Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 11-02-2019

(11-02-2019, 10:12)JustynaS napisał(a): Ja mam co 2 miesiące pakiet: krew (pełna morfologia), mocz, tarczyca, próby wątrobowe. Biorę Tec prawie rok i póki co wszystkie wyniki w normie. Ciekawe, że są takie różnice między ośrodkami w zakresie i częstości tych kontrolnych badań...

Roznice?- ogromne. Samo to, ze ja co mc jezdze po lek, inni co 3 mce.
Ktos pisal ze nie ma robionych regularnie badan, problemy z kontrolnym mri. Nie pisze dokladniej bo nie pamietam szczegolow.
Jedna dziewczyna ma mocz raz na 6 mcy a tak to morfologia co 3 mce


RE: Tecfidera - hela - 11-02-2019

Zależy od kontraktu z nfz dużo


RE: Tecfidera - speculum - 11-02-2019

Pytanie do heli i beci: po jakim czasie przeszłyście na tryb 3-miesięczny? Po roku?
Hela - ja mam w marcu niby przyjechać do Kato, czekam na wyznaczenie terminu, może akurat trafię na Ciebie. Duży uśmiech


RE: Tecfidera - mufa - 11-02-2019

Justyna ja do 1,5 roku badania miałam co mies teraz już normalnie co 3 i co pół roku


Tecfidera - hela - 11-02-2019

(11-02-2019, 12:47)speculum napisał(a): Pytanie do heli i beci: po jakim czasie przeszłyście na tryb 3-miesięczny? Po roku?
Hela - ja mam w marcu niby przyjechać do Kato, czekam na wyznaczenie terminu, może akurat trafię na Ciebie. Duży uśmiech


Do tego roku leki odbierałam co miesiąc, badania co trzy miesiące, od tego roku wszystko co 3 miesiące


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Anka - 11-02-2019

(11-02-2019, 13:07)hela napisał(a):
(11-02-2019, 12:47)speculum napisał(a): Pytanie do heli i beci: po jakim czasie przeszłyście na tryb 3-miesięczny? Po roku?
Hela - ja mam w marcu niby przyjechać do Kato, czekam na wyznaczenie terminu, może akurat trafię na Ciebie. Duży uśmiech


Do tego roku leki odbierałam co miesiąc, badania co trzy miesiące, od tego roku wszystko co 3 miesiące


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czym to uwarunkowane? Ja sie zaczynam zastanawiac co mi w morfologii wyjdzie. Limfocyty niskie ostatnio wyszly.


RE: Tecfidera - hela - 11-02-2019

Odbiór leków kontraktem z nfz:/ badania pewnie jak w programie jest napisane.


RE: Tecfidera - hela - 11-02-2019

Z programu:

2.2. Monitorowanie leczenia fumaranem dimetylu:
1) badania biochemiczne oceniające:
a) funkcje nerek i wątroby - po 3 i 6 miesiącach leczenia, następnie co 6 do 12 miesięcy oraz według wskazań klinicznych,
b) morfologię krwi z rozmazem- co 3 miesiące leczenia
U pacjentów, u których liczba limfocytów będzie utrzymywała się na poziomie poniżej 500/ µl przez ponad 6 miesięcy, należy ponownie rozważyć bilans korzyści i ryzyka w tym wziąć pod uwagę przerwanie leczenia.
2) rezonans magnetyczny przed i po podaniu kontrastu – po każdych 12 miesiącach leczenia;
3) badania oceniające skuteczność leczenia i umożliwiające kontynuacje leczenia w programie wykonuje się każdorazowo po 12 miesiącach leczenia


RE: Tecfidera - Gigi - 11-02-2019

Ja mam sprawdzane TSH co 3mce czyli przy kazdej wizycie. Bardzo mi się to przydało, bo dzięki temu od początku ciąży brałam dodatkowo Euthyrox, tsh miałam wtedy na poziomie 2,5. Zupelnie byłam nieswiadoma "problemu" z tarczycą bo norma to 4,2 wiec bylam przekonana, ze jest cacy. Podczas stosowania Tec tsh potrafiło"latać" pomiędzy 2,8 a 1,5. Zglosilam ten fakt ginekolog, ktora mnie wyslala do endokrynologa i nagle okazalo sie, ze jeszcze ta tarczyca nie taka jak trzeba :-D Czy wszystkie choroby immunologiczne idą ze sobą hurtem...


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 11-02-2019

(11-02-2019, 12:47)speculum napisał(a): Pytanie do heli i beci: po jakim czasie przeszłyście na tryb 3-miesięczny? Po roku?
Hela - ja mam w marcu niby przyjechać do Kato, czekam na wyznaczenie terminu, może akurat trafię na Ciebie. Duży uśmiech

Hej Uśmiech ja się leczę 9 miesiąc dopiero  i przez ten czas miałam co 3 Msc badania ale tylko morfologie i na ostatniej wizycie właśnie milo mnie Pan doktor  zaskoczyl jak powiedział, że kolejna wizyta dopiero w kwietniuUśmiech i wtedy też dostanę skierowanie na badania i  pierwszy kontrolny rezonans po leczeniu. Pytałam czemu tak, ze na 3 miesiące teraz dają leki, to powiedział tyle że chcą żeby pacjentom było łatwiej itdUśmiech