Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Yazon - 14-12-2016

Witam wszystkich oralnych poskramiaczy Chydry zwanej Tecfidera!
KomunikujęWam iż od dzisiaj przeszedłem na dawkę dla dorosłych tj. 240mg.
Jak do tej pory bez skutków ubocznych, raz lekkie  pieczenie i zaczerwienienie twarzy, szyi i górnej części klatki bez piersi! Oczko 
Do następnego kliknięcia,
Pozdrawiam!


RE: Tecfidera - Areliee - 14-12-2016

Super Yazon, oby tak dalej! Trzymam kciuki za mozliwie najmniejsze dolegliwosci okolotecfiderowe Uśmiech

Sloneczko, u mnie to nie ma reguly, probuje ja wylapac, czy to kawa, czy jakis skladnik diety, czy zmeczenie, czy stres... Nie umiem znalezc prawidlowosci. Np. dzis poczulam delikatne cieplo na ~4 h po tabletce, wczoraj nie poczulam nic, ale w ubiegly piatek to bylam wlasnie jak wisienka Duży uśmiech
Najgorzej (dwa razy tak mialam) to zaplonelo mi doslownie cale cialo, wszystko mnie swedzialo, mozna na mnie bylo smazyc jajka, taka bylam ciepla i czerwoniutka bylam cala, wlasnie moglam straszyc ludzi Duży uśmiech
Raz mi sie to przytrafilo w srodku szkolenia, na ktorym siedzialam na widoku w sali z 40 innymi osobami... I mialam bordowa sukienke Duży uśmiech Trwalo to wszystko z jakas godzine, zanim zaczelo schodzic, takze musialam dzielnie walczyc ze spojrzeniami wspoluczestnikow szkolenia Oczko

Jak mam bardziej czerwony dzien i ktos pyta, czy dobrze sie czuje, to odpowiadam, ze to reakcja alergiczna i wszystko pod kontrola. I dziekuje, poprosze o pomoc, jesli wymknie sie spod kontroli. Z czarujacym usmiechem Uśmiech Coraz wiecej osob w biurze uslyszalo te odpowiedz, wiec i coraz mniej pyta. No i ja pracuje duzo zdalnie na szczescie, a podczas telekonferencji nie widac mojej twarzy, wiec nawet z pomidorem moge prowadzic zebranie Oczko


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 14-12-2016

Zastanawiam się czy czasem oprócz stresu to słodkości ;( muszę je rzucić na jakuś czas to zobaczę.


RE: Tecfidera - Yazon - 16-12-2016

A dla mnie dzień bez połowy czekolady z bakaliami lub kawałka chałwy bakaliowej jest dniem straconym;-).
Wczoraj czułem się troszkę osłabiony i odczuwałem lekką "niestabilność" ale dzisiaj jest ok.
Pozdrawiam!


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 17-12-2016

Yazon dla mnie słodkości mogą se powodować na mnie wisienkę bo nie zrezygnuję całkowicie tylko się dogadamy Oczko


RE: Tecfidera - mufa - 17-12-2016

Od wczoraj znowu przyjmuje leki i póki co tylko te jakby oddechowe rzeczy wróciły reszta ok. Od piątku ( czyli dzień po maratonie komisji plus zakupy) nie mogę dojść do siebie, co chwile jestem na przeciwbólowych bo strasznie bolą mnie nogi i kręgosłup :/


RE: Tecfidera - Alterra - 19-12-2016

To ja doniosę, że jestem po pierwszych badaniach. Minęły 3 miesiące z Tecfiderą i wszystko jak narazie jest prawie ok. Lekko podniesione próby watrobowe ale mam nie panikować.
Dodatkowo mam wrażenie, że poprawila mi się koncentracja i pamięć, co podobno świadczy o zmniejszaniu się stanów zapalnych. Oby tak dalej.

Mufa myślisz, że to od leku masz te bóle?


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 20-12-2016

Mufa a wcześniej też czasem Cię tak bolało? Ja bym nie mogła tego przypisać tabletkom bo do bólu kregosłupa się przzwyczaiłam.

Alterra z nadzieją słucha się o Twoich wynikach Oczko oby tak dalej Uśmiech


RE: Tecfidera - mufa - 20-12-2016

Ból nóg to od choroby raczej nie od tabletek. Jedynie te sprawy oddechowe to od Tecfidery na pewno, jakieś 3-4 godz po zażyciu tak jakby mnie ściska allegro trwa to chwilę więc jest ok.

U mnie po 4 mies wyniki wróciły do normy


RE: Tecfidera - Anka86 - 25-12-2016

Witam  Uśmiech 

Jestem tu nowa. Znalazłam to forum szukając informacji o leku Tecfidera...
4 stycznia rozpoczynam leczeniem tym lekiem i jestem PRZERAŻONA!
Od 8 lat leczę się Rebifem- średnio działał stąd zmiana leku.
Zapewnie będę w zdecydowanej mniejszości jeśli powiem, że wolę zastrzyki trzy razy w tygodniu niż codzienne przyjmowanie leków. Oczko
Ogólnie czuję się w porządku- pracuję zawodowo i udaję, że nie jestem chora Oczko

Mój neuro powiedział, że trzeba brac co 12 godzin. Czy to prawda? Ja nawet antybiotyku przez 14 dni nie jestem w stanie brać tak rygorystycznie Smutny Spotkałam się z opiniami ludzi którzy biorą lek codziennie w różnych godzinach np rano ze śniadaniem i później z obiadem bądź ewentualnie kolacją, ale nie jest to w równych odstępach. Dodatkowo przygotowywanie tych specjalnych posiłków również mnie osłabia  Zdezorientowany

Wybaczcie mój negatywny ton, ale w takich momentach przypominam sobie, że jestem chora.

Pozdrawiam świątecznie Serce Przytulanie