Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Mayzent
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Messengera tez mam, bo to jedyny kontakt z moja kumpela z podstawowki ktora szweda się po swiecie. A kiedy byśmy się nie spiknely to zawsze jest o czym pogadać, mimo upluwu lat.
(30-12-2022, 23:55)Akinom napisał(a): [ -> ]Na bank okulista i kardiolog. Jakies genotypy. Poczytaj ulotkę, tam wszystko jest. W sumie to trzeba być zdrowym.  Duży uśmiech

No i uczulenie na orzeszki jeśli ktoś ma to nie powinien brać tego leku.Ciekawa jestem jak moja dr podejdź do tematu.Ja jestem uczulona na orzeszki.
Js jestem ciekawa czy Cię przebadaja porządnie zanim zaczną. Bo zmienić lek to nie problem, tylko potem to pacjent się buja ze wszystkim, co wyjdzie w trakcie. Dlatego bardzo się cieszylam, ze lek już wszedł do programu, a z drugiej strony mam kupe wątpliwości i postanowilam sama się nie upominac. Zobaczymy, jak będzie.
(13-01-2023, 11:25)Akinom napisał(a): [ -> ]Js jestem ciekawa czy Cię przebadaja porządnie zanim zaczną. Bo zmienić lek to nie problem, tylko potem to pacjent się buja ze wszystkim, co wyjdzie w trakcie. Dlatego bardzo się cieszylam, ze lek już wszedł do programu, a z drugiej strony mam kupe wątpliwości i postanowilam sama się nie upominac. Zobaczymy, jak będzie.

Dokładnie. Ja teraz czytam o leku Kesimpta. Myślę że jeśli będzie u mnie dostępny to zawalczę o niego.
I jeszcze jedno, pytanie jak on dziala. Nie spodziewam się wodotrysków, ale marzy mi się lepsze chodzenie. Żeby mi się nogi tak szybko nie meczyly. Byłoby milo. Pytałam neurologa od sm, ale udawala, że nie slyszy pytania
 W kwietniu u niej bede, to znowu zapytam.
(13-01-2023, 19:50)Akinom napisał(a): [ -> ]I jeszcze jedno, pytanie jak on dziala. Nie spodziewam się wodotrysków, ale marzy mi się lepsze chodzenie. Żeby mi się nogi tak szybko nie meczyly. Byłoby milo. Pytałam neurologa od sm, ale udawala, że nie slyszy pytania
 W kwietniu u niej bede, to znowu zapytam.
Mi też o chodzenie.Tak mówiąc to mam już dosyć tych lekarzy.Po RM odcinka lędźwiowego mam przepukliny naczyniaka z uciskiem na nerw naciek z obrzękiem.Ortopeda wysłał mnie do neurochirurga aby zobaczył czy czasem to nie jest powodem mojego kłopotu z chodzeniem.Wizyta u neurolog na nfz za 3 lata.Trzeba ok 400 wydać prywatnie coby dr powiedział.
Ok tylko jakoś kasy ciagle brak.
Ciągle człowiek za wszystko płaci.
Co do leku to myślę że mayzent zawsze można wziąć jak kesimpta nie będzie pasować.Ja bym 3 dni 39 zniosła bo następny zastrzyk był by za miesiąc.
No i logicznie myśląc to kesimpta zapewne lepszą niż mayzent.Takie moje zdanie .Choć by z tego powodu że może czasem coś naprawić.

Kurde chaotycznie to napisałam.
Przyjmuje ktoś siponimod w Polsce? Mnie lekarz odprawia z kwitkiem.
Tez kogoś szukam :-) chciałabym tylko dowiedzieć się, jak to działa. Tak na zywym organizmie. Lekarki pytałam, to mnie zbyla, a ja już nie chcę nic w ciemno. Już mam tecfidere, starczy.
Dzień dobry, czy ktoś już przyjmuje ten lek? Prośba o link do anglojęzycznych grup, o których było Tou wspomniane .
Tecfidera ma inny skład zawiera furman diametylu itd ale skład ma inny na pewno nie mam przy sobie opakowania ale ulotki znajdziesz w internecie. Ten drugi lek jest mocniejszy ale nie podaje się go chyba w rzutowo remisyjnej postaci, ale pewna nie jestem musiałabym lekarza spytać a to dopiero tydzień po świętach możliwe.
Stron: 1 2 3