Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: witam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam serdecznie,
mam na imię Tomek, jestem 42-latkiem, SM zdiagnozowano u mnie w XII.2017 ale chory byłem już
wcześniej (lekarz podejrzewa że to ok 3-4 lata), na razie jestem bez leków gdyż na szczęście choroba się
zatrzymała, jestem pod stałą kontrolą w Centrum Terapii SM w Katowicach.
pozdrowienia dla wszystkich
t.
(12-08-2018, 09:19)askevold napisał(a): [ -> ]witam serdecznie,
mam na imię Tomek, jestem 42-latkiem, SM zdiagnozowano u mnie w XII.2017 ale chory byłem już
wcześniej (lekarz podejrzewa że to ok 3-4 lata), na razie jestem bez leków gdyż na szczęście choroba się
zatrzymała, jestem pod stałą kontrolą w Centrum Terapii SM w Katowicach.
pozdrowienia dla wszystkich
t.

Witaj. Co to znaczy ze bez lekow bo sie choroba zatrzymała. Nie lepiej brac leki zeby nie poszla choroba do przodu. Po to sie leczymy zeby zatrzymać postep choroby badz zlagodzic jej skutki. Pozdrawiam
Wziąłem solu medrol na złagodzenie skutków ,ale efekt był marny. Decyzja neurologa: obserwacja i co pół roku MR. W moim
przypadku ośrodki demielinizacyjne mają charakter plak wypalonych (opis radiologa).
(12-08-2018, 09:47)askevold napisał(a): [ -> ]Wziąłem solu medrol na złagodzenie skutków ,ale efekt był marny. Decyzja neurologa: obserwacja i co pół roku MR. W moim
przypadku ośrodki demielinizacyjne mają charakter plak wypalonych (opis radiologa).

Ok. Na złagodzenie skutków rzutu tak? Ja nie mialam leczonego rzutu solu ale dużo osób tu pisalo, że nie od razu solu dziala i trzeba poczekać na to, żeby minely dolegliwosci związane z rzutem.
(12-08-2018, 09:53)Anka napisał(a): [ -> ]
(12-08-2018, 09:47)askevold napisał(a): [ -> ]Wziąłem solu medrol na złagodzenie skutków ,ale efekt był marny. Decyzja neurologa: obserwacja i co pół roku MR. W moim
przypadku ośrodki demielinizacyjne mają charakter plak wypalonych (opis radiologa).

Ok. Na złagodzenie skutków rzutu tak? Ja nie mialam leczonego rzutu solu ale dużo osób tu pisalo, że nie od razu solu dziala i trzeba poczekać na to, żeby minely dolegliwosci związane z rzutem.

Tak, chodziło o złagodzenie skutków rzutu, który wygląda na to że był pierwszym i na razie (odpukać) ostatnim (upłynął już ponad rok).
MRI co pół roku jest ok, tylko pamiętaj żeby mowić lekarzom o wszystkim co Cię niepokoi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(12-08-2018, 10:15)hela napisał(a): [ -> ]MRI co pół roku jest ok, tylko pamiętaj żeby mowić lekarzom o wszystkim co Cię niepokoi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak też postępuje.
Ja miałam podobną propozycje - po pierwszym rzucie czekać i co pół roku robić MRI, ale się nie zgodziłamUśmiech Wszystkie najnowsze badania pokazują, że wdrożenie leczenia już na samym początku (czyli przy samym CIS) zwiększa szanse na późniejsze przejscie CIS w SM albo nawet zupełny brak rozwoju choroby. Poczytaj, porozmawiaj z lekarzami i może też zastanów się nad leczeniem, ale niezależnie od przyjętej strategii - życzę żebyś został w tym miejscu co terazUśmiech
Zmniejsza szanse na przejście CIS w smOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(12-08-2018, 11:00)hela napisał(a): [ -> ]Zmniejsza szanse na przejście CIS w smOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, ale zwiększa na to że przejdzie późniejUśmiech
Stron: 1 2