Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: PPSM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem zdiagnozowana na PPSM ,jestem ciekawa czy jest ktoś na forum z tą postacią choroby. Mam 40lat diagnozę dostałam 2miesiące temu.
Cześć, dwa miesiące to za mało na taką diagnozę, ktoś już napisał kiedyś że diagnoza ppsm wymaga rocznej obserwacji. A ty w innym wątku napisałaś że miałaś jestem rezonans z kontrastem, jeden bez, i badanie płynu mr. Jak wyniki tych badań? Wyszły jakieś zmiany, prążki w płynie? Jakie miałaś objawy że trafiłaś do neurologa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podpinam sie pod pytania Heli.
(25-11-2018, 19:35)Anka napisał(a): [ -> ]Podpinam sie pod pytania Heli.

W płynie wyszły prążki,a w rezonansie dużo świecących zmian w mózgu i szyi.A symptomy to problemy z chodzeniem i równowagą,porażenie czterokończynowe ,pogorszenie wzroku,to w ostatnim roku. Wcześniej zauważyłam że szybko się męczę.
(25-11-2018, 20:12)izabelasl napisał(a): [ -> ]
(25-11-2018, 19:35)Anka napisał(a): [ -> ]Podpinam sie pod pytania Heli.

W płynie wyszły prążki,a w rezonansie dużo świecących zmian w mózgu i szyi.A symptomy to problemy z chodzeniem i równowagą,porażenie czterokończynowe ,pogorszenie wzroku,to w ostatnim roku. Wcześniej zauważyłam że szybko się męczę.

Dostalas steryd podczas pobytu w szpitalu? Jestes w programie? Prazki to ma wiekszosc osob z SM. Zmiany tez. Jak swieca to rzut i sterydy sie zazwyczaj podaje. Zazwyczaj bo mi przy lekkim rzucie nie podali. Nie bylo sensu. Tez mam prazki i zmiany i sie szybciej mecze. Jestes pewna ze lekarz powiedzia ze to PPMS?
(25-11-2018, 20:12)izabelasl napisał(a): [ -> ]
(25-11-2018, 19:35)Anka napisał(a): [ -> ]Podpinam sie pod pytania Heli.

W płynie wyszły prążki,a w rezonansie dużo świecących zmian w mózgu i szyi.A symptomy to problemy z chodzeniem i równowagą,porażenie czterokończynowe ,pogorszenie wzroku,to w ostatnim roku. Wcześniej zauważyłam że szybko się męczę.


Jak już pisałam, praktycznie wszyscy się szybko męczymy. A pogorszenie wzroku, bez badania w kierunku pznw, z całym szacunkiem masz 40 lat, a sporej części ludzi wzrok się pogarsza z wiekiem po prostu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"dużo świecących zmian w mózgu i szyi." dużo stanów zapalnych to domena RRSM.
(25-11-2018, 17:31)izabelasl napisał(a): [ -> ]Jestem zdiagnozowana na PPSM ,jestem ciekawa czy jest ktoś na forum z tą postacią choroby. Mam 40lat diagnozę dostałam 2miesiące temu.

Ja też mam podobno tą postać. Mam 33 lata i objawy ze strony pęcherza moczowego, problemy z lewą nogą, czasami obie są słabsze i ręce też. Mam też liczne zmiany w mózgu (nie świecące póki co) i prążki w PMR też.
A jak to było u Ciebie wcześniej jakie miałaś objawy prócz tego męczenia przez ostatnie 10 lat np?
Zaczęłam się męczyć jakieś 2lata temu. Miałam przez 20lat ścierpniete dłonie. Jakieś 2lata temu doszły stopy. Tak w ogóle to leczyłam się najpierw ortopedycznie bo zaczęło boleć mnie kolano. Ortopeda stwierdził że mam kondycję 70latki co mnie zdziwiło zaczęłam intensywnie ćwiczyć. Niestety po roku ćwiczeń i braku poprawy a nawet pogorszeniu stanu zdrowia dostałam skierowanie do neurologa i od razu szpital. A później diagnoza.