Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - speculum - 28-04-2019

To nie jest lepszy lek. Patent na Tec wygasa w lutym 2020, dlatego inne firy farm mogą wprowadzić na rynek generyki, czyli leki biorównoważne.
Ale powinny być tańsze, bo to właśnie robi konkurencja. Uśmiech


RE: Tecfidera - Moris - 28-04-2019

A takie pytanko z innej beczki. Lekarze was informowali odnośnie PML'a jako skutku ubocznego tec i jak go ewentualnie monitorują żeby nie dopuścić do niego? Powiem szczerze, że mi lekarz nawet nie napomniał, że takowy mógłby wystąpić, aczkolwiek wcześniej czytałem, że jest on wypisany w ulotce.


RE: Tecfidera - Anka - 29-04-2019

(28-04-2019, 23:27)Moris napisał(a): A takie pytanko z innej beczki. Lekarze was informowali odnośnie PML'a jako skutku ubocznego tec i jak go ewentualnie monitorują żeby nie dopuścić do niego? Powiem szczerze, że mi lekarz nawet nie napomniał, że takowy mógłby wystąpić, aczkolwiek wcześniej czytałem, że jest on wypisany w ulotce
O skutkach ubocznych informowal.
Jak monitoruja? Co kwartał morfologia i mocz.
Ale nie widze zeby bylo u mnie robione badanie na ten wirus JCV.
Wiec nie wiem czy robia w wogole czy jak pojawia die objawy i wtedy.
Z tego co wiem a moge nie wiedziec wszystkiego to  PML wystepuje tylko przy zakazeniu wirusem.


RE: Tecfidera - Moris - 29-04-2019

(29-04-2019, 05:44)Anka napisał(a):
(28-04-2019, 23:27)Moris napisał(a): A takie pytanko z innej beczki. Lekarze was informowali odnośnie PML'a jako skutku ubocznego tec i jak go ewentualnie monitorują żeby nie dopuścić do niego? Powiem szczerze, że mi lekarz nawet nie napomniał, że takowy mógłby wystąpić, aczkolwiek wcześniej czytałem, że jest on wypisany w ulotce
O skutkach ubocznych informowal.
Jak monitoruja? Co kwartał morfologia i mocz.
Ale nie widze zeby bylo u mnie robione badanie na ten wirus JCV.
Wiec nie wiem czy robia w wogole czy jak pojawia die objawy i wtedy.
Z tego co wiem a moge nie wiedziec wszystkiego to  PML wystepuje tylko przy zakazeniu wirusem.

No tak, ale skąd wiedzieć czy się jest zakażonym, skoro się tego nie bada haha ?  Duży uśmiech
U mnie tez nie robili badania na obecność JCV. Aż z ciekawości chyba zapytam lekarza na najbliższej wizycie.


RE: Tecfidera - Anka - 29-04-2019

(29-04-2019, 12:01)Moris napisał(a):
(29-04-2019, 05:44)Anka napisał(a):
(28-04-2019, 23:27)Moris napisał(a): A takie pytanko z innej beczki. Lekarze was informowali odnośnie PML'a jako skutku ubocznego tec i jak go ewentualnie monitorują żeby nie dopuścić do niego? Powiem szczerze, że mi lekarz nawet nie napomniał, że takowy mógłby wystąpić, aczkolwiek wcześniej czytałem, że jest on wypisany w ulotce
O skutkach ubocznych informowal.
Jak monitoruja? Co kwartał morfologia i mocz.
Ale nie widze zeby bylo u mnie robione badanie na ten wirus JCV.
Wiec nie wiem czy robia w wogole czy jak pojawia die objawy i wtedy.
Z tego co wiem a moge nie wiedziec wszystkiego to  PML wystepuje tylko przy zakazeniu wirusem.

No tak, ale skąd wiedzieć czy się jest zakażonym, skoro się tego nie bada haha ?  Duży uśmiech
U mnie tez nie robili badania na obecność JCV. Aż z ciekawości chyba zapytam lekarza na najbliższej wizycie.

Mysle ze jak by doszlo do zakazenia to by objawy byly JCV i neuro by wtedy zlecil badanie.


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 30-04-2019

Ja już po wizycie rocznej. Wyniki krwi świetne ,rezonans taki jak był, bez zmian, eds mniejsza (wcześniej 2,5 teraz 2,0) jest okUśmiech
Udanej majówki Uśmiech


RE: Tecfidera - speculum - 30-04-2019

(30-04-2019, 13:14)Beciaa05 napisał(a): Ja już po wizycie rocznej. Wyniki krwi świetne ,rezonans taki jak był, bez zmian, eds mniejsza (wcześniej 2,5 teraz 2,0) jest okUśmiech
Udanej majówki Uśmiech
Cudowne wiesci! Grqtulacje!!!


RE: Tecfidera - hela - 30-04-2019

(30-04-2019, 13:14)Beciaa05 napisał(a): Ja już po wizycie rocznej. Wyniki krwi świetne ,rezonans taki jak był, bez zmian, eds mniejsza (wcześniej 2,5 teraz 2,0) jest okUśmiech
Udanej majówki Uśmiech

Poprawił Ci się humor na majówkęUśmiech  SuperUśmiech  oby tak dalejUśmiech


RE: Tecfidera - agica - 30-04-2019

super Uśmiech ja muszę powtórzyć MRI za pół roku jeszcze raz


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 30-04-2019

(30-04-2019, 13:30)agica napisał(a): super Uśmiech ja muszę powtórzyć MRI za pół roku jeszcze raz

Dlaczego?