Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Protokół autoimmunologiczny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich serdecznie Uśmiech

Czy ktoś z was słyszał/stosował ten protokół u siebie? Albo chociaż paleo? Jeśli tak, to z jakimi skutkami?

Pozdrawiam
Ja paleo mam więcej sił i mniej wzdęc
(24-02-2017, 20:41)mufa napisał(a): [ -> ]Ja paleo mam więcej sił i mniej wzdęc


Długo stosujesz się do tej diety? Skąd czerpać jadłospisy, gdzie kupować odpowiednie produkty? Jestem nowicjuszką w tym temacie, mieszkam w mieście, nie znam tu lokalnego dostawcy dobrego mięsa, czy ekologicznych warzyw.
Warzywa z ogródka, mięsko z wolnego wybiegu koło domu a przepisy z neta czerpie lub z grupy na fb
a czego w jadłospisie z produktów zabronionych brakuje ci najbardziej?
Długo nie mogłam się przyzwyczaić do braku chleba, ale teraz wiem że się da
Sylwia, ja zamierzam przejsc na protokół autoimmunologiczny. Napisz, czy Tobie się udało i z jakim skutkiem. Juz zaraz na targach pojawi się sporo świeżych warzyw i owoców wiec może będzie łatwiej wytrwać i przyzwyczaić się do nowej diety. U mnie najgorzej będzie z brakiem chleba i makaronow/kasz...Zobaczymy po świętach; ) tak jak wspominałam w innym wątku, po przeszczepie nie toleruję jajek, wiec czeka mnie kolejny szereg wyrzeczeń Oczko

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Wadera, a robilas testy na nietolerancje pokarmowe? Przymierzam się do zmiany diety po świętach właśnie Uśmiech
Najczestszą nietolerancją pokarmową jest nietolerancja laktozy. Mój gastrolog mówił, że ma ją co 3 Polak. A potem można sie skierować w stronę białek i tu głównym winowajcą jest gluten.
Mufa, a może pieczywo bezglutenowe? Jak się samemu upiecze to jest smaczne Uśmiech
Magda teoretycznie mogę pieczywo bg ale jakoś mi nie wchodzi:/ tzn od czasu do czasu ok ale nie codziennie
Stron: 1 2