Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - kerkia - 11-06-2019

(11-06-2019, 21:15)hela napisał(a):
(10-06-2019, 22:43)fratalia napisał(a): Hej, dawno nie pisalam - u N. wszystko ok. Jest na pelnej dawce juz od ok 3 tygodni i zadnych efektow ubocznych Uśmiech
Po pierwszym miesiacu byla badania krew- enzymy delikatnie ppodwyzszone, wiec bedziemy dzwonic do lekarza,ale czytalam, ze tak moze byc przez pierwsze 6 miesiecy. Ktokolwiek wie czy to prawda?


Ja mam cały czas podobne, w normie. Rozumiem że chodzi o próby wątrobowe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a):
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?


Nie mus ale dobrze brać, z flashem niewiele ma ona wspólnego ale żołądek się przyzwyczai do tec w przyjaźniejszych warunkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pytając o osłonę miałam na myśli profilaktykę flaczków Uśmiech . O flashu tak tylko napisałam jako relacja, wiem, że to inna para kaloszy.


RE: Tecfidera - magdasch - 11-06-2019

Ja się jak do tej pory dobrze czułam aż do niedzieli może faktycznie muszę zacząć brać jakaś osłonkę. Ogólnie zaczęła się moja choroba w 2015 ale nikt Noe wiedział co mi jest chodziłam od lekarza do lekarza od badania do badania raz było lepiej raz gorzej. W 2017 roku po ślubie byłam umówiona w szpitalu na punkcję bo byłam już po dwóch rezonansach i wyszły zmiany. Punkcją potwierdziła SM. A ze dopiero co wyszłam za mąż i bardzo dobrze się czułam to mówili żeby starać się zajść w ciaze. Wiec tak tez zrobiliśmy, ale jak to życie nie wasze się da od razu. Raz się nie udało dopiero za drugim razem w sierpniu 2018 zaszłam w ciaze i teraz 14 Kwietnia urodziłam córeczkę 2500kg No i w sumie zdawałam sobie sprawę ze po może być gorzej ale nie myślałam ze tak szybko się to stanie. Miałam cc wróciłam do domu i po dwóch tygodniach zle samopoczucie mega zawroty głowy bałam się opiekować córka lekarz zadecydował szpital i byłam 3 dni na kroplowce z solu. I tydzień po weszłam do programu wszystkie dokumenty czekały musiałam tylko powtórzyć rezonans wyszły dwa aktywne ogniska. Dostała tec zaczęłam brać było wszystko Ok w dawcę 120 na początku 240 tez i po 5 dniu się zaczęły cyrki tak jak pisałam wyżej i to moja historia ?


Tecfidera - hela - 12-06-2019

(11-06-2019, 21:22)kerkia napisał(a):
(11-06-2019, 21:15)hela napisał(a):
(10-06-2019, 22:43)fratalia napisał(a): Hej, dawno nie pisalam - u N. wszystko ok. Jest na pelnej dawce juz od ok 3 tygodni i zadnych efektow ubocznych Uśmiech
Po pierwszym miesiacu byla badania krew- enzymy delikatnie ppodwyzszone, wiec bedziemy dzwonic do lekarza,ale czytalam, ze tak moze byc przez pierwsze 6 miesiecy. Ktokolwiek wie czy to prawda?


Ja mam cały czas podobne, w normie. Rozumiem że chodzi o próby wątrobowe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a):
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?


Nie mus ale dobrze brać, z flashem niewiele ma ona wspólnego ale żołądek się przyzwyczai do tec w przyjaźniejszych warunkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pytając o osłonę miałam na myśli profilaktykę flaczków Uśmiech . O flashu tak tylko napisałam jako relacja, wiem, że to inna para kaloszy.


To też warto przy tec, flaczki też się muszą przyzwyczaićUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Akinom - 12-06-2019

Moje już 3 rok się przyzwyczajaja.owszem, bywają chwile zapomnienia, ale jak się pociesze, że jest spokój, bóle wracają. Widać taka moja uroda.


RE: Tecfidera - fratalia - 13-06-2019

(11-06-2019, 21:15)hela napisał(a):
(10-06-2019, 22:43)fratalia napisał(a): Hej, dawno nie pisalam - u N. wszystko ok. Jest na pelnej dawce juz od ok 3 tygodni i zadnych efektow ubocznych Uśmiech
Po pierwszym miesiacu byla badania krew- enzymy delikatnie ppodwyzszone, wiec bedziemy dzwonic do lekarza,ale czytalam, ze tak moze byc przez pierwsze 6 miesiecy. Ktokolwiek wie czy to prawda?


Ja mam cały czas podobne, w normie. Rozumiem że chodzi o próby wątrobowe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, chodzi o proby :Uśmiech Generalnie wszystko jest ok, oprocz tych wynikow.


Tecfidera - hela - 13-06-2019

Ja mam wątrobę pod specjalnym nadzorem, ale wszystko w normie odkąd biorę tec


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - magdasch - 13-06-2019

Moje dolegliwości jak się więcej najem przy przyjmowaniu leku mijają macie jakieś specjalne diety przy braniu tego leku?


RE: Tecfidera - Anka - 13-06-2019

(13-06-2019, 18:12)magdasch napisał(a): Moje dolegliwości jak się więcej najem przy przyjmowaniu leku mijają macie jakieś specjalne diety przy braniu tego leku?

Jem to co jadlam zanim zaczelam brac Tecfidere.
Dieta taka zeby brac lek podczas posilku i jesc regularnie
Pusty zoladek w ciagu dnia zacznie bolec
Wiec ja jem 5 posilkow w ciagu dnia jak pomine jakis to skreca mnie w zoladku


RE: Tecfidera - magdasch - 13-06-2019

(13-06-2019, 19:06)Anka napisał(a):
(13-06-2019, 18:12)magdasch napisał(a): Moje dolegliwości jak się więcej najem przy przyjmowaniu leku mijają macie jakieś specjalne diety przy braniu tego leku?

Jem to co jadlam zanim zaczelam brac Tecfidere.
Dieta taka zeby brac lek podczas posilku i jesc regularnie
Pusty zoladek w ciagu dnia zacznie bolec
Wiec ja jem 5 posilkow w ciagu dnia jak pomine jakis to skreca mnie w zoladku

No i właśnie to zauważyłam ze nie mogę mieć pustego żołądka bo wtedy jest dużo dużo gorzej ale dzisiaj tylko zaczerwienienie mega i swędząca skóra. A tak z innej beczki czy brał ktoś hydroxyzyne z tec bo nie wiem jakie leki można a jakie nie już sama się gubię ?


RE: Tecfidera - agica - 13-06-2019

(13-06-2019, 18:12)magdasch napisał(a): Moje dolegliwości jak się więcej najem przy przyjmowaniu leku mijają macie jakieś specjalne diety przy braniu tego leku?

Ja jem wszystko na co mam ochotę, żadnych diet. Choroba wystarczająco uprzykrza codzienność, żeby odmawiać sobie przyjemności