Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Nowa i wystraszona
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Hej. Mam 34 lata, świeżo po diagnozie. Objawy (bóle głowy po jednej stronie, nauralgie, utrata ostrości widzenia w 1 oku na jakieś 2 miesiące) od ok 4 lat.Jestem w dobrym stanie fizycznym, czuje tylko mrowienia lewej strony ciała. Ale psychicznie fatalnie - świeżo po ślubie, mega stres w związku z niepowodzeniami w staraniu o dziecko, a tu jeszcze to. Kontrolne MRI mam mieć w marcu, na razie bez lekow, bo walczymy o dziecko. Tylko ile starczy sił? Boję się i tak bym przedswiatecznie prosiła o pare słów otuchy.
Hej. SM nie oznacza, ze musisz rezygnowac ze swoich planow. Moze troche Cie pociesze - znam Twoj problem z autopsji - lezczenie nie przeszkadza w zajsciu w ciaze a jego brak moze znacznie pogorszyc sytuacje. Moja Zona leczyla sie plegridy az do dnia kiedy dowiedzielismy sie, ze jest w ciazy. Porozmawiaj z neurologiem a na pewno Ci doradzi i trocge uspokoi. Zyczymy Wam powodzenia Uśmiech
(23-12-2018, 15:26)AnnaAntonia napisał(a): [ -> ]Hej. Mam 34 lata, świeżo po diagnozie. Objawy (bóle głowy po jednej stronie, nauralgie, utrata ostrości widzenia w 1 oku na jakieś 2 miesiące) od ok 4 lat.Jestem w dobrym stanie fizycznym, czuje tylko mrowienia lewej strony ciała. Ale psychicznie fatalnie - świeżo po ślubie, mega stres w związku z niepowodzeniami w staraniu o dziecko, a tu jeszcze to. Kontrolne MRI mam mieć w marcu, na razie bez lekow, bo walczymy o dziecko. Tylko ile starczy sił? Boję się i tak bym przedswiatecznie prosiła o pare słów otuchy.

Jest tu watek o ciazy i sm. Dziewczyny biora lek do momentu az okaze sie ze sa w ciazy albo przechodza i biora w ciazy copaxone. Jest to lek bezpieczny w ciazy. Pogadaj z lekarzem. W ciazy mozesz zajsc szybko ale moze byc i tak ze rozciagnie sie to w czasie. Nie warto nie podejmowac sie zapisania do programu lekowego
Cześć, witaj na forum, jak piszą dziewczyny staranie się o dziecko nie wyklucza leczenia, powodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki serdeczne. Lekarz dał czas do marca - kontrolne MRI i jesli do tego czasu ciąża nie pyknie, to lecimy z Copaxone. Podczas starań o dziecko (juz wspomaganych) bralam tyle zastrzyków, ze kolejne juz mi nie robią różnicy Oczko Bardziej jestem wystraszona diagnozą, wizją przyszłości itp. - zapewne wiecie, o co mi chodzi :/ za duzo złych myśli.
(23-12-2018, 18:18)AnnaAntonia napisał(a): [ -> ]Dzięki serdeczne. Lekarz dał czas do marca - kontrolne MRI i jesli do tego czasu ciąża nie pyknie, to lecimy z Copaxone. Podczas starań o dziecko (juz wspomaganych) bralam tyle zastrzyków, ze kolejne juz mi nie robią różnicy Oczko Bardziej jestem wystraszona diagnozą, wizją przyszłości itp. - zapewne wiecie, o co mi chodzi :/ za duzo złych myśli.

Hej. Jasne ze wiemy, przynajmniej ja wiem o jaki strach chodzi...przerabialam to i dalej mi towarzyszy ale nie daje sie Oczko diagnoze dostalam 10 miesiący po porodzie, w 2017 r. Teraz konczy mi sie druga ciąża. Nie miałam leczenia. Teraz czekam na na poród...strach mi towarzyszy co bedzie po porodzie z rzutami...kontrolny rezonans mam zlecony pewnie zrobie w maju, wtedy podejme decyzje co z leczeniem. 
Na szczęście żyje zupełnie normalnie. Nie pozwolę żeby SM wygrało Oczko
Trzymam kciuki żeby starania o dziecko szybko przyniosły skutek. Przy dziecku nie ma czasu sie zamartwiac SMerfem Uśmiech
Hej, ze swojej strony zalecam jak najmniej stresów i czarnych myśli, to nie jest dobre dla nikogo. Szukaj tylko pozytywów i chwytaj chwilę, a zobaczysz że z czasem wszystko się ułoży Uśmiech
Dziękuję Wam serdecznie. Póki co próbuję przekonać samą siebie (na razie z rożnym skutkiem), ze nawet z taką diagnozą będzie się dało normalnie żyć.
Oczywiście że takUśmiech normalnie żyjemy, mamy dzieci, pracę, studiujemy, mamy plany i marzenia do zrealizowaniaUśmiech oczywiście wszystko na miarę swoich możliwościOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(23-12-2018, 21:28)hela napisał(a): [ -> ]Oczywiście że takUśmiech normalnie żyjemy, mamy dzieci, pracę, studiujemy, mamy plany i marzenia do zrealizowaniaUśmiech oczywiście wszystko na miarę swoich możliwościOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Te możliwości mnie mocno zastanawiają. Przeczytałam duzo Twoich postów, Hela, pomagają Uśmiech
Stron: 1 2 3