Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Nie jest mi łatwo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam Wszystkich-moj brat ma   podejrzenie sm- juz dużo badań za nimi - jest mi strasznie ciężko -staram się go wspierac ale sama nie umiem się ogarnąć 
Chcialam zapytać czy prazki w sm moga być i pmr i surowicy- typ3?
Hej, ja miałam prążki w płynie.
Podejrzenie, a rezonans miał robiony? Jakieś rzuty, zmiany?
Dużo siły życzę
(08-12-2019, 22:44)agica napisał(a): [ -> ]Hej, ja miałam prążki w płynie.
Podejrzenie, a rezonans miał robiony? Jakieś rzuty, zmiany?
Dużo siły życzę

Dwie zmiany w mri kręgosłupa szyjnego ale niespecyficzne i w niewiele sie kontrastują
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedź

(08-12-2019, 22:44)agica napisał(a): [ -> ]Hej, ja miałam prążki w płynie.
Podejrzenie, a rezonans miał robiony? Jakieś rzuty, zmiany?
Dużo siły życzę

W szpitalu dostał  5 dawek solu- potem zostal wypisany i czekamy na wyniki immunologii
Ktoś tu kiedyś pisał, że nie patrzy się na to ile jest prążków oligoklonalnych, tylko czy są. Jeśli są, to jest to kolejna przesłanka ku diagnozie SM.

Powiedz coś więcej o bracie, od czego się zaczęło?
Zdarza się, że nie zawsze prążki występują w ogóle.
Najważniejsze to obraz MRI.
Drętwienie ręki postępuje do bezwładności czy po prostu czasami się nasila odczucie drętwienia?
(08-12-2019, 23:43)agica napisał(a): [ -> ]Zdarza się, że nie zawsze prążki występują w ogóle.
Najważniejsze to obraz MRI.
Drętwienie ręki postępuje do bezwładności czy po prostu czasami się nasila odczucie drętwienia?

Brat okresla to uczucie jako niedoczulica -wszystko tą ręką robi ale tak j,,akby nie byla jego'
zobaczy czy solu coś pomoże.
najważniejsze żeby nie było niedowładu
(09-12-2019, 09:37)agica napisał(a): [ -> ]zobaczy czy solu coś pomoże.
najważniejsze żeby nie było niedowładu

Chcialam zapytac czy jesli będzie juz wszystko wiadomo i bedzie brat otrzymywal leki to czy jest szansa że część objawów sie cofnie-czy już nie?
Cofnie się, ale jest potrzebna rehabilitacja. No i czasem coś jednak zostaje, w mniejszym nasileniu niż przy rzucie, ale uszkodzony jest układ nerwowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(09-12-2019, 11:59)Pusia napisał(a): [ -> ]
(09-12-2019, 09:37)agica napisał(a): [ -> ]zobaczy czy solu coś pomoże.
najważniejsze żeby nie było niedowładu

Chcialam zapytac czy jesli będzie juz wszystko wiadomo i bedzie brat otrzymywal leki to czy jest szansa że część objawów sie cofnie-czy już nie?

na to pytanie niestety nikt Ci nie odpowie, bo każdy organizm jest inny.
ja przez dwa lata miałam kilka rzutów, które nie były leczone wcale, a mino tego wszystko się wycofało samo.
rzut na który brałam już solu, bo był w trakcie diagnozy zostawił mi pamiątki na dwa lata, więc nie sądzę, że coś się jeszcze zmieni.
najważniejsze, żeby to nie były pozostałości, które spowodują niepełnosprawność, oczywiście gdyby tak się zdarzyło to można się rehabilitować, ale to jest podobne do rehabilitacji przy udarze- wymaga czasu.
moje pamiątki to czasem uczucie poparzonej dłoni, skurcz śródstopia itp., z reguły dyskomfort, do którego człowiek jest w tanie się przyzwyczaić
Stron: 1 2 3 4 5