Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Urszula
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć, Robaczki, 

Jestem tu nowa, mam nadzieję, że forum jest aktywne. 
Choruję od 7 lat, postać rzutowo remisyjna. Rzuty średnio co 1,5 roku. Główne objawy mam czuciowe, oczne, męczliwość itd., czasem jakiś niedowład się przypląta, ale ogólnie jest znośnie. Mam 47 lat. 
Moja mama miała SM, wujek też ma. Temat więc mi mocno znany. 
Witam Was wszystkich, macham łapką i (jeśli ktoś ma wiedzę) to zapraszam do wątku nt. Metypredu - zadałam tam pytanie odnośnie dawkowania. Jestem w trakcie rzutu i potrzebuję Waszej pomocy.
Witaj Urszula. Milo poznać.
(03-01-2023, 20:54)Akinom napisał(a): [ -> ]Witaj Urszula. Milo poznać.

Cześć, pozdrawiam ciepło  Nieśmiały
Witaj na forum.
Witaj serdecznie :-)
Cześć Urszula!
Witaj na forum, rozgość sięUśmiech
ps. mój tata tez miał sm
Witaj Uszaku, mamy taki sam staż i postać choroby. Też macham łapką Uśmiech
Cześć, Robaczki, 
Dziękuję za ciepłe przyjęcie! 
Już sobie moszczę podusię.
Witaj serdecznie, to tak jak ja - dostalas prezent na 40stke Uśmiech
Niestety nie pomogę w sprawie dawkowania sterydu, ale mam nadzieję że Ci szybko pomogą I obędzie sie bez szpitala Serce
Napisalabys cos wiecej o chorobie mamy I wujka? Dziekuje I pozdrawiam
(05-01-2023, 14:54)JMonika79 napisał(a): [ -> ]Napisalabys cos wiecej o chorobie mamy I wujka?  Dziekuje I pozdrawiam

Dziękuję, Monika  Uśmiech
Nie wiem, co chciałabyś wiedzieć, ale w skrócie mama postać pierwotnie postępująca, pierwsze objawy 32 lata. Wózek po 50. 
Wujek, jej brat, postać rzutowo remisyjna, pierwsze objawy 50 parę lat. Po 10 latach laska. 
Jest też podejrzenie, że brat babci miał sm, ale nie był zdiagnozowany, umarł młodo. 

Przez tą ilość przypadków szukałam mocno w kierunku boreliozy, ebv itd... 
I nic definitywnego nie wiem.
Stron: 1 2