Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - sloneczko25 - 30-04-2019

Dobre wieści na zakończenie kwietnia Oczko
Miłej majówki Oczko


RE: Tecfidera - agica - 30-04-2019

(30-04-2019, 13:34)Beciaa05 napisał(a):
(30-04-2019, 13:30)agica napisał(a): super Uśmiech ja muszę powtórzyć MRI za pół roku jeszcze raz

Dlaczego?

wyszły dwie nowe zmiany, myślimy, że wtedy kiedy wyszłam ze szpitala, zanim zaczęłam leczenie


RE: Tecfidera - Anka - 30-04-2019

(30-04-2019, 13:14)Beciaa05 napisał(a): Ja już po wizycie rocznej. Wyniki krwi świetne ,rezonans taki jak był, bez zmian, eds mniejsza (wcześniej 2,5 teraz 2,0) jest okUśmiech
Udanej majówki Uśmiech

Gratuluje!


RE: Tecfidera - fratalia - 02-05-2019

Mój chłopak zaczął przyjmować Tecfidere od poniedziałku w dawce 120mg. Pierwsze dwie tabletki okej, żadnych skutków ubocznych, ale wczoraj po 6h od przyjęcia tabletki obudził się w nocy, bo źle się poczuł. Był czerwony na ramionach I na wewnętrznej stronie rąk, troche na plecach. Szczerze byłam zdziwiona,bo myślałam, że to raczej występuje godzinę lub dwie po leku. A on wziął tabletkę o 19.30 a o 1.30 się obudził. Zdarzyło się wam czerwienić po takim czasie? Trochę spanikował, ale wiemy, że do przyjmowania Tec trzeba się przyzwyczaić.


RE: Tecfidera - Anka - 02-05-2019

(02-05-2019, 08:57)fratalia napisał(a): Mój chłopak zaczął przyjmować Tecfidere od poniedziałku w dawce 120mg. Pierwsze dwie tabletki okej, żadnych skutków ubocznych, ale wczoraj po 6h od przyjęcia tabletki obudził się w nocy, bo źle się poczuł. Był czerwony na ramionach I na wewnętrznej stronie rąk, troche na plecach. Szczerze byłam zdziwiona,bo myślałam, że to raczej występuje godzinę lub dwie po leku. A on wziął tabletkę o 19.30 a o 1.30 się obudził. Zdarzyło się wam czerwienić po takim czasie? Trochę spanikował, ale wiemy, że do przyjmowania Tec trzeba się przyzwyczaić.

U mnie po 3-4 h zaczyna sie flash i sie spalam, z tego co czytam to ja wyjatkowo codziennie mam flashe i nawet 2 razy dziennie i mega mocne


Tecfidera - hela - 02-05-2019

Mnie się kiedyś tak zdarzyło, tabletka koło 6 rano a flash o 13, teraz tez tak mam czasem ale bardzo lekko, tylko czuje że coś zapiecze i to wszystko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - fratalia - 02-05-2019

Dziekuje za odpowiedz Uśmiech Troche sie uspokoil, ze inni tez mieli flashe po tylko godzinach. Ogolnie jest teraz na etapie panikowania cokolwiek sie dzieje, ja probuje go uspokajac, ale wiem, ze troche czasu zajmie zanim sie oswoi z mysla o chorobie, lekach itd.


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 02-05-2019

Ja tabletkę wieczorem biorę ok 20-stej a flesza miewam ok 4 -5 nad ranem.


RE: Tecfidera - agica - 02-05-2019

U mnie najczęściej w dawce porannej łykam o 7 a o 12 flash


RE: Tecfidera - Akinom - 02-05-2019

Mam mniej więcej to samo. Było że dwa miesiące spokoju, ale niestety wróciło. Do tego sucha skóra i trądzik różowaty i upiór ze mnie jak malowany. I jeszcze uczulenie na wszystkie kolorowe kosmetyki. Fluid, puder odpadają. Nawet po cieniach na powiekach skóra mi zlazi płatami.