Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Miriam - 13-06-2018

U mnie trądzik się nasilił, ale walczę dzielnie Uśmiech


Tecfidera - hela - 13-06-2018

Może taka pierwsza reakcja na lek, ja miałam straszne problemy po operacji, nafaszerowali mnie lekami i dopóki organizm tego nie wydalił była masakra, z tec jest w porządku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tec działa na układ immunologiczny, w ulotce jest coś o lekach przeciwzapalnych, ale najlepiej zadzwoń do neuro, o ospie tez mu powiedz, będzie wiedział lepiej niż rodzinny co robić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Anka - 14-06-2018

(13-06-2018, 20:08)beciaa28 napisał(a):
(13-06-2018, 19:06)JustynaS napisał(a):
(13-06-2018, 19:00)Anka napisał(a):
(13-06-2018, 18:42)JustynaS napisał(a):
(13-06-2018, 18:31)Anka napisał(a): Ja biorę ponad 2 tyg Tec i owszem twarz wysypało

To mniej więcej tak jak ja. Poza tym masz jakieś skutki uboczne?
Po 1 tabl miałam ogień w przełyku, całe ciało czerwone i rozgrzane. A teraz czasem swędzi skóra i jestem lekko rumiana. A tak to ok

Nie jest źle, ale trzymam kciuki żeby i to przeszłoUśmiech
Teraz wróciłam  od lekarza. U mnie jest coś takiego jak nocna opieka zdrowotna, pojechałam bo wolę sprawdzić od razu a nie czekać do rana. I niestety okazało się,że to ospa..dostalam leki przexiwirosowe i jakis Rupafin, gdzue w ulotce jest napisane że trzeba z lekarzem przedyskutować jeśli bierze się leki hamujące ośrodków układ nerwowy. Czy Tec do takich należy? W necie nie znalazłam żadnej odpowiedzi czy można stosować oba leki, ekarz też oczywiście nie był chętny żeby powiedzieć coś więcej bo nie zna leku Tec, bo jest tylko lekarzem rodzinnym.. I mam wątpliwości co zrobić

O kurcze. A no właśnie często lekarze nie wiedzą czy lek który przepiszą można brać z naszymi lekami przy SM. Skontaktuj się telefonicznie ze swoim neuro


RE: Tecfidera - Anka - 14-06-2018

(14-06-2018, 09:54)beciaa28 napisał(a):
(14-06-2018, 05:52)Anka napisał(a):
(13-06-2018, 20:08)beciaa28 napisał(a):
(13-06-2018, 19:06)JustynaS napisał(a):
(13-06-2018, 19:00)Anka napisał(a): Po 1 tabl miałam ogień w przełyku, całe ciało czerwone i rozgrzane. A teraz czasem swędzi skóra i jestem lekko rumiana. A tak to ok

Nie jest źle, ale trzymam kciuki żeby i to przeszłoUśmiech
Teraz wróciłam  od lekarza. U mnie jest coś takiego jak nocna opieka zdrowotna, pojechałam bo wolę sprawdzić od razu a nie czekać do rana. I niestety okazało się,że to ospa..dostalam leki przexiwirosowe i jakis Rupafin, gdzue w ulotce jest napisane że trzeba z lekarzem przedyskutować jeśli bierze się leki hamujące ośrodków układ nerwowy. Czy Tec do takich należy? W necie nie znalazłam żadnej odpowiedzi czy można stosować oba leki, ekarz też oczywiście nie był chętny żeby powiedzieć coś więcej bo nie zna leku Tec, bo jest tylko lekarzem rodzinnym.. I mam wątpliwości co zrobić

O kurcze. A no właśnie często lekarze nie wiedzą czy lek który przepiszą można brać z naszymi lekami przy SM. Skontaktuj się telefonicznie ze swoim neuro

Właśnie dzwoniłam i neuro powiedziała, że na czas zarazania czyli aż nie zaschna około tygodnia to mam na tydzień odstawić Tecfidere.
Tydzień to nie tak długo. Dobrze, że wiesz już co robić. Zdrowiej nam!


Tecfidera - hela - 14-06-2018

Dobrze że zadzwoniłaśUśmiech Trzymaj sięUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tecfidera - hela - 14-06-2018

Krótko byłaś na lekach, tec jeszcze nawet nie zaczęła działać, nic się przez tydzień nie powinno staćUśmiech oby ospa nie wywołała jakiejś reakcji układu immunologicznego, trzymam kciukiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Miriam - 14-06-2018

O ludzie, masakra. Nie zazdroszczę ospy, sama przechodziłam w wieku dorosłym, ale jeszcze przed diagnozą SM. Trzymaj się dzielnie i uważaj na siebie.


RE: Tecfidera - mufa - 15-06-2018

Ja polecam kąpiele w nadmanganianie potasu


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 15-06-2018

(15-06-2018, 10:13)mufa napisał(a): Ja polecam kąpiele w nadmanganianie potasu

Dziękuję. Na pewno skorzystam Uśmiech


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 15-06-2018

Mufa mi lekarka też polecała te kąpiele dla dziecka. I darować sobie smarowanie kremami