Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Czy te objawy mogą sugerować SM?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam,

chciałabym się zapytać co sądzicie o moich objawach, obawy zaczęły się od 6 tygodniowego, codziennego bólu głowy, zupełnie innego niż te, bóle, które znam i żadne leki nie pomagały, a przeciwmigrenowe sumatryptany jedynie łagodziły ból, dodatkowo od ok. 2 miesięcy mrowi mi lewa strona twarzy, jest do po prostu irytujące, mrowi mi też lewa stopa co jakiś czas i prawa dłoń - tutaj potrafi się to łączyć również z bólem, oprócz tego jestem ostatnimi czasy okropnie osłabiona i zmęczona, co jest do mnie niepodobne, bo zawsze mogłam robić tysiąc rzeczy na raz, dodatkowo miałam kilka razy napady nieuzasadnionego lęku i osłabień jakbym miała zemdleć, mam również od kilku miesięcy takie nagłe parcia na pęcherz, nigdy jakoś nie przykuwałam do tego wagi, ale kilka tygodni temu zaczęło to być uciążliwe, a teraz od tygodnia jeszcze bardzo mnie bolą mięśnie i stawy. Byłam u dwóch lekarzy, ale zostałam zbagatelizowana, w badaniu neurologicznym wyszła asymetria odruchów ścięgnistych w lewej nodze, ale też nic z tym nie zostało zrobione. Na co dzień zajmuję się zawodem medycznym i siedzę w neurologii dlatego też zaczęłam się niepokoić jak połączyłam wszystkie objawy razem, ale lekarzem nie jestem, a lekarze mnie olewają, kolejną wizytę u kolejnego neurologa mam we wtorek. Wiem, że Wy również nie jesteście lekarzami, ale macie doświadczenie i może naprowadzicie mnie czy jestem hipochondryczką czy jednak rzeczywiście mam się czym martwić?

Pozdrawiam
Może kolejny neurolog nie zbagatelizuje tych objawów, nie znam się ale pewnie mogą świadczyć o innych schorzeniach również, a może to po prostu brak witamin? Robili Ci jakieś badania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałam robione badania krwi i wszystko w normie łącznie z biochemią. Miałam też TK głowy robione na izbie, bo miałam jakiś czas temu incydent jakby coś pękło w głowie i zdrętwienie twarzy i zamroczenie, wszystko wyszło ok, poza tą asymetrią odruchów ścięgnistych w nogach, więc wszyscy uważają, że nic mi nie jest. Na co dzień pracuję z chorymi dzieciakami i naprawdę jestem daleka od wyszukiwania sobie chorób, widząc tyle ludzkiego nieszczęścia, ale zaczynam się martwić. Obecnie bóle głowy minęły, ale drętwienia, szczególnie twarzy i nagłe parcia na pęcherz doprowadzają mnie do szału Język nie wiem co mam robić, jeśli we wtorek znów mnie odeślą z kwitkiem Smutny
Czesc z moich doswiadczen wiem ze bez rezonansu lekarz nic nie powie moze tylko podejrzewac ja badania mialem b.dobre przez rok wszystko w normie badania krwi co jakis i wszystko ok a ja detka dobiero rezonans wykazal , powodzenia pa badz dobrej mysli ( zero stresu ) pomaga

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Ja tez badania miałam książkowe, okaz zdrowia z rzutem sm, dopiero w rezonansie wyszły zmiany i prążki w płynie MR, badanie TK nic nie da, ewentualnie jakieś uszkodzenia i anomalie może pokazać nie zmiany demielinizacyjne, moim zdaniem te objawy które masz trwają za długo na sm, fakt tez mam różne mrowienia, ale od czasu do czasu tylko i nie wiem czy dziwne bóle głowy ktoś tu miał, ale nie jestem lekarzem, może zbadaj poziom witaminy b i d, nawet prywatnie chyba że neurolog da Ci skierowanie, u nas jak pojawiają sie takie dziwne objawy to już kilka osób pisało że dostali neutovit, komplet witamin b, mi tez neuro kazała to brać gdyby sie coś takiego działo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(24-09-2017, 10:05)michaalinaa112 napisał(a): [ -> ]Miałam robione badania krwi i wszystko w normie łącznie z biochemią. Miałam też TK głowy robione na izbie, bo miałam jakiś czas temu incydent jakby coś pękło w głowie i zdrętwienie twarzy i zamroczenie, wszystko wyszło ok, poza tą asymetrią odruchów ścięgnistych w nogach, więc wszyscy uważają, że nic mi nie jest. Na co dzień pracuję z chorymi dzieciakami i naprawdę jestem daleka od wyszukiwania sobie chorób, widząc tyle ludzkiego nieszczęścia, ale zaczynam się martwić. Obecnie bóle głowy minęły, ale drętwienia, szczególnie twarzy i nagłe parcia na pęcherz doprowadzają mnie do szału Język nie wiem co mam robić, jeśli we wtorek znów mnie odeślą z kwitkiem Smutny

michaalinaa112 TK nie potwierdzi SM, jedynie Rezonans - u mnie w TK wszystko było ok - też miałam wrażenie, że lekarze traktują mnie tak jakbym sobie coś wymyślała. Na szczęście nie odpuściłam i neurolog skierował mnie na Rezonans - wynik wskazywał na SM, później kolejne badania potwierdziły chorobę.
Dlatego na wizycie u neurologa poproś o skierowanie na rezonans głowy.
Neurovit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie też wyniki były książkowe i tomografia ok, dopiero w rezonansie wyszły zmiany. Ja miałam zdretwialą lewą stronę tułowia złapało mnie w połowie września do szpitala trafiłam na początku listopada więc utrzymywało się to długo w tym doszło jeszcze mrowienie wokół ust i zawroty głowy.
No tak, co człowiek to inny przebieg choroby i objawy, ciśnij neurologa o rezonans jak nie potwierdzi zmian to je wykluczy, zawsze będzie z niego pożytek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witaj, tak jak juz wyżej pisano bez rezonansu ani rusz , objawy jakie masz mogą oznaczać SM jak również inne schorzenia . Najlepiej zgłosić się na SOR wtedy wszystkie badania zrobią w parę dni ,albo zrobić rezonans prywatnie co niestety nie jest tanią rzeczą....
Stron: 1 2 3 4