Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - baryla1969 - 22-05-2019

A ja to powiem tak, Robię zawsze rano i naczczo. A to może i z przyzwyczajenia, ale też tak se pomyślałem, że jeżeli już tak ma być to chociaz w miarę miarodajne porównanie do poprzednich badań jest.


RE: Tecfidera - speculum - 22-05-2019

Dziś mam ostatni dzień na dawce 120, od jutra 240.
Flasha miałam dwa razy, po pierwszej tabletce - po 4h, a drugi w 4 dniu, po 2h od wzięcia tabletki, ale taki minimalny, trochę mnie zaswędziały zgięcia łokci i miałam zaróżowiony dekolt. Żołądek bolał mnie może raz.
Na razie super, zobaczymy co dalej Uśmiech


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 22-05-2019

(22-05-2019, 11:55)speculum napisał(a): Dziś mam ostatni dzień na dawce 120, od jutra 240.
Flasha miałam dwa razy, po pierwszej tabletce - po 4h, a drugi w 4 dniu, po 2h od wzięcia tabletki, ale taki minimalny, trochę mnie zaswędziały zgięcia łokci i miałam zaróżowiony dekolt. Żołądek bolał mnie może raz.
Na razie super, zobaczymy co dalej Uśmiech

To dobrze, że skutki uboczne  nie dokuczaja tak bardzo, oby tak dalej Uśmiech


RE: Tecfidera - Miriam - 22-05-2019

Ja robię badania prywatnie albo biorę skierowanie od rodzinnego bo leczę się gdzie indziej niż mieszkam. Zawsze na czczo.


RE: Tecfidera - fratalia - 22-05-2019

(22-05-2019, 11:55)speculum napisał(a): Dziś mam ostatni dzień na dawce 120, od jutra 240.
Flasha miałam dwa razy, po pierwszej tabletce - po 4h, a drugi w 4 dniu, po 2h od wzięcia tabletki, ale taki minimalny, trochę mnie zaswędziały zgięcia łokci i miałam zaróżowiony dekolt. Żołądek bolał mnie może raz.
Na razie super, zobaczymy co dalej Uśmiech

Moj chlopak jest na dawce 240 rano i wieczorem od 3 dni i jak na razie jest ok. Zadnych efektow ubocznych. Bedzie ok!


Tecfidera - hela - 22-05-2019

No i tak trzymać, dalej już jest z górkiOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - kerkia - 23-05-2019

witam wszystkich,

wkrótce mam zacząć otrzymywać tecfiderę, wreszcie dołączę do tego mitycznego programu lekowego gdzie przez 11 lat słyszałam, że nie spełniam kryteriów a teraz trafiłam wreszcie w dobre ręce i mówiła lekarka, że już dawno powinnam w nim być.


odebrałam wczoraj wynik MRI, w porównaniu do poprzedniego sprzed 3 lat brak ewidentnej progresji no ale to w łebku, ostatnio mnie złapało w rdzeniu.


poczytałam was i najbardziej co mnie przeraziło to ten wirus JC, zlecają najpierw badania żeby to wykluczyć? po moich przygodach z punkcja już nigdy nie pozwolę na żywca sobie pobrać PMR więc jak coś to tylko z kwi mogę to oznaczyć, patrzyłam aa prywatne możliwości - 160zł taka przyjemność.


mam pytanie a propos tego tycia po tym leku, bo ja już słusznych rozmiarów jestem a jak zacznę tyć więcej to będzie masakra, da się to opanować czy nie ma na to rady?


RE: Tecfidera - hela - 23-05-2019

Mnie nikt wirusa JC nie badał, przytyć przytyłam ale też przed tec byłam bardzo chuda, teraz wydaje mi się że przystopowałam z tyciem, ale też jest ciepło, więcej się ruszam, to pewnie tez dlatego, w zimie to normalne że człowiek się futrujeUśmiech


RE: Tecfidera - agica - 23-05-2019

Ja jestem ponad rok na tec i waga raczej spada, ale to też dzięki temu że mam siłę na aktywność fizyczną


RE: Tecfidera - Anka - 23-05-2019

(23-05-2019, 15:14)kerkia napisał(a): witam wszystkich,

wkrótce mam zacząć otrzymywać tecfiderę, wreszcie dołączę do tego mitycznego programu lekowego gdzie przez 11 lat słyszałam, że nie spełniam kryteriów a teraz trafiłam wreszcie w dobre ręce i mówiła lekarka, że już dawno powinnam w nim być.


odebrałam wczoraj wynik MRI, w porównaniu do poprzedniego sprzed 3 lat brak ewidentnej progresji no ale to w łebku, ostatnio mnie złapało w rdzeniu.


poczytałam was i najbardziej co mnie przeraziło to ten wirus JC, zlecają najpierw badania żeby to wykluczyć? po moich przygodach z punkcja już nigdy nie pozwolę na żywca sobie pobrać PMR więc jak coś to tylko z kwi mogę to oznaczyć, patrzyłam aa prywatne możliwości - 160zł taka przyjemność.


mam pytanie a propos tego tycia po tym leku, bo ja już słusznych rozmiarów jestem a jak zacznę tyć więcej to będzie masakra, da się to opanować czy nie ma na to rady?

Ja mam tendencje do tycia. Przed diagnoza SM schudlam 15,5 kg i nadal trzymam swoja wage po odchudzaniu.
Jem zdrowo, nie tyje po Tec:
Ps. Tec przyjmuje sie z posilkiem ale nie sugeruj sie ze ma to byc posilek ciezki na zasadzie bo zek, kilbasa itp.
Przy Tec jest tak ze trzeba jesc regularnie male posilki.
Jedzac regularnie sie nie tyje- chyba ze sie je tlusto i nie zdrowo.

W ulotce o tyciu tez nie pisza.
Jesli komus sie przytylo to ja bym na Tec nie zwalala.