Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Szczecin i okolice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Właśnie w Teleexpresie mówili że szukają osób z SM bo mają badać florę bakteryjną.Tylko zanim się zorientowałam to już nie mówił i gdzie dokładnie. Jedynie co udało mi się usłyszeć to to że nie jest ważny stan fizyczny więc szansę mają wszyscy
Nie wierzę, że się tak poświęciłam haha, ale: 6 minuta:
https://teleexpress.tvp.pl/

Lol. "Zgłosić się może każdy", koniec tematu. Duży uśmiech Chgw gdzie. Oczko
Też widziałam, Uniwersytet Szczeciński prowadzi te badania, pewnie do nich się trzeba zgłosić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znalazłam:

Projekt PUM - badanie flory jelitowej

Osoby z diagnozą SM (stwardnienie rozsiane), które nie są pacjentami poradni SM przy Unii Lubelskiej mogą wziąć udział u tym badaniu poprzez PTSR w Szczecinie. Mamy już gotowe wszystkie ankiety, których wypełnienie jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w Projekcie.
Czekamy codziennie od 15 marca 2019 do odwołania od 15.00 do 17.00 (poniedziałek - czwartek) i w piątek od 17.00 do 19.00 - w naszej siedzibie przy Dworcowej 19 w Szczecinie

W badaniu mikrobiomu ocena kwasów tłuszczowych w kale posłuży do identyfikacji bakterii jelitowych. Kał należy pobrać do specjalnego plastikowego pojemnika (tzw. "kałówka"), zamrozić i dostarczyć do nas w wyznaczonym dniu. My dostarczymy do analizy do PUM-u.

Dodatkowo od każdego pacjenta będzie badany mocz. Szczegóły podamy później.

W ramach oceny mikrobiomu konieczne jest wykonanie ankiet żywieniowych.
Dla oceny wpływu mikrobiomu na skłonności do depresji- ocena skali Depresji BDI-Beck
Do ujednolicenia danych demograficznych wymagane: data pierwszych objawów, data rozpoznania, obecny EDSS, leczenie.

Każdy uczestnik badania otrzyma informację zwrotną jakiego probiotyku potrzebuje dla poprawy składu swojej flory jelitowej. Może to poprawić stan zdrowia SM-owca lub zatrzymać postęp SM.

Informacje :

Krystyna Gorczyńska 506 448 618

Marzena Gądek 781 131 513
Szkoda że tak daleko ode mnie.
Daleko, szkoda
Fajna sprawa, może się uda dołączyć
Oby coś znaleźli. Gdzieś kiedyś słyszałam, że jelita są takim jakby drugim mózgiem i są odpowiedzialne nie tylko za trawienie.
Poprostu się coś dzieje w tych badaniach Uśmiech nareszcie Oczko
Stron: 1 2