Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - agica - 28-08-2019

(28-08-2019, 10:05)fratalia napisał(a): Hej, maly update :dzisiaj byla pierwsza kontrola od czasu przyjmowania Tecfidery (marzec 2019). Zero nowych zmian!! Stare wciaz male, stan stabillny, nic sie nie rozwija Uśmiech Ale sie ciesze!

super Uśmiech Uśmiech


RE: Tecfidera - Anka - 28-08-2019

Byłam po lek, po wynik mri i badan
Narazie bede dostawać Tec co mc nadal bo mam niskie płytki krwi, ale uwaga
Limfocyty mam 0,36 i neuro mowil ze wynik ok
Powtórzyli mi teraz morfologie ze wzgledu na niskie plytki
Zobaczymy za mc co i jak
Limfocytow tak niskich jeszcze nie miałam, plytki mialam nizsze a neuro sie plytkami barfziej martwi


RE: Tecfidera - agica - 28-08-2019

o masakra


RE: Tecfidera - nadziejka - 30-08-2019

Hej, jestem w sumie juz po 4 sztukach. Po pierwszej i drugiej, po kilku godzinach mialam kilkuminutowy ból brzucha, po tej mini flashek. Po 3 nie było nic. Po czwartej jeszcze nie wiem  Uśmiech

(28-08-2019, 09:28)agica napisał(a): hej, ja biorę 16miesięcy, ale jakieś pozostałości po rzutach są, jednak nie ma nowych i nie ma nowych rzutów.
ja odczułam poprawę po 6 miesiącach brania.

lekarzowi lepiej zgłoś, nawet telefonicznie

A jaką odczułaś poprawę? Co się zmieniło?


RE: Tecfidera - agica - 30-08-2019

(30-08-2019, 10:03)nadziejka napisał(a): Hej, jestem w sumie juz po 4 sztukach. Po pierwszej i drugiej, po kilku godzinach mialam kilkuminutowy ból brzucha, po tej mini flashek. Po 3 nie było nic. Po czwartej jeszcze nie wiem  Uśmiech

(28-08-2019, 09:28)agica napisał(a): hej, ja biorę 16miesięcy, ale jakieś pozostałości po rzutach są, jednak nie ma nowych i nie ma nowych rzutów.
ja odczułam poprawę po 6 miesiącach brania.

lekarzowi lepiej zgłoś, nawet telefonicznie

A jaką odczułaś poprawę? Co się zmieniło?

najważniejsze, że mam dużo więcej energii każdego dnia i tak szybko się nie męczę.
pozwala mi to na rower codziennie 10-15km i prace w ogrodzie na weekend, nie mam już jakiś ograniczeń, tak jak było bez leczenia

a bierzesz jakieś osłonowe na brzuch? albo probiotyk?


RE: Tecfidera - nadziejka - 30-08-2019

(30-08-2019, 10:40)agica napisał(a):
(30-08-2019, 10:03)nadziejka napisał(a): Hej, jestem w sumie juz po 4 sztukach. Po pierwszej i drugiej, po kilku godzinach mialam kilkuminutowy ból brzucha, po tej mini flashek. Po 3 nie było nic. Po czwartej jeszcze nie wiem  Uśmiech

(28-08-2019, 09:28)agica napisał(a): hej, ja biorę 16miesięcy, ale jakieś pozostałości po rzutach są, jednak nie ma nowych i nie ma nowych rzutów.
ja odczułam poprawę po 6 miesiącach brania.

lekarzowi lepiej zgłoś, nawet telefonicznie

A jaką odczułaś poprawę? Co się zmieniło?

najważniejsze, że mam dużo więcej energii każdego dnia i tak szybko się nie męczę.
pozwala mi to na rower codziennie 10-15km i prace w ogrodzie na weekend, nie mam już jakiś ograniczeń, tak jak było bez leczenia

a bierzesz jakieś osłonowe na brzuch? albo probiotyk?
Tak, biorę Łąkcie Forte, ogółem od okolo 2 miesięcy biorę probiotyki, pracuję w biurze z dziewczyną, którą po godzinach jest trenerem personalnym i mi truła, ,ze  jelita to drugi mózg, wiec sie posluchałam.

Oki jak ja czekam na ten "przypływ energii", który nie będzie tylko siłą woli...


RE: Tecfidera - agica - 30-08-2019

ja to bardziej traktuję, że jak mnie brzuch nie boli to się dobrze czuję.
za bardzo się nie wgłębiam, bo są nawet książki jak to dietą wyleczono sm- dla mnie przesada.

bądź cierpliwa, ten moment na pewno nadejdzie, jak minie te kilka miesięcy Uśmiech


Tecfidera - hela - 30-08-2019

Po prostu po jakimś czasie zaczynasz zauważać że dawno noga nie mrowiła itpUśmiech cierpliwościUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - nadziejka - 30-08-2019

Czekam z niecierpliwością na te momenty


Tecfidera - hela - 30-08-2019

Odebrałam dziś leki, od następnego razu będę dostawać na 3 miesiąceUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk