Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: witam wszystkich
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Mam na imię Magda mam 25 lat. Urodziny miałam w marcu 5 dni po urodzinach trafiłam do szpitala z obustronnym drętwieniem od pasa w dół. Miałam przeprowadzone badania: rezonans magnetyczny klatki piersiowej punkcje oraz badania głowy. Mam podejrzenie SM i dwie wypukliny w części lędźwiowej. Po punkcji doznałam paraliżu prawej dolnej części ciała przez co musiałam przejść rehabilitacje. W szpitalu spędziłam 1.5 miesiąca. Trafiłam na dobrych lekarzy szybko wprowadzili leczenie jednak nic mi nie tlumaczyli np co to znaczy że mam wypukliny co to wgl jest. Żyje z dnia na dzień chce walczyć dla syna dla rodziny dla bliskich ale jest ciężko
Cześć Magda,
jak sama piszesz, masz dla kogo walczyć, to daje dużego kopa, mimo ciężkich momentów. Najgorsze jest chyba to oczekiwanie do czasu postawienia diagnozy i nagła utrata sprawności.Potem człowiek jakoś się do tego wszystkiego przyzwyczaja..
Na forum znajdziesz wielu mądrych ludzi i wsparcie, więc pisz.
Miałaś robiony rezonans głowy?Co Ci wyszło w punkcji lędźwiowej?
Powodzenia i dużo zdrowia i siły!
cześć, witaj na forumUśmiech Wypukliny to taka "usterka" krążka międzykręgowego, związane z reguły z wadą kręgosłupa jakąś, ja też to mam, ale ortopeda powiedział że jak na razie to trzeba ćwiczyć i dbać o kręgosłup, wypukliny z reguły nic człowiekowi nie robią, jak będzie problem to objawia się zazwyczaj rwą kulszową. Dopiero przepuklina jest groźna. Jak wyniki Twoich badań? Trzymaj się ciepłoUśmiech
Cześć! Uśmiech
Tak miałam robiony rezonans głowy są dwie zmiany w mózgu. Dalsza część rehabitacji będę miała w sierpniu ze względu na bóle w części lędźwiowej czyli tam gdzie są wypukliny.

(19-05-2017, 13:25)Gata napisał(a): [ -> ]Cześć Magda,
jak sama piszesz, masz dla kogo walczyć, to daje dużego kopa, mimo ciężkich momentów. Najgorsze jest chyba to oczekiwanie do czasu postawienia diagnozy i nagła utrata sprawności.Potem człowiek jakoś się do tego wszystkiego przyzwyczaja..
Na forum znajdziesz wielu mądrych ludzi i wsparcie, więc pisz.
Miałaś robiony rezonans głowy?Co Ci wyszło w punkcji lędźwiowej?
Powodzenia i dużo zdrowia i siły!

Tak miałam rezonans głowy lekarze nie wyjaśnili mi dokładnie co wyszło w punkcji lędźwiowej napewno wykluczyło mi bolerioze. Najgorsze jest to czekanie branie leków i nie mogę sobie z tym wszystkim poradzić ze względu na to że zawsze kochałam sport i adrenalinę siłownia itp a nagle wszystko zostało mi zabrane
Cześć Magda 25 Uśmiech Na zapas nie ma co się martwić,  każdy z Nas po diagnozie przechodził chwile zwątpienia i miał obawy, co będzie dalej. Uwierz mi, z czasem to mija i zostaje normalne życie a SM jest tylko takim dodatkiem, choć co prawda niechcianym Oczko może u Ciebie to SM się jeszcze nie potwierdzi. Czasami występuje tylko jeden rzut i choroba nie postępuje. A nawet jeżeli to SM, to pozostaje żyć normalnie. Są okresy lepsze i gorsze ale naprawdę da się z tym zyc. Wielu z Nas pracuje, ma rodziny, nie widać po Nas choroby. Ważne jest też pozytywne  nastawienie. To dużo pomaga w walce z chorobą.  Trzymam kciuki za Ciebie!
(19-05-2017, 19:40)Joanna napisał(a): [ -> ]Cześć Magda 25 Uśmiech Na zapas nie ma co się martwić,  każdy z Nas po diagnozie przechodził chwile zwątpienia i miał obawy, co będzie dalej. Uwierz mi, z czasem to mija i zostaje normalne życie a SM jest tylko takim dodatkiem, choć co prawda niechcianym Oczko może u Ciebie to SM się jeszcze nie potwierdzi. Czasami występuje tylko jeden rzut i choroba nie postępuje. A nawet jeżeli to SM, to pozostaje żyć normalnie. Są okresy lepsze i gorsze ale naprawdę da się z tym zyc. Wielu z Nas pracuje, ma rodziny, nie widać po Nas choroby. Ważne jest też pozytywne  nastawienie. To dużo pomaga w walce z chorobą.  Trzymam kciuki za Ciebie!

Nie boję się tej choroby szczerze mówiąc bardziej powala mnie ból w kręgosłupie mam nadzieję że kolejna rehabilitacja mi pomoże i ból ustąpi
Magda 25 bądź dobrej myśli. Ja tez borykalam się z różnymi dolegliwościami (z kręgosłupem tez miałam problemy) i momentami miałam już dosyć ale przeszło. Potrzeba tylko czasu. Cierpliwości Oczko
Magda powodzenia i dużo zdrówka. Rehabilitacja na prawdę może zdziałać cuda
(20-05-2017, 08:30)mufa napisał(a): [ -> ]Magda powodzenia i dużo zdrówka. Rehabilitacja na prawdę może zdziałać cuda

[quote pid='5492' dateline='1495261800']
Właśnie pierwszą rehabilitacje miałam po tym jak po punkcji opadło mi kolano doznałam wtedy paraliżu. Rehabilitantka postawiła mnie na nogi spowrotem miałam ćwiczenia oraz zabiegi na cześć ledzwiowa i na kolano. Teraz będę miała teraz rehabiIitacje na cześć ledzwiowa.
[/quote]

(20-05-2017, 08:30)mufa napisał(a): [ -> ]Magda powodzenia i dużo zdrówka. Rehabilitacja na prawdę może zdziałać cuda

[quote pid='5492' dateline='1495261800']
Właśnie pierwszą rehabilitacje miałam po tym jak po punkcji opadło mi kolano doznałam wtedy paraliżu. Rehabilitantka postawiła mnie na nogi spowrotem miałam ćwiczenia oraz zabiegi na cześć ledzwiowa i na kolano. Teraz będę miała teraz rehabiIitacje na cześć ledzwiowa.
[/quote]
Stron: 1 2