta napisał(a): [ -> ]Miałem w przeciagu 4 miesiecy 3xrezonans bez kontrastu.Chce teraz zrobić odcinek szyjny?Czy nie za szybko?Jak często można robić MRI bez wpływu na zdrowie?

To nie rezonans jest problemem, bo to duży magnes, a kontrast - ze względu na nerki - mnie lekarz powiedział, że powinna być przerwa minimum 7 dni między kontrastami.
Yeah! Udało się dzisiaj. Żyły całe Uśmiech
Swoją droga warszawiakom polecam rezonans na Banacha. Jest krotki, tak połowy pasa się wjeżdża , w uszach radio, bardzo spoko Uśmiech