Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Cześć wszystkim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć , mam na imię Sławek , pochodzę z Mazur i jestem tu nówka funkiel nie śmigany ... Na SM choruję już ... 13 ? lat ... Zapytacie czemu nie wiem ? Otóż diagnozę postawiono mi dziesięć lat temu ale objawy czułem już dużo wcześniej ... Zawsze jednak kojarzyłem je z innymi schorzeniami ... Wiecie, nóżki drętwiały bo pracowałem na zimnej betonowej podłodze i wolałem wierzyć , że to reumatyzm... Doświadczenia z SM miałem już wcześniej moja siostra choruje na stwardnienie już ponad dwadzieścia lat, więc przeczuwałem co to może być, ale wolałem nazwać to inaczej. Diagnoza nie była dla mnie ciosem i życie mi się nie załamało, nastąpiło zwykłe " eeee tam " i jedziemy dalej... SM to nie wyrok ... To mobilizator , wyzwalacz to coś  takiego co uwalnia i zmienia spojrzenie na świat i ludzi. Jeśli chodzi o leczenie ... Cóż , jestem skromnym rencistą i nie stać mnie na drogie leki , przystąpiłem więc do badanie klinicznego i zostałem królikiem doświadczalnym. Minęło już pięć lat, pierwsze dwa - faza testów , kolejne leczenie lekiem. Nie jest źle. Chodzę śmieję się i żyję. Inni mają dużo gorzej niż ja więc mogę śmiało powiedzieć że życie się do mnie uśmiecha . Uśmiech
I taka postawa mi się podoba Uśmiech Witaj na forum i zarażaj innych swoim optymizmem Uśmiech
Cześć Polewator Uśmiech super powitanie. Trzymaj tak dalejUśmiech
Cześć Uśmiech
Cześć Uśmiech Świetne podejście! A powiesz coś więcej nt. Twojego leczenia? W jakim badaniu bierzesz udział? Może stworzysz wątek na ten temat w dziale "Badania kliniczne"? http://www.stwardnienierozsiane.info/for...php?fid=50 Pewnie wiele osób byłoby tym zainteresowana.
(24-05-2016, 12:17)Monika napisał(a): [ -> ]Cześć Uśmiech Świetne podejście! A powiesz coś więcej nt. Twojego leczenia? W jakim badaniu bierzesz udział? Może stworzysz wątek na ten temat w dziale "Badania kliniczne"? http://www.stwardnienierozsiane.info/for...php?fid=50 Pewnie wiele osób byłoby tym zainteresowana.

Niestety choćbym chciał nie mogę tego zrobić, ponieważ obowiązuje mnie klauzula o poufności prowadzonych badań jaką podpisałem już na samym ich początku.


Jeśli zaś chodzi o nastawienie do życia...
Wiecie dobrze, że my SM-owcy mamy wzloty i upadki... Wiosenne spadki formy związane z przesileniem i nadmierny poziom testosteronu ( zwłaszcza faceci ) po solumedrolu...
Żyje się tylko i aż do śmierci...
Kiedyś pewna pani widząc piękną golonkę którą kupowałem z zamiarem sporządzenia jej sobie na obiadek, powiedziała :
- Panie to sam cholesterol, a cholesterol zabija ...
Nie pozostało mi nic innego jak odpowiedzieć :
- Pani szanowna, zanim cholesterol, to jeszcze mam trzy ruchliwe ulice do pokonania, a wariatów całe te ulice i nie powiedziane, że ja tę golonką zdążę zjeść ...

Tak więc reasumując, cieszmy się z życia, czyli Alleluja i do przodu !
(24-05-2016, 11:54)Polewator napisał(a): [ -> ]Nie jest źle. Chodzę śmieję się i żyję. Inni mają dużo gorzej niż ja więc mogę śmiało powiedzieć że życie się do mnie uśmiecha . Uśmiech

Pięknie to napisałeś, Sławek! Uśmiech
Cześć! Uśmiech
Cześć!
Miło, że nie będę jedynym na tym forum, co ma takie podejście do życia. Może powinien powstać jakiś nowy wątek z opisami śmiesznych historii z życia SMowców? Mam wrażenie, że mielibyśmy tam co nieco do napisania...
Świetny pomysł! le Fer, może założysz taki temat? Czuję, że historie, które możesz opisać będą bardzo ciekawe! Uśmiech
Polewator, tak jak już inni pisali - masz super podejście, zarażasz optymizmem! Uśmiech
Super, że kolejna taka osoba pojawiła się na forum!

(24-05-2016, 21:45)Monika napisał(a): [ -> ]
(24-05-2016, 21:00)le Fer napisał(a): [ -> ]Cześć!
Miło, że nie będę jedynym na tym forum, co ma takie podejście do życia. Może powinien powstać jakiś nowy wątek z opisami śmiesznych historii z życia SMowców? Mam wrażenie, że mielibyśmy tam co nieco do napisania...

Świetny pomysł! le Fer, może założysz taki temat? Czuję, że historie, które możesz opisać będą bardzo ciekawe! Uśmiech

Też mi się podoba ten pomysł, na pewno jak powstanie taki wątek dodam swoje zabawne historie. Przez lata trochę się ich nazbierało.
Stron: 1 2