Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Przyczyny zachorowania na SM w świetle najnowszych badań
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Do końca jeszcze nie wyjaśniono przyczyny ale moze wkrótce ...


https://youtu.be/ugKpilYt5Qo
Czyli Prof mówi, że każde sm przejdzie w formę postępującą...super...
Ale przy dobrych lekach jest szansa tego nie dożyć, tak myślę,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co do rozwoju leków to najbliższe lata na pewno kilka ich przyniosą, aczkolwiek oglądając ten filmik mam wrażenie, ze ciagle błądzi się i próbuje wszystkiego doczepić jeśli chodzi o przyczynę choroby, ale nic z tego nie wychodzi do końca. Trzeba być dobrej myśli, ze w końcu poznamy ta przyczynę, a co za tym idzie znajda się wtedy naprawdę skuteczne leki.
Dokładnie. Chodzą po omacku. Wkluczona genetyka? Ostatnio było, że jednak to genetykaUśmiech
Czasami mam wrażenie, że SM to taki "worek", do którego wrzucamy nieznane choroby, ale dające podobny obraz w MRI itd., a co za tym idzie również charakterystyczne objawy. Nie zdziwiłbym się jak kiedyś dowiemy się, że chorowaliśmy na różne choroby.
Mi sie kiedys snilo ze trafilam do szpitala, bo testowalam nowa wersje Tec ale w zelkach ?- fajnie by bylo.
Lekarz przyszedl i mi powiedzial ze wycieto mi nerke.
Ze ma znajomego prawnika ktory do mnie jedzie i ze mam pozwac mojego lekarza do sadu bo ja nie mam SM.
Przypomnialam sobie ten sen po przeczytaniu twojego wpisu Moris
Ja tez jestem zdania ze moze kiedys byc tak , ze nagle sie okaze ze chorujemy na cos innego. Albo sie nie dowiemy o tym. Jest szansa ze sa osoby ktore dostaly doagnoze sm a nie maja sm.

Sm to jedna wielka niewiadoma- szkoda.
Żelki spoko, a sen średnio przyjemny Haha  Duży uśmiech No czas pokaże co nam dane będzie wiedzieć  Uśmiech
No kiedyś myślano że sm to kilka różnych chorób.
(15-04-2019, 11:31)hela napisał(a): [ -> ]No kiedyś myślano że sm to kilka różnych chorób.

A udowodniono gdzieś, że tak nie jest?
Stron: 1 2