Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Hej - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Ogólne (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-1.html)
+--- Dział: Przedstaw się (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-4.html)
+--- Wątek: Hej (/thread-1570.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Hej - agica - 05-10-2018

(05-10-2018, 16:45)Marx napisał(a): Mam na imię Rafał lat 40.
Nie zostałem jeszcze zdiagnozowany ale mam sporo niepokojących objawów.
Zaczęło się od tego zdrętwiała mi lewa część ciała a potem nastąpiły różne bóle w nogach i rękach/teraz przeczulice i drętwienie/, zawroty szumy i pulsowanie w głowie po wysiłku.Rezonans wykazał zmiany niedokrwienne w mózgu/bez kontrastu/ .W PMR bez prążków i index IgG poniżej 0.7.Wysłano mnie do poradni psychologicznej lecz nie wierzę w to że to wina nerwicy.Objawy się utrzymują,szczególnie palenie skóry i zawroty głowy i to nie daje mi spokoju.Neurolog stwierdził ,że jestem zdrowy.Czy powinienem zrobić sobie rezonans rdzenia by wykluczyć SM?Boję się jak diabli.Tym bardziej że w moim wieku często diagnozuje się postać pierwotnie postępującą.Niestety moja partnerka nie wytrzymuje presji i mówi o rozstaniu.Dostaję więc porządnego kopniaka od życia i trochę mi z tym ciężko.Chciałbym móc jej obiecać, że będzie ze mną wszystko ok ale nie mogę tego zrobić bo nie wiem.Chciałem się jej oświadczyć ale teraz nie wiem czy mogę być aż tak samolubny i skazywać ja na opiekę nad niepełnosprawnym...To duży dylemat moralny.Kocham ją bardzo do tego stopnia ,iż mógłbym pozwolić jej odejść i związać się z kimś "perspektywicznym"...Najgorsze jest to że nie wiem co mi tak naprawdę dolega a wszystkie objawy pasują do SM...
Nie wnikam komu odpisuję ale jeśli szukasz porady, to z doświadczenia napiszę. Po pierwszych objawach przeczulicy miałam zrobiony mri. Opis obszary niedokrwienne, które potwierdziło kilku neurologów i neurochirurg. Później leczyli na nerwicę.
co do wybranki serca, to chyba czas poszukać księcia z bajki, bo on będzie zawsze zdrowy i będą żyli długo i szczęśliwie. W życiu niestety nie jest tak kolorowo, czasem zdarzają się problemy. Tylko żeby nie zapomniała że kiedyś ona może potrzebować pomocy a wtedy zostanie sama.
doradzam diagnostykę


RE: Hej - Marx - 05-10-2018

(05-10-2018, 21:01)agica napisał(a): Nie wnikam komu odpisuję ale jeśli szukasz porady, to z doświadczenia napiszę. Po pierwszych objawach przeczulicy miałam zrobiony mri. Opis obszary niedokrwienne, które potwierdziło kilku neurologów i neurochirurg. Później leczyli na nerwicę.
co do wybranki serca, to chyba czas poszukać księcia z bajki, bo on będzie zawsze zdrowy i będą żyli długo i szczęśliwie. W życiu niestety nie jest tak kolorowo, czasem zdarzają się problemy. Tylko żeby nie zapomniała że kiedyś ona może potrzebować pomocy a wtedy zostanie sama.
doradzam diagnostykę

Dzięki.A jak dlugo miałas te przeczulice?


Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Nie było zmian demielizacyjnych?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


RE: Hej - WorkBorg - 05-10-2018

To tak nie działa. MRI pokazuje zmiany - neurolog decyduje, czy są one demielinizacyjne (kontrast/wielkość, etc).

W związku z tym - są ludzie, którzy mają zmiany przypominające SM, a nie mają SM. I odwrotnie.

To, że masz czystą punkcje wskazywałoby na inną jednostkę chorobową niż SM.


RE: Hej - agica - 05-10-2018

Przeczulica ponad miesiąc.
Zmiany radiolog ocenił jako obszary niedokrwienne.


Hej - Marx - 05-10-2018

U mnie tez radiolog a przeczulice mam juz 6 miesiecy.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Hej - hela - 05-10-2018

Rany, nie ciągnijmy znów tej samej historii, shazza, gomera, miesta dostali już odpowiedzi na swoje pytania, po co znów odpowiadać na nie Marxowi? Skoro nawet post Moniki z ostrzeżeniem ignoruje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Hej - Marx - 05-10-2018

hela mam prosbe przestan się tu panoszyć.To nie twoje forum.Nie chce ci sie gadac sprawdx czy cie nie ma na innych watkach.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


RE: Hej - agica - 05-10-2018

Ja już się w tym nie łapię ale jak ktoś pyta to zawsze staram się odpowiedzieć. W końcu tutaj ludzie szukają porad na temat swojego zdrowia, a nie tego co ugotować na obiad, czegoś co jest najcenniejsze co mamy więc obie strony powinny podchodzić do tego poważnie.


Hej - Marx - 05-10-2018

Dzieki Agica.Właśnie takie osoby cenię.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


RE: Hej - agica - 05-10-2018

Wiesz ja się mogę podzielić z Tobą swoim doświadczeniem, ale nie jestem lekarzem, a tylko on może tutaj naprawdę pomóc. Mi takie rozpaczliwe szukanie pomocy zajęło dwa lata a przy Sm liczy się każdy dzień! Nie poddawaj się w diagnostyce