Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (http://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (http://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (http://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)Tecfidera - mufa - 18-08-2016

Dziś zaczęłam.
Dzień 1. Pół godz po zażyciu wizyta w wc. Po godz znowu. I tyle skutków ubocznych po 1 dawce


RE: Tecfidera - Joanna - 18-08-2016

Mufa trzymam kciuki oby tych skutków ubocznych było jak najmniej.


RE: Tecfidera - izka - 18-08-2016

Biorę Betaferon i choć jestem zadowolona to z nadzieją patrzę na wszystkie informacje o tych tabletkach. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała szansą na rezygnację na ich rzecz z zastrzyków, więc z ciekawością będę śledzić Twoje doświadczenia w tej kwestii. Dwa razy dziennie będziesz brała tabletki? Też trzymam kciuki!


RE: Tecfidera - mufa - 19-08-2016

Tak 2x dziennie przez tydzień dawka 120. A potem już do końca 240mg.

Dzisiaj ból głowy ale liczę że to po kontraście


RE: Tecfidera - mufa - 20-08-2016

Dzień 3 bez skutków ubocznych Duży uśmiech


RE: Tecfidera - izka - 21-08-2016

Są jakieś zalecenia, których przestrzegasz? Bierzesz aspirynę o której na forum ktoś już pisał? Albo coś osłonowo? Jak z dietą? Czy poza problemami żołądkowymi pierwszego dnia kompletny spokój ze skutkami ubocznymi?


RE: Tecfidera - mufa - 22-08-2016

Już od dawna jestem na diecie bezglutenowej i bezlaktozowej. Osłonowo brałam przez tydzień vivomixx (te za 80zł Smutny ) Nic poza tym nie stosuje. Dostałam rozpiskę co jeść w razie bólu, ale póki co nie było potrzeby


RE: Tecfidera - izka - 22-08-2016

Ten Vivomixx też przypisał Ci neurolog? To na receptę? Mogłabyś napisać co jest mniej więcej o tej rozpisce co jeść na wypadek bólu? Jakie to mniej więcej zalecenia.


RE: Tecfidera - mufa - 22-08-2016

Mogę zrobić zdjęcie jak wrócę do domu. Vivomixx to probiotyki w maksymalnej dawce 450mln. Brałam przez tydzień a teraz planuje przejść na Sanprobi jest mniej bakterii ale liczę że wystarczy

Vivomixx bez recepty


RE: Tecfidera - izka - 22-08-2016

Oooo, extra. To poproszę o zdjęcie tych zaleceń. Idę na wizytę kontrolną i będę chciała prosić o zmianę leku na Tecfidera. Przyzwyczaiła się do zastrzyków,ale jeśli można prościej to chyba warto zmienić. Tylko jeszcze ciągle analizuję czy skutki uboczne nie będą gorsze od tych, które mam teraz (teraz mam minimalne).