Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Miriam - 12-02-2019

(11-02-2019, 19:05)Gigi napisał(a): Ja mam sprawdzane TSH co 3mce czyli przy kazdej wizycie. Bardzo mi się to przydało, bo dzięki temu od początku ciąży brałam dodatkowo Euthyrox, tsh miałam wtedy na poziomie 2,5. Zupelnie byłam nieswiadoma "problemu" z tarczycą bo norma to 4,2 wiec bylam przekonana, ze jest cacy. Podczas stosowania Tec tsh potrafiło"latać" pomiędzy 2,8 a 1,5. Zglosilam ten fakt ginekolog, ktora mnie wyslala do endokrynologa i nagle okazalo sie, ze jeszcze ta tarczyca nie taka jak trzeba :-D Czy wszystkie choroby immunologiczne idą ze sobą hurtem...

Czytasz mi w myślach droga koleżanko Oczko


RE: Tecfidera - speculum - 12-02-2019

(11-02-2019, 23:07)Beciaa05 napisał(a):
(11-02-2019, 12:47)speculum napisał(a): Pytanie do heli i beci: po jakim czasie przeszłyście na tryb 3-miesięczny? Po roku?
Hela - ja mam w marcu niby przyjechać do Kato, czekam na wyznaczenie terminu, może akurat trafię na Ciebie. Duży uśmiech

Hej Uśmiech ja się leczę 9 miesiąc dopiero  i przez ten czas miałam co 3 Msc badania ale tylko morfologie i na ostatniej wizycie właśnie milo mnie Pan doktor  zaskoczyl jak powiedział, że kolejna wizyta dopiero w kwietniuUśmiech i wtedy też dostanę skierowanie na badania i  pierwszy kontrolny rezonans po leczeniu. Pytałam czemu tak, ze na 3 miesiące teraz dają leki, to powiedział tyle że chcą żeby pacjentom było łatwiej itdUśmiech

Dzięki dziewczyny. To brzmi całkiem dobrze Uśmiech


RE: Tecfidera - Blanka - 12-02-2019

Hej co mozna brac przy tecfiderze na przeziebienie lub grype? . Leżę plackiem z gorączka i boje się jakby mnie trameaj przejechal i boje się czegokolwiek wziasc. Do neuro nie dzwonie bo nigdy nie odbiera. Macie jakies pomysly moze ibupron? Poki co wikiem sie smaruje tylko


RE: Tecfidera - agula - 12-02-2019

(12-02-2019, 16:36)Blanka napisał(a): Hej co mozna brac przy tecfiderze na przeziebienie lub grype? . Leżę plackiem z gorączka i boje się jakby mnie trameaj przejechal i boje się czegokolwiek wziasc. Do neuro nie dzwonie bo nigdy nie odbiera. Macie jakies pomysly moze ibupron? Poki co wikiem sie smaruje tylko

Możesz brać i nurofen i paracetamol. Dobry jest modafen extra grip i vit c swanson 1000. A na przyszłość pomyśl może warto zainwestować i kupić sobie miód manuka , wychodzi drogo ale jest rewelacyjny


RE: Tecfidera - Blanka - 12-02-2019

Dziękuję


RE: Tecfidera - agula - 12-02-2019

tylko nie bierz wszystkiego na raz , ok 2h od tec, syropki w razie kaszlu bez recepty typu fosidal czy ambroksol też spokojnie możesz brać.


RE: Tecfidera - agica - 12-02-2019

Ja piję zawsze theraflu i dodaje się sił na kilka godzin


Tecfidera - hela - 12-02-2019

(12-02-2019, 16:36)Blanka napisał(a): Hej co mozna brac przy tecfiderze na przeziebienie lub grype? . Leżę plackiem z gorączka i boje się jakby mnie trameaj przejechal i boje się czegokolwiek wziasc. Do neuro nie dzwonie bo nigdy nie odbiera. Macie jakies pomysly moze ibupron? Poki co wikiem sie smaruje tylko


W ulotce jest napisane że leków na Ibuprofenie nie można brać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Gigi - 12-02-2019

(12-02-2019, 00:18)Miriam napisał(a):
(11-02-2019, 19:05)Gigi napisał(a): Ja mam sprawdzane TSH co 3mce czyli przy kazdej wizycie. Bardzo mi się to przydało, bo dzięki temu od początku ciąży brałam dodatkowo Euthyrox, tsh miałam wtedy na poziomie 2,5. Zupelnie byłam nieswiadoma "problemu" z tarczycą bo norma to 4,2 wiec bylam przekonana, ze jest cacy. Podczas stosowania Tec tsh potrafiło"latać" pomiędzy 2,8 a 1,5. Zglosilam ten fakt ginekolog, ktora mnie wyslala do endokrynologa i nagle okazalo sie, ze jeszcze ta tarczyca nie taka jak trzeba :-D Czy wszystkie choroby immunologiczne idą ze sobą hurtem...

Czytasz mi w myślach droga koleżanko Oczko
Domysliłam sie, ze o to sie rozchodzi ;-) W ciąży jak się okazało wazne jest, zeby tsh za wysokie nie było, tak max 2 w pierwszym trymestrze takze stosowalam Euthyrox 50 i 75. Teraz bym chciala z tego zrezygnowac, Tecfidera ma chyba tendencje raczej do obnizania poziomu zatem moze obedzie sie bez brania przewlekle kolejnego leku  Podejrzany


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 12-02-2019

Gigi obawiam się, że skoro w ciąży się bierze euthyrox już w takiej dawce to nie licz za bardzo, że to jedyny raz. Ja w każdej ciąży brałam euthyrox 50 a po ciąży już nie ale z czasem wyszła dalej niedoczynność i aktualnie mam nawet 100mg. Jak już coś się zadziało to może być na stałe i dobrze by było sprawdzić TSH z FT4 bo oprócz tego, źe TSH może być na poziomie to jeszcze ważne jak tam w porównaniu z FT4