Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - hanoolka - 19-11-2018

A ja myślę że trzeba być na czczo


RE: Tecfidera - agica - 19-11-2018

U mnie można być na badaniach o 19, to będzie ciężko wytrzymać bez jedzenia


RE: Tecfidera - Anka - 19-11-2018

Z tego co czytalam to mozna byc po posilku zalezy co jest badane. No i fakt nie zawsze sie ma jak zrobic morfologie o 7 czy 11 . Spotkalam sie z opinia ze za granica nie ma morfologii na czczo. Tak jak punkcje pacjent po badaniu moze isc do domu


Tecfidera - hela - 19-11-2018

U mnie w szpitalu rezonans jest na czczo, niezależnie od pory kasz nie jeść, w Katowicach mam nie jeść tylko dwie godziny przed


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Anka - 19-11-2018

(19-11-2018, 18:00)hela napisał(a): U mnie w szpitalu rezonans jest na czczo, niezależnie od pory kasz nie jeść, w Katowicach mam nie jeść tylko dwie godziny przed


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie to samo. Tzn w szpitalu to mi ogolnie jesc nie pozwalali bo mialam badania po polidniami. Ale  mri jak robilam kontrolne to na 2 h przed nie jadlam juz. Ta morfologia mnie ciekawi. Ja tam w srode zjem male sniadanie do Tec a pozniej juz po wizycie cos wszamie ?


RE: Tecfidera - Akinom - 19-11-2018

Wszędzie, gdzie byłam na rezonansie były 2 godziny postu przed badaniem. Podobno po kontraście może zrobić się niedobrze. Trochę obciach jakby zazygalo się aparat. Wola się chociaż trochę zabezpieczyć ;-)


Tecfidera - hela - 19-11-2018

Jak robią bez kontrastu to tez nie dają jeść, boją się widać o aparat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - maxi80 - 19-11-2018

witam wszystkich. jakis czas temu dowidziałm sie ze choruje na SM. był to dla mnie szok...i do chwili obecnej nie bardzo potrafie sobie z tym poradzic . powoli chcę to sobie jakoś poukładać i tu potrzebuję waszej pomocy.
1. jestem w programie od maja. co 3 miesiące mam robic badania..i robię limfocyty spadły mi najpierw do 0,97 tys/ul a potem po kolejnych 3 miesiącach do 0,77 ty/nl i tutaj moje pierwsze pytanie. Jak długo musza się utrzymywac takie niskie wyniki aby wykluczyc pacjenta z programu i przy jakim poziomie llimfocytów.
2. jeśli badania będą dobre to do konca życia bede mogła przyjmować TEC? jakis czas temu przeczytałam jakąć informacje o 5 latach że chyba jest przez 5 lat program? ale nie moge tego znaleźdz ale pewnie coś pomieszałam.....
3. gdzie musze sie zwrócic o przyznanie orzeczenia o niepełnosprawności. Czy lekarz z którym sie spotykam w programie moze mi pomóc?
Chyba na razie to wszystko ci mi sie przypomniało bardzo dziekuję za pomoc i przepraszam za chaotyczność


RE: Tecfidera - Anka - 19-11-2018

Nie wyklucza cie z programu przez niskie limfocyty. Sa rozne leki. Nie tylko Tecfidera. Jak ci Tecfidera nie bedzie sluzyc to zmienia ja na inny lek.Nie ma limitu - chyba ze cos wprowadza. Ale poki co leczysz sie bez limitu. Odnosnie orzeczenia jest osobny watek. Poczytaj.

Ps. W necie czytaj aktualne artykuly. Nie czytaj czegos co napisano lata tenu


RE: Tecfidera - WorkBorg - 19-11-2018

1. Zgadzam się z Anią.
2. Miejmy nadzieje, że nie do końca życia, będą lepsze terapie a ostatecznie lek.
3. Pogadaj ze swoim neuro z programu, pokieruje cię i da ci pakiet dokumentów.