Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - mufa - 04-07-2018

Super wiadomości


Tecfidera - hela - 04-07-2018

No i po wizycie rocznej, w rezonansie brak nowych zmian a te które są nie wzmacniają się po kontraście, edss z 3,5 na 3, czyli jest lepiej, ale trzeba więcej ćwiczyćUśmiech Kolejny rok z tec przede mnąUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - agica - 04-07-2018

Super Uśmiech


RE: Tecfidera - Anka - 04-07-2018

Hela super!


Tecfidera - hela - 04-07-2018

Też się cieszę że tec działaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Blanka - 04-07-2018

Gratuluje Wam ze choroba stoi w miejscu a nawet sie cofa. Ja od 4 dni biore tec.i jestem mile zaskoczona poki co tylko po pierwszej tabl.mialam skutki uboczne swedzenie pieczenie i zmiana koloru skory.Spodziewam sie ze jak przejde na normalna dawke moze sie cos zadziac ale na razie jest super. Normalnie pracuje no moze tylko troche zadziej sikam....


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 04-07-2018

(04-07-2018, 15:20)hela napisał(a): No i po wizycie rocznej, w rezonansie brak nowych zmian a te które są nie wzmacniają się po kontraście, edss z 3,5 na 3, czyli jest lepiej, ale trzeba więcej ćwiczyćUśmiech Kolejny rok z tec przede mnąUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super HelaUśmiech mam pytanie jak wygląda taka wizyta tam u nas w Centrum SM? Wiem że Jeszce dużo czasu mam do pierwszej rocznej wizyty ale tak pytam z ciekawości, gdzie robiony jest rezonans np? Ściskam mocno i ciesze się,że Tec Ci służy, oby tak dalej Uśmiech

(04-07-2018, 17:38)Blanka napisał(a): Gratuluje Wam ze choroba stoi w miejscu a nawet sie cofa. Ja od 4 dni biore tec.i jestem mile zaskoczona poki co tylko po pierwszej tabl.mialam skutki uboczne swedzenie pieczenie i zmiana koloru skory.Spodziewam sie ze jak przejde na normalna dawke moze sie cos zadziac ale na razie jest super. Normalnie pracuje no moze tylko troche zadziej sikam....

A takie pieczenie i czerwona skora jak z solarium  to normalne, nie martw się, najważniejsze że szybko przechodzi i nie ma Uśmiech nie martw się na zapas, ja też się martwilam bardzo na początku ale jeśli chodzi o normalna dawkę, ja np nie odczulam różnicy i Życzę Ci żeby w Twoim przypadku było podobnie, Pozdrawiam Uśmiech


RE: Tecfidera - JustynaS - 04-07-2018

Witajcie,
mam pytanie o skutki uboczne - czy ktoś z Was miał jakieś większe problemy ze strony układu pokarmowego? Jak długo to może trwać? Ja po nieco ponad dwóch tygodniach brania Tec zaczęłam mieć bóle brzucha (najpierw takie, że oczy mi wychodziły, teraz już lepiej z tym), biegunki (z tym nadal różnie) i wymioty (tych już nie mam). Ogólnie już prawie dwa tygodnie się męcze z tymi objawami. Po konsultacji z neurologiem miałam 1,5 dnia przerwy od Tec, potem 2 dni brałam tabletke tylko rano i od 4 dni już normalnie. Wspomagam się no-spą i stoperanem, do tego jakieś siemie lniane (bleeeOczko). Niby jest trochę lepiej, ale zastanawiam się ile może potrwać powrót do jako takiej formy. Ktoś z Was tak miał?


Tecfidera - hela - 04-07-2018

(04-07-2018, 18:10)beciaa28 napisał(a): [quote='hela' pid='13610' dateline='1530710425']
No i po wizycie rocznej, w rezonansie brak nowych zmian a te które są nie wzmacniają się po kontraście, edss z 3,5 na 3, czyli jest lepiej, ale trzeba więcej ćwiczyćUśmiech Kolejny rok z tec przede mnąUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super HelaUśmiech mam pytanie jak wygląda taka wizyta tam u nas w Centrum SM? Wiem że Jeszce dużo czasu mam do pierwszej rocznej wizyty ale tak pytam z ciekawości, gdzie robiony jest rezonans np? Ściskam mocno i ciesze się,że Tec Ci służy, oby tak dalej Uśmiech

Hej pisałam już w wątku wizyta rocznaUśmiech omówienie MRI, badanie na skalę edss, rezonans miałam tam koło ronda, enel-med bodajże, skierowanie z centrum, piszą w nim dokładnie jak badanie ma być przeprowadzone, musi być minimum dwa tyg wcześniej żeby lekarz zdążył opisaćUśmiech ogólnie bardzo pozytywnie, trochę dłuższa ta wizyta tylkoUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(04-07-2018, 18:23)JustynaS napisał(a): Witajcie,
mam pytanie o skutki uboczne - czy ktoś z Was miał jakieś większe problemy ze strony układu pokarmowego? Jak długo to może trwać? Ja po nieco ponad dwóch tygodniach brania Tec zaczęłam mieć bóle brzucha (najpierw takie, że oczy mi wychodziły, teraz już lepiej z tym), biegunki (z tym nadal różnie) i wymioty (tych już nie mam). Ogólnie już prawie dwa tygodnie się męcze z tymi objawami. Po konsultacji z neurologiem miałam 1,5 dnia przerwy od Tec, potem 2 dni brałam tabletke tylko rano i od 4 dni już normalnie. Wspomagam się no-spą i stoperanem, do tego jakieś siemie lniane (bleeeOczko). Niby jest trochę lepiej, ale zastanawiam się ile może potrwać powrót do jako takiej formy. Ktoś z Was tak miał?


Ja jak pojechałam z tec na wakacje to trochę mi się żołądek popsuł, bóle, biegunka itp, brałam controloc, litorsal żeby się nie odwodnić i finalnie, zaczęłam jeść kiszoną kapustę w większych ilościach i przeszłoOczko ważne żeby jeść regularnie, żołądek z tec nie lubi pustkiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mufa - 04-07-2018

Hela super wiadomości. A jeśli mogę zapytać za co masz 3 pkt