Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Cześć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. SM zdiagnozowano u mnie w grudniu 2013 r. Najpierw był szok, kiedy lekarka prowadząca oznajmiła, co było przyczyną moich dolegliwości (zawroty głowy, wymioty, biegunka, nie mogłem ustać w pozycji pionowej). Jednak później pomyślałem (może to głupie), że jak już mnie coś dopadło i mam chorować to lepiej na SM niż nowotwór. Tej wersji trzymam się do dzisiaj Oczko . Okazało się również , iż wcześniej miałem objawy, ale nie były one silne, dlatego nie zwracałem na nie zbytnio uwagi. Udało mi się załapać do programu lekowego tydzień po wyjściu ze szpitala. Początkowo brałem betaferon, ale wątróbka nie wytrzymała. Teraz jestem na copaxonie, od dwóch miesięcy biorę go 3 x w tygodniu. Do dziś pracuję zawodowo.
(27-05-2016, 09:50)Maciej napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich. SM zdiagnozowano u mnie w grudniu 2013 r. Najpierw był szok, kiedy lekarka prowadząca oznajmiła, co było przyczyną moich dolegliwości (zawroty głowy, wymioty, biegunka, nie mogłem ustać w pozycji pionowej). Jednak później pomyślałem (może to głupie), że jak już mnie coś dopadło i mam chorować to lepiej na SM niż nowotwór. Tej wersji trzymam się do dzisiaj Oczko . Okazało się również , iż wcześniej miałem objawy, ale nie były one silne, dlatego nie zwracałem na nie zbytnio uwagi. Udało mi się załapać do programu lekowego tydzień po wyjściu ze szpitala. Początkowo brałem betaferon, ale wątróbka nie wytrzymała. Teraz jestem na copaxonie, od dwóch miesięcy biorę go 3 x w tygodniu. Do dziś pracuję zawodowo.

Dlaczego zachorowałeś? Wątroba nie wytrzymała, a co z następnymi latami?
(27-05-2016, 09:50)Maciej napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich. SM zdiagnozowano u mnie w grudniu 2013 r. Najpierw był szok, kiedy lekarka prowadząca oznajmiła, co było przyczyną moich dolegliwości (zawroty głowy, wymioty, biegunka, nie mogłem ustać w pozycji pionowej). Jednak później pomyślałem (może to głupie), że jak już mnie coś dopadło i mam chorować to lepiej na SM niż nowotwór. Tej wersji trzymam się do dzisiaj Oczko . Okazało się również , iż wcześniej miałem objawy, ale nie były one silne, dlatego nie zwracałem na nie zbytnio uwagi. Udało mi się załapać do programu lekowego tydzień po wyjściu ze szpitala. Początkowo brałem betaferon, ale wątróbka nie wytrzymała. Teraz jestem na copaxonie, od dwóch miesięcy biorę go 3 x w tygodniu. Do dziś pracuję zawodowo.

Witaj Maciej! Uśmiech
Rozumiem Twoje podejście - też (mimo wszystko) cieszę się, że jak już musiałam na coś zachorować to było to akurat SM. Zwłaszcza, że choroba miała u mnie nagły początek i na Oddziale Ratunkowym lekarz powiedział mi, że nie wie czy zaraz nie umrę... SM o którym dowiedziałam się później - było cokolwiek lepszą opcją Oczko

A jeśli chodzi o Copaxone - od początku zmienili Ci Betaferon na tę wersję 3x w tygodniu? Czy brałeś też te codzienne? Może napiszesz o sowich doświadczeniach z Copaxone 3x w tyg. w tym dziale: http://www.stwardnienierozsiane.info/for...php?tid=25 ? Wiele osób teraz czeka na zmianę (ja też) i na pewno spostrzeżenia kogoś, kto już bierze zastrzyki w nowej wersji - będą pomocne.


(27-05-2016, 10:07)luci1984 napisał(a): [ -> ]Dlaczego zachorowałeś? Wątroba nie wytrzymała, a co z następnymi latami?
Pewnie Maciej miał na myśli to, że po Betaferonie miał bardzo podwyższone próby wątrobowe. I trzeba było zmienić lek, żeby wyniki wróciły do normy.
Cześć Maciej. Uśmiech
Co do mojej wątróbki - tak, po betaferonie próby wątrobowe podskoczyły i to baaaardzooo. Lekarz zlecił wtedy Essentiale Forte 3 x po 2 tabletki i po jakimś czasie wróciło wszystko do normy (tak jest do dziś). Wtedy też dostałem copaxone. Wkłucia były codziennie, ale przyzwyczaiłem się. Od 2 miesięcy mam tą mocniejszą wersję leku i wkłucia są w poniedziałek, środę i piątek. Na chwilę obecną nie widzę żadnej różnicy, za wyjątkiem tego, że w weekendy mam spokój Duży uśmiech . Rezonans także nie wykazuje nowych zmian.
Cześć Maciej Uśmiech Też biorę Copaxone, ale codziennie.
Witaj na forum Maciej ☺