Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - magdasch - 25-06-2019

No ja właśnie nie mam żadnych leków na uspokojenie muszę poprosić neuro żeby mi wypisał. Chłód w domu jest chmiel tez się znajdzie ale co z tego jak nogi i ręka lewa jak z waty


RE: Tecfidera - agica - 25-06-2019

(25-06-2019, 18:39)magdasch napisał(a): No ja właśnie nie mam żadnych leków na uspokojenie muszę poprosić neuro żeby mi wypisał. Chłód w domu jest chmiel tez się znajdzie ale co z tego jak nogi i ręka lewa jak z waty

Może lekarz rodzinny nawet wypisać jakąś hydroksyzynę. Mam nadzieję tylko, że masz czucie i kończyny są sprawne. Ale jeśli będziesz widzieć się z neuro to lepiej niech zbada Cię


RE: Tecfidera - magdasch - 25-06-2019

Tak mam czucie daje rade raz jest Ok a raz zle a mam w domu hydroxyzyne ale nie wiem czy można brać z tec i jaka dawkę bo mam 10 i 25


RE: Tecfidera - agica - 25-06-2019

(25-06-2019, 18:59)magdasch napisał(a): Tak mam czucie daje rade raz jest Ok a raz zle a mam w domu hydroxyzyne ale nie wiem czy można brać z tec i jaka dawkę bo mam 10 i 25

To myślę, że to nie rzut, u mnie postępowało, aż w końcu było całkiem bezwładna kończyna. Ale jeśli Cię coś niepokoi to zawsze można się uspokoić poradą lekarza. Kurczę, pamiętam że niedawno była dyskusja o tej dawce, chyba Hela brała może napisze jaka dawka Oczko ja to muszę silniejsze środki brać, ale zawsze w odstępach od tec


RE: Tecfidera - magdasch - 25-06-2019

Oby to nie był rzut pójdę do neurologa to się dowiem co i jak ale myśle ze upały dają mi popalić


Tecfidera - hela - 25-06-2019

Możesz wziąść i 10 i 25, mi hydroksyzynę przepisywała neuro z programu, czyli z tec nie koliduje, przy 25 zasypiam na siedząco także wolałam brać 10.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - magdasch - 25-06-2019

Dzięki za odpowiedz mam hydro na stanie to może sobie wezmę w gorszym momencie ale myśle ze jak upały mina to wrócę do formy


RE: Tecfidera - Aneta30SM - 29-06-2019

Hej mam takie pytanko - Tecfidere biorę od listopada 2018. Wizyta po leki raz w miesiącu.
W marcu zdarzyło mi się że zabrakło tabletek na dwa dni dzwoniłam do neuro i powiedział że to nic bo można nawet dwa tygodnie przerwy mieć..??? Teraz zabraknie mi na 6 dni. Czy u Was też tak bywa?? Bo jakby nie patrzeć to przerwa w braniu leku....?????


RE: Tecfidera - agica - 29-06-2019

Ja zawsze biorę co do dnia, a jeśli wiem że mi nie wystarczy, choćby 1 tabletka, to muszę wcześniej zgłosić i dostaję dwa opakowania na zapas


RE: Tecfidera - Anka - 29-06-2019

(29-06-2019, 19:16)Aneta30SM napisał(a): Hej mam takie pytanko - Tecfidere biorę od listopada 2018. Wizyta po leki raz w miesiącu.
W marcu zdarzyło mi się że zabrakło tabletek na dwa dni dzwoniłam do neuro i powiedział że to nic bo można nawet dwa tygodnie przerwy mieć..??? Teraz zabraknie mi na 6 dni. Czy u Was też tak bywa?? Bo jakby nie patrzeć to przerwa w braniu leku....?????

Nie rozumiem czemu masz przerwy?
Nie mozesz sie umowic wczesniej na odbior?
Ja sie umawiam sama na tydz przed ostatnia tabletka
Nie wydaje mi sie ze mozna robic przerwy tym bardziej 2tyg
Napisz do producenta leku , polska strona oczywiscie
I spytaj czy tak mozna
Od samego poczatku masz takie przerwy?