Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Nowa :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć nazywam się Kinga.
Właśnie w zeszłym tygodnu potwierdzono u mnie SM.
Przedtem od czasu do czasu miewałam dziwne objawy, które w końcu przechodziły ( drętwienie rąk, nóg, zawroty głowy, silne migreny z wymiotami, dusznosci itp).
Lekarze odsyłali mnie od jednego do drugiego (astma , dyskopatia, brak witamin, ciśnienie - nic nie potwierdzone). Aż stwierdzono u mnie nerwicę i odesłano do psychiatry, który faszerował mnie różnymi lekami ale bez widocznych efektów (poza ubocznymi Smutny) ... A ponieważ objawy naogół same przechodziły to uznałam, że pewnie to faktycznie nerwica i  przestałam szukac przyczyny, przestałam brać tabletki, starająłam się po prostu nie stresować.

Aż rok temu nie mogłam wstać z łóżka i utrzymać pionu, dziwne uczucie. Niby człowiek wie, że tam w dole  jest podłoga i nagle ląduje na niej twarzą chociaż wcale nie chce.
W szpitalu zrobiono mi rezonans głowy, zbadano płyn mózgowy, potrzymano 3 tygodnie, aż dojdę do siebie i postawiono przypuszczenie, że może sm. Do dalszej obserwacji. Właśnie teraz po kolejnym rezonansie potwierdzenie.

Teraz szukam programu lekowego. Jest bardzo trudno, na razie jeszcze mi się nie udało. Ale z tego co czytam na forum to jednak jest to możliwe Uśmiech

pozdrawiam,
Kinga
Cześć Kinga ,przeszłaś długa i ciężka drogę zanim doszło do diagnozy ,ale najważniejsze że już wiesz co Ci dolega . Na stronie masz wykaz Szpitali gdzie są poradnie prowadzące program lekowy SM , możesz starać się gdzie chcesz np ja po lek jeździłam aż 100 km ale im szybciej rozpoczynamy leczenie tym lepsze są dla nas rokowania . Najważniejsze też jest dobre nastawienie , stresu możliwie jak najmniej . Jak masz jakieś wątpliwości zawsze możesz pisać na forum , ludzie są świetni , wspieramy się nawzajem . Życzę zdrówka i jak najszybszego rozpoczęcia leczenia .
Cześć, witaj na forumUśmiech jak się czujesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(27-09-2017, 09:30)kinga napisał(a): [ -> ]Cześć nazywam się Kinga.
Właśnie w zeszłym tygodnu potwierdzono u mnie SM.
Przedtem od czasu do czasu miewałam dziwne objawy, które w końcu przechodziły ( drętwienie rąk, nóg, zawroty głowy, silne migreny z wymiotami, dusznosci itp).
Lekarze odsyłali mnie od jednego do drugiego (astma , dyskopatia, brak witamin, ciśnienie - nic nie potwierdzone). Aż stwierdzono u mnie nerwicę i odesłano do psychiatry, który faszerował mnie różnymi lekami ale bez widocznych efektów (poza ubocznymi Smutny) ... A ponieważ objawy naogół same przechodziły to uznałam, że pewnie to faktycznie nerwica i  przestałam szukac przyczyny, przestałam brać tabletki, starająłam się po prostu nie stresować.

Aż rok temu nie mogłam wstać z łóżka i utrzymać pionu, dziwne uczucie. Niby człowiek wie, że tam w dole  jest podłoga i nagle ląduje na niej twarzą chociaż wcale nie chce.
W szpitalu zrobiono mi rezonans głowy, zbadano płyn mózgowy, potrzymano 3 tygodnie, aż dojdę do siebie i postawiono przypuszczenie, że może sm. Do dalszej obserwacji. Właśnie teraz po kolejnym rezonansie potwierdzenie.

Teraz szukam programu lekowego. Jest bardzo trudno, na razie jeszcze mi się nie udało. Ale z tego co czytam na forum to jednak jest to możliwe Uśmiech

pozdrawiam,
Kinga
Cześć Kinga,
nie jest łatwo znaleźć program lekowy, ale trzeba próbować. Niestety jest to dodatkowy stres, ale nie można się poddawać. Są placówki, gdzie trzeba czekać kilka lat a są takie gdzie przyjmują bez problemu nawet szybko. Ja czekałam około miesiąc, ale jak dzwoniłam to też był dla mnie kłopot bo jeszcze pracowałam w tych godzinach i nie było łatwo ale się udało i życzę żeby Tobie też się udało Uśmiech
Cześć Kinga Uśmiech
Daj znać jak znajdziesz program lekowy (przede mną szukanie jak tylko przyjdzie ostatni wynik)
Witaj na forum Uśmiech tak jak dziewczyny pisały na forum znajdziesz listę wszystkich szpitali prowadzących program lekowy. Jak nie znajdziesz blisko to możesz próbować gdzieś dalej. Ja jeżdżę 100 km.
A jak się teraz czujesz?
Witaj Kinga Uśmiech Rozgosc się na forum i jeżeli czegoś nie wiesz, pytaj  się.  Forumowicze na pewno pomogą Uśmiech Trzymam kciuki abyś jak najszybciej dostała się do programu lekowego.
Czuję sie dobrze. 
Dzwonienie nie wystarcza często nikt nie odbiera trzeba niestety osobiscie jeździć. OSobiście jest łatwiej się dowiedzieć co nie jest proste dla mnie z powodu lekkich  trudnosci w chodzeniu teraz. 
Ciekawe tylko czy z pracy mnie nie wyleją z powodów długich przerw obiadowych Smutny
Kinga
Cześć Kinga. Faktycznie czasami dodzwonienie się do szpitala jest dość trudne. Warto próbować w różnych godzinach. A gdy już Ci się uda, pytaj zarówno o termin pierwszej wizyty w poradni, jaki i o czas oczekiwanie na włączenie do programu lekowego.
Orientacyjne terminy możesz sprawdzić na stronie http://kolejki.nfz.gov.pl Nie zawsze są to terminy w pełni zgodne ze stanem faktycznym, ale można co nieco się dowiedzieć. W polu "jakiego świadczenia szukasz" należy wpisać "Leczenie stwardnienia rozsianego". Możesz też określić województwo i/lub miasto, w którym chcesz sprawdzić kolejki. Na liście wyników patrzysz tylko na pozycje z nagłówkami "Leczenie stwardnienia rozsianego". Te opisane jako "Leczenie stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu lub szybko rozwijającej się ciężkiej postaci stwardnienia rozsianego" to inne kolejki, dotyczące innego programu.
Gdybyś miała jakiekolwiek pytania, pisz śmiało. Powodzenia! Uśmiech
Cześć Kinga. Jak dalej potoczyły się Twoje sprawy?
Stron: 1 2