Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - mufa - 06-04-2018

Alexa ja biorę avamys jak potrzebuje i nic się nie dzieje złego. Ale szczerze nie pytałam ani alergolog ani neurolog o współdziałanie leków.
Punk ja biorę 1.5 roku i jestem bardzo zadowolona. Nie ma się co bać na zapas. Powodzenia


RE: Tecfidera - Alexa - 06-04-2018

Dzięki za info mufa.
Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia? Uśmiech


RE: Tecfidera - punk25 - 06-04-2018

(06-04-2018, 23:23)mufa napisał(a): Alexa ja biorę avamys jak potrzebuje i nic się nie dzieje złego. Ale szczerze nie pytałam ani alergolog ani neurolog o współdziałanie leków.
Punk ja biorę 1.5 roku i jestem bardzo zadowolona. Nie ma się co bać na zapas. Powodzenia

trochę mnie przekonałaś dzięki Uśmiech  a z jakim poziomem leukocytów startowałaś a jaki jest po 1.5 roku?


Tecfidera - hela - 07-04-2018

Punk tak jak pisze mufa, tec to nic strasznegoUśmiech dużo osób tutaj ją bierze i nikt nie pisze o jakiś strasznych kłopotach, ja biorę prawie rok i bardzo sobie chwalę, widzę też poprawęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Takich co biorą kilka lat to pewnie nie ma, tec jest za krótko w refundacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mufa - 07-04-2018

Punk ja biorę od sierpnia a refundacja była od lipca więc jedynie ktoś z mies. dłuższym stażem. Ja startowałam z limfo z poziomu chyba 2.5 ale zaraz spadlam na 1.0 i potem 0.7 się długo utrzymywalo więc luzik.
Ostatnio spadlo ale jakoś się tym nie martwię.
Nie mam rzutów więc jest ok


RE: Tecfidera - punk25 - 07-04-2018

(07-04-2018, 09:02)mufa napisał(a): Punk  ja biorę od sierpnia a refundacja była od lipca więc jedynie ktoś z mies. dłuższym stażem. Ja startowałam z limfo z poziomu chyba 2.5 ale zaraz spadlam na 1.0 i potem 0.7 się długo utrzymywalo więc luzik.
Ostatnio spadlo ale jakoś się tym nie martwię.
Nie mam rzutów więc jest ok

Dzieki za info mufa i oby tak dalej bez rzutów.


RE: Tecfidera - agula - 08-04-2018

(06-04-2018, 23:42)punk25 napisał(a):
(06-04-2018, 23:23)mufa napisał(a): Alexa ja biorę avamys jak potrzebuje i nic się nie dzieje złego. Ale szczerze nie pytałam ani alergolog ani neurolog o współdziałanie leków.
Punk ja biorę 1.5 roku i jestem bardzo zadowolona. Nie ma się co bać na zapas. Powodzenia

trochę mnie przekonałaś dzięki Uśmiech  a z jakim poziomem leukocytów startowałaś a jaki jest po 1.5 roku?

Tecfidera w użytkowaniu jest od ok 5 lat bo najpierw były badania kliniczne, ale zaczęto ją stosować ok. 20 lat temu m.in. pod nazwą Fumaderm w leczeniu łuszczycy co przy okazji wyszło, że jest skuteczny w sm. W  tej chwili jest to najbezpieczniejszy lek, z najlepszymi efektami i w dodatku doustny, trochę czytałam i rozmawiałam z lekarzami na ten temat zanim moja niepełnoletnie dziecko zaczęło brać.


RE: Tecfidera - Areliee - 09-04-2018

Cześć Wam Uśmiech Długo mnie nie było!

Ale wszystko gra, na szczęście. Za zdrowa jestem i dostaję wścieklizny, za dużo robię.
Mały update z dobrymi wieściami Tecfiderowymi - w grudniu miałam kontrolny rezonans, opisu jeszcze nie odebrałam, ale moja neurolog na poprzedniej kontroli oglądała i brak aktywnych zmian, w ogóle zmian jakoś niewiele.
Brak jakichkolwiek objawów i problemów, gdyby nie moje popsute swego czasu rzutem oko, to bym sama nie wierzyła, żem chora. Uśmiech
Lhermitte przestaje dokuczać, zmęczenie się odzywa, jak się przeforsuję, ale staram się być rozsądna.
Ogólnie, po ponad roku stosowania Tec - jest bosko. Uśmiech

W styczniu miałam limfocyty 1,0, a w zeszłym tygodniu 1,7. Chwilę przedtem byłam podziębiona, czy to może wpływać na taki skok? Bo jest gigantyczny Duży uśmiech Ale bardzo mnie cieszy, przynajmniej się nie martwię, że znów spadły.

I na koniec pytanie - czy macie problemy z prolaktyną na Tec? Ja mam ostatnio jakieś śmieszne upławy z cycka i moja ginekolog nie umie dojść, skąd to wszystko. Czekam na wyniki badań hormonalnych, ale zapowiada się, że właśnie prolaktyna skoczyła i to przez Tec. Smutny Jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam, zdrówka!


Tecfidera - hela - 09-04-2018

Super Areliee że się dobrze czujesz, mi o prolaktynie nikt nic nie mówił, nawet nie za bardzo wiem co to:/, ale cieszę się że masz energię i leczenie dobrze na Ciebie wpływaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - klaudia26 - 09-04-2018

Hela prolaktyna to hormon produkowany przez przysadkę mózgową a odpowiada między innymi za produkcję mleka podczas karmienia piersią (pewnie stąd u Areliee ten wyciek skoro ma prolaktyny prawdopodobnie za dużo).