Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Stwardnienie rozsiane: przewodnik dla pacjenta. Poradnik we współpracy z NFZ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Stwardnienie rozsiane: przewodnik dla pacjenta". Tak nazywa się Poradnik, który nasza Fundacja przygotowała we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Serdecznie zapraszamy do pobrania publikacji ze strony NFZ:
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/przewo...e-rozsiane

Przewodnik dedykowany jest przede wszystkim osobom nowo zdiagnozowanym, dopiero poznającym czym jest SM i próbującym odnaleźć się w systemie ochrony zdrowia. Przygotowujemy już drugą część publikacji, tym razem dla osób na różnych etapach choroby. Zachęcamy do śledzenia informacji na ten temat na naszych profilach w mediach społecznościowych.


[Obrazek: ok%C5%82adka_przewodnik_stwardnienie_rozsiane.png]
szukam co zrobic jezeli bralem Kesimpta 20mg a ona nic nie robila u mnie. Lekarz möwil mi ze to najlepszy lek. nie zmienial. dopiero po rozmowie z lekarzem w polsce kazal mi natychmiast przerwac leczenie tym lekiem. trobilem haje i zaczolem sam dzialac . 1.5 roku bralem ten lek , moj stan zdrowia ulegl znacznemu pogorszeniu, zglosilem to zdarzenie w Novartis oni mi kazali wypelnic ten wniosek przez lekarza prowadzacego. odsunolem tego lekarza i wrucilem do ambolatorium MS w szpitalu. jestem spowrotem pod opieka profesora , ordynatora tylko lekarzy z gornej pölki.
chcialbym sadzic albo otrzymac pomoc bo sam juz nie idzie pracowac. mieszkam w niemczech co zrobic ?