Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 25-03-2019

Gdzies tez w ulotkach o zywieniu przy tec cos o czekoladzie pisali.
Hela ryz na mleku tak nie do konca, lekarz mi mowil ze mleko jak mi szkodzic nie bedzie to noge w malych ilosciach.
No i chodzi mi o posilek przy tabletce czyli kolacja.
Na snidanie jem kanapki ale nie moge jesc duzo pieczywa .
Wiec nie wiem co na kolacje.
Jajecznica na parze nie bedzie za slaba?
Nie wyobraxam sobie jesc na snaidanie i na koalcje pieczywa.
Pamietam ze po urlopie mialam tydz podobne objawy.
W sr kolejna wizyta u lekarza spytam co dalej.


RE: Tecfidera - hela - 25-03-2019

Ja jem rano płatni owsiane z mlekiem sojowym, jest ok, i nie za lekkie do tec, przynajmniej u mnie.


RE: Tecfidera - Anka - 25-03-2019

(25-03-2019, 10:55)hela napisał(a): Ja jem rano płatni owsiane z mlekiem sojowym, jest ok, i nie za lekkie do tec, przynajmniej u mnie.

Kurde, a ja mleko i pochodne do tec i flash taki ze maskara, moze ogolnie mam predyspozycje do spalania sie. Od zawsze do twarzy bylo mi w czerwonym  Duży uśmiech


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 25-03-2019

(25-03-2019, 07:12)Anka napisał(a): Ja od środy jelitówka plus wirus w gardle.
Lekarz badając mnie powiedział mi ze mam zapalenie zoladka, jelit i woreczka zolciowego.
Jelitowka minela po podaniu leku.
Gardlo ok ale schodzi na oskrzela bo kaszle jak szalona.
Natomiast bole w zoladku, jelitach i na gorze gdzie woreczek nadal sa.
Nie dziwi mnie to w sumie bo od dziecka mam zespol jelita drazliwego i ja ciagle mam problemy ogolnie z ukladem pokarmowym.
Neuro nie kazal mi narzie odkladac Tec.
Mam leki tez na te zapalenia.
Tylko co jesc do Tec?
Ja na codzien jem ogolnie lekkostrawnie, ze wzgledu na zespol jelita drazliwego
Natomiast co jesc teraz przy Tec?
Jem malo bo sie zaraz przejadam i mam odruch wymiotny.
Powinnam caly dzien jesc lekko, nie przejadac sie
Ale odkad biore antubiotyk i te leki to np flashe mam takie ze siedze i wyje
Trwaja nawet godzine, piecze mnie wszystko tak jakby sie wrzucila do pieca.
Przedzwonie do mojego neuro ale boje sie ze z tym zoladkiem to grubsza sprawa
Leki biore od piatku wiec krotko i wiem ze nie pomoga z dnia na dzien.
Jak nie urok to sraczka
Betaferon mi szkodzil nie wiem czy te zapalenie od Tec czy po prostu ta jelitowka zaognila sprawe
Tec biore od czerwca 2018 i nie mialam problemu z ukladem pokarmowym w ogole, morfo i mocz ok.
Nie liczac limfo jak u wiekszosci.
Ps. Czy wy tez macie problem z jedzeniem czekolady odkad jestescie na Tec?
Mnie skreca a jak koedys mialam dzien lasucha przef menstruacja az zwymiotwalam
Ja jem przeważnie kanapki albo właśnie jajecznice bądź musli z jogurtem i owocami i jest ok flashe nke zdarzają się często.Jeśli chodzi o czekoladę, to jem i z orzechami i gorzka i mleczna ale nie zauważyłam żadnych problemów  w związku z Tec Uśmiech


RE: Tecfidera - Akinom - 25-03-2019

Ja na kolacje jadłam zawsze sałatki z sałaty, teraz mnie czysci po tym jak diabli. Zostaje pieczywo chrupkie z jakimś dżemem niskoslodzonym albo serem light, bo tłustego do ust nie wezmę. Nie mogę,brzydze się.

I serek wiejski light, ale tylko z koła i taki na rzadko. Bo innego tez do ust nie wezmę.


RE: Tecfidera - Anka - 25-03-2019

Ja jem zazwyczaj salatke z mozarella czy feta- nie chce mi sie robic piersi-
Albo cos z jajek
Musli jie jadlam do tec.
Wydaje mi sie ze ja ogolnie zle znosze leczenie.
Betaferon codziennie objawy grupopodobne, mimo ze zastrzyki co 2 dzien sie bierze
Tec zoladkowo ok bylo ale flashe codziennie i ostatnio dwa razy dziennie
Mam nadzieje ze moja pielegniarka uzyskala info co zrobic zeby tych flashy bylo mniej
Bo jesli to zalezy od organizmu to moj organizm jest do d... najwidoczniej
Ja nie moge jak jestem przeziebiona zazywac leku typu fervex i podobne czy tabl na gardlo bo mam brzuch wydety i mdlosci
Moze powinnam sobie jakies badania zrobic
Sama nie wiem juz
Pamietam ze raz zjadlam twarozek na slodko na koalcje i po przyjeciu Tec po okolo godziny dostalam takich skretow w brzuchu i flasha ze nie wiedzialm co zrobic ze soba


RE: Tecfidera - baryla1969 - 26-03-2019

Oj coś mi się wydaje, a prawie pewne, że dołączę do grupy tecfiderowców opuszczając copaxono-remurele. W poniedziałek wyniki, a jak wszystko bedzie ok, to już od wtorku tablety. Pozdrawiam


RE: Tecfidera - hela - 26-03-2019

Baryła nie jest źle z tecUśmiech no i nie trzeba się kłuć, a dlaczego chcą Ci zmienić lek?


RE: Tecfidera - baryla1969 - 26-03-2019

sam chcialem, bo za duzo skutków ubocznych mialem na remurelu jak mi go dali po copaxonie. Tylko jeszcze te badania krew itp i zmieniają jak bedzie ok.


Tecfidera - hela - 26-03-2019

No to powodzenia z tecOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk